Polska

10 Najlepszych Klubów i Dyskotek w Krakowie

kluby kraków

Kraków to jedno z najstarszych polskich miast, które od dawna cieszy się także mianem jednego z piękniejszych. Każdego roku odwiedzany jest przez miliony turystów, którzy pragną na własne oczy przekonać się, czy porównania z czeską Pragą mają rację bytu. Zachwyca ze względu na Wawel, a także klimatyczny i jedyny w swoim rodzaju Kazimierz, w którym wciąż można podziwiać wspaniałe pozostałości żydowskiej kultury. Jest to jednocześnie miasto, w którym bez najmniejszego problemu znajdziemy idealne lokalizacje do całonocnej beztroskiej zabawy. Kraków klubami stoi, a to zdecydowanie dobra wiadomość dla osób, które zamierzają zatrzymać się w tym mieście i poczuć klimat wyjątkowej imprezy. Gdzie warto się udać? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Forty Kleparz

Przy ulicy Kamiennej znajduje się Forty Kleparz – miejsce kultowe, legendarne i przede wszystkim nastawione na organizację niezapomnianych imprez. Dosyć często odbywają się tutaj imprezy z myzyką na żywo. Niemniej, bez problemu można się także delektować muzyką stricte klubową. Mamy do dyspozycji dwie niezależne sale z doskonale przygotowanym parkietem. Obsługa zawsze staje na wysokości zadania, a klimat tego miejsca powoduje, że z pewnością będziemy chcieli nieraz jeszcze tu wrócić.

2. Społem Deluxe

Społem Deluxe to miejsce znajdujące się przy jednej z najbardziej znanych ulic w całym Krakowie, bo przy Floriańskiej. Ulica prowadz bezpośrednio do klimatycznego rynku i jest uczęszczana bez przerwy i bez względu na porę dnia czy nocy. Lokalizacja jest zatem idealna. To klub, który dosłownie przeniesie nas w czasie. Panuje tutaj klimat PRL i właśnie muzyki z tamtych lat można spodziewać się najczęściej. Warto dodać, że często pojawiają się uznani w kraju DJ-e.

3. Rin Music Club

Rin Music Club znajduje się przy ulicy Szewskiej. Prosperuje od 2004 roku, ale wcześniej w tym miejscu znajdował się klub Ręce i Nogi. Można powiedzieć, że miejsce odznacza się wyjątkowym i w pewien sposób krakowskim klimatem. Goście mają do dyspozycji kilka zróżnicowanych sal, a za deckami niemal zawsze pojawiają się znani w kraju Dj-e z ogromnym doświadczeniem w zakresie tworzenia niezapomnianej atmosfery w obrębie muzyki.

4. Bracka 4

Bracka 4 to kolejne miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Krakowie. Dla wielu mieszkańców jest klubem numer jeden. Zdecydowanie należy tutaj być, jeżeli tylko ma się ochotę na świetną muzykę i zabawę trwającą do białego rana. Wnętrze odznacza się specyficznym wystrojem, w którym dużą rolę odgrywa kolorowe oświetlenie. Mamy miejsce do tańczenia oraz wygodne loże dla osób, które chcą nieco odpocząć po zabawie na parkiecie. Co ciekawe, mieści się tutaj również scena, na której od czasu do czasu występują cenieni muzycy.

5. Shakers Club

Shakers Club znajduje się przy ulicy Szewskiej. To na wskroś nowoczesne miejsce o ekskluzywnym charakterze. Nieco odbiega klimatycznie od wielu krakowskich imrezowni, aczkolwiek nie przeszkadza mu to w cieszeniu się mianem jednego z najlepszych miejsc na całonocną imprezę. Mamy do dyspozycji świetnie przygotowany parkiet i wykwalifikowanych barmanów, którzy z chęcią przygotują drinki naszych marzeń. W lokalu znajdują się także wygodne loże. To zdecydowanie miejsce, które nie zawiedzie osób spragnionych szalonej imprezy.

6. Klub Entropia

Klub Entropia znajduje się przy ulicy Warszauera. To miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Imprezy organizowane w lokalu cieszą się dużym zainteresowaniem, ale zachwyca także nietuzinkowy wystrój. Właściciele mogą być żywą reklamą recyklingu i nadawaniu drugiego życia wszystkim przedmiotom, które przez wielu zostałyby spisany już dawno temu na straty. To sprawia, że wystrój jest nieco eklektyczny, aczkolwiek także niezwykle klimatyczny. Warto także dodać, że barmani uwielbiają eksperymentować, tworząc propozycje alkoholowe, których nie sposób spotkać w żadnym innym miejscu w tym mieście.

7. Gorzko Gorzko

Na placu Szczepańskim znajduje się specyficzny klub. Jego wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, iż co weekend organizowane są tutaj imprezy stricte weselne. Nie powinna zatem dziwić chwytliwa nazwa Gorzko Gorzko. Miejsce idealne dla osób, które lubują się w tematycznych imprezach, zwłaszcza w tym w klimacie polskich wesel. Mamy do dyspozycji fotobudkę, powitalny szampan i wodzireja, który staje na rzęsach, by ostatecznie rozkręcić szaloną imprezę do granic możliwość. Oryginalny pomysł klubu przyciąga wielu mieszkańców Krakowa, jak i turystów z różnych stron świata.

8. Feniks

Przy ul. Świętego Jana znajduje się klub Feniks. Jest to kolejne miejsce na mapie Krakowa, które jak za doknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesie nas do minionych już czasów. Króluje tutaj muzyka lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Do dyspozycji mamy świetny parkiet oraz zawsze przygotowanego DJ-a, który z łatwością rozkręca wszystkie imprezy.

9. Floriańska 15

Osoby poszukujące czegoś absolutnie wyjątkowego i ekskluzywnego powinny wybrać się na Floriańską 15. To właśnie pod tym adresem mieści się jeden z najbardziej nietuzinkowych pod względem designu klubów w całym mieście. Wiele osób uważa, że jest to lokal znajdujący się na podium w krajowym rankingu. Nic w tym dziwnego. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wystrój, w którym dominują drewno i cegła, acz w niezwykle nowoczesnym wydaniu. Jest to zdecydowanie miejsce dla klientów wymagających najwyższej jakości. Do dyspozycji mamy dwa parkiety, cztery bary, pomieszczenie dla palaczy oraz VIP room.

10. Frantic Club

Frantic Club znajduje się w krakowskich podziemiach, a mówiąc precyzyjniej – w klimatycznej piwnicy mieszczącej się przy ulicy Szewskiej 5. Lokal cieszy się wielkim zainteresowaniem przede wszystkim młodych ludzi nastawionych na wspaniałą zabawę przy akompaniamencie popularnych aktualnie muzycznych hitów.