Polska

5 Najlepszych Klubów Tanecznych w Kielcach

kluby kielce

Kielce jako stolica województwa świętokrzyskiego i dość duże miasto studenckie niestety nie może pochwalić się zbyt duża liczbą klubów muzycznych. Na terenie miasta funkcjonuje kilka klubów w których dominuje dość różnorodny klimat pod względem wystroju i muzyki. W ostatnim czasie kilka klubów takich jak Pomarańcza Klub Kielce zostało zamkniętych. Jednak obecnie nie mamy co narzekać miłośnicy dobrej zabawy znajdą również kilka interesujących miejsc, które warto odwiedzić.

1. Maska Incognito Club

Jednym z najchętniej odwiedzanych klubów kieleckich jest Maska Incognito Club. Aby do niego trafić musimy udać się na ulicę Rynek 5. Klub czynny jest od czwartku do soboty w godzinach od 22:00 do 5:00. Na miejscu będziemy bawić się w rytmach muzyki klubowej i techno. Klub ma świetny wystrój, iluminacje świetlne i laserowe są bardzo dobrze wkomponowane. Na sali panuje bardzo elegancki wystrój. Klienci w swoich opiniach bardzo podkreślają wysoki poziom obsługi barmańskiej, a także ochrony. Przy wejściu obowiązuje jednak selekcja, warto więc wcześniej przemyśleć koncepcję stroju. Menadżerowie bardzo dbają o utrzymanie wysokiego poziomu zabawy w  klubie. Duży plus dla klubu za możliwość skorzystania w okresie letnim z ogródka.

2. Klub Metro Kielce

Na miłośników klubowych wrażeń w Kielcach czeka również Klub Metro Kielce. Niestety na zabawę musimy czekać, aż cały tydzień, bowiem klub jest czynny wyłącznie w piątki i soboty. Na klubowiczów czekają dobre drinki, świetna muzyka i bardzo przyjemny dla oka wystrój. Przyjemny undergroundowy klimat sprzyja zabawie. Na sali tanecznej będziemy bawić się w rytmach klubowych. Możemy również skorzystać z zamkniętych loży, dzięki czemu mamy większą prywatność. Klubowicze doceniają bardzo przystępne ceny obowiązujące na terenie lokalu.

3. Chicago Kielce

Jeżeli chcesz poczuć wyjątkowy klimat i świetnie bawić się przy muzyce granej na żywo gorąco polecam odwiedzenie Chicago Kielce. Lokal mieści się przy ul. Juliusza Słowackiego 1 i jest czynny od środy i niedzieli (godziny otwarcia są różne dla poszczególnych dni więc warto przed przyjściem to sprawdzić). W lokalu panuje niesamowity klimat nawiązujący do stylu jazzowego i bluesowego. Na miejscu również odbywają się koncerty na żywo, Klienci doceniają bardzo panującą tam akustykę i brzmienie dźwięków. Jest to jedyne miejsce na mapie Kielc, gdzie w ogóle mamy możliwość bawić się i to prawie codziennie w rytmach muzyki granej na żywo. W lokalu panują bardzo niskie i przystępne ceny (jak na studencką kieszeń są wręcz idealne).

4. Czerwony Fortepian

Idąc dalej tropem bardzo nietypowych i ciekawych klubów na mapie Kielc koniecznie trzeba wskazać Czerwony Fortepian. Klub mieści się na ulicy Piotrowskiej 12 i jest czynny od poniedziałku do soboty. Polecamy wcześniej sprawdzić grafik klubu, ponieważ godzinny otwarcia są różne w zależności od dnia. Na miejscu mamy możliwość nie tylko zabawy przy wspaniałej muzyce, ale również spróbowania pysznych drinków. Zaskoczeniem dla wielu osób może być fakt, że Czerwony Fortepian bierze udział w Festiwalu Smaków.

Wykwintny wystrój klubu jest wspierany przez fantastyczne występy odbywające się tutaj na żywo. Naszą uwagę mocno przykuło miejsce w odosobnieniu gdzie obok była możliwość poczytania książek. Tak w klubie muzycznym Czerwony Fortepian znajdziecie cały regał zapełniony książkami.

5. Klub Gatsby

Ostatni klub na mapie Kielc mieści się przy ulicy Zamkowej 2 i jest nim Klub Gatsby. Jest on wyłącznie czynny w piątki i soboty. Na terenie klubu panuje wystój w stylu lat 20-tych. Również w karcie dań znajdziemy drinki nawiązujące do stylu gatsb’ego. Idealny klub dla miłośników innego stylu zabawy. W klubie bardzo często odbywają się pokazy taneczne i występy na żywo. Myślę, że każdy z nas chociaż raz powinien odwiedzić klub dla uzyskania nowych wrażeń zmysłowych.

Podsumowując na terenie Kielc działa pięć klubów taneczno-muzycznych. Są one dość mocno zróżnicowane pod względem wystroju jak i puszczanej tam muzyki. Jednak każdy z nich dostarcza nam niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy.

Jednak w Kielcach jak na studenckie miasteczko przystało działa również kilka bardzo małych, ale przytulnych miejsc, o których warto wspomnieć. Z pewnością do takich miejsc można zaliczyć Club Dyspensa mieszczący się na ulicy Rynek 8. Jest to to miejsce gdzie możemy pograć w kręgle umilając sobie czas muzyką i bardzo dobrymi drinkami. Do dyspozycji mamy dwa tory. Klub jest czynny od czwartku do niedzieli.

Podobne miejsca gdzie oprócz kontaktu z muzyką możemy również pograć w kręgle jest MK Bowling Kielce. Oferuje on również suto wyposażony drink bar. Odmienną dyscyplinę sportu to jest bilard znajdziemy w Focus Klub bilardowy mieszczącym się przy ulicy Warszawka 151. Na terenie Kielc działa sporo studenckich klubów takich jak Pod Krechą (Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego) czy Studencki Klub WSPAK (ul. Śląska 11A). W tych ostatnich panują bardzo niskie i przystępne ceny dla studentów, a i zabawa jest tutaj na wysokim poziomie. Każdy kto jeszcze nigdy wcześniej nie miał okazji zwiedzić klubowej mapy Kielc polecamy odwiedzenie tego miasta.