Polska

10 Najlepszych Klubów Jazzowych w Krakowie

jazzman

Przy krakowskiej starówce znajduje się chyba najwięcej w kraju klubów jazzowych. Popularność tej improwizowanej muzyki jest niezwykła. Krakowscy studenci, mieszkańcy i turyści chętnie odwiedzają kluby muzyczne z dobrze zaopatrzonymi barami oraz ze świetną muzyką graną na żywo. W jazz klubie można spokojnie usiąść, a w niektórych lokalach nawet potańczyć. Repertuar krakowskich klubów jazzowych jest bardzo zróżnicowany i na pewno można o nim powiedzieć, że to muzyka na światowym poziomie.

1. Single Scena

Scena z muzyką jazzową na żywo a do tego świetnie wyposażony drink bar. To miejsce łączące tradycję i nowoczesność. Ten klimatyczny jazz club mieści się w samym centrum zabytkowego Krakowa, blisko Barbakanu i Starówki. Dlatego spotkamy tu międzynarodowe towarzystwo, studentów i turystów. Ceglane wnętrze świetnie koresponduje z muzyką jazzową. Klub otwarty jest przez cały tydzień od godz. 15, więc to idealne miejsce na mile spędzone popołudnia.

Adres: ul. św. Marka 21

2. Harris Piano Jazz Bar

Klimatyczne miejsce w samym, krakowskim Rynku. Do tego na zewnątrz można zjeść smaczną pizzę przy stoliku, pod parasolem. W środku znajduje się niewielka, kameralna scena, na której odbywają się koncerty piano i jazz. Lokal łączy w sobie zalety piano baru, pysznego bistro z doskonałą pizzą i klimatycznej knajpki z występami jazzmanów. Sama lokalizacja wpływa na to, że poczujemy się tu idealnie zrelaksowani.

Adres: Rynek Główny 28

3. U Muniaka

W pobliżu krakowskiej starówki codziennie usłyszymy muzykę jazzową na żywo. U Muniaka rozbrzmiewa w niewielkiej, lecz stylowej, ceglanej sali. Przy stolikach wygodnie siedzą goście słuchając popisów solowych jazzmanów oraz mini – koncertów kapel jazzowych. Klub otwarty jest codziennie od 19.00. Do stolika można zamówić przekąski oraz alkohole. Dobrze wyposażony bar koktajlowy i profesjonalni barmani dbają o jakość drinków.

Adres: ul. Floriańska 3

4. Jazz Rock Cafe

To lokal o specyficznym, rockowo – punkowym klimacie. Wnętrza piwniczno-garażowe są nowoczesne i proste. W środku znajduje się zarówno scena, jak i niewielki parkiet do potańczenia. Lokal znany jest ze świetnych koncertów. W repertuarze znajduje się zarówno muzyka jazzowa, jak i rock. Wszyscy wielbiciele oryginalnych brzmień będą zadowoleni z wizyty w Jazz Rock Cafe.Na uwagę zasługuje duży bar koktajlowy. To specjalność tego miejsca.

Adres: ul. Sławkowska 12

5. Klub Pod Jaszczurami

Na krakowskiej Starówce można posłuchać muzyki i dodatkowo trafić na występ teatralny. Pod jednym adresem mieści się jazz club z muzyką na żywo i sala, gdzie występują młodzi, ambitni aktorzy. Muzyk nie od dziś związana jest ze sztuką teatralną, a Pod Jaszczurami widać to doskonale. Lokal jest klasycznie urządzony, jak w przypadku innych, krakowskich klubów, mieści się w zabytkowej, sklepionej kamienicy. ciasne wnętrze sprawia, ze goście mogą lepiej się poznać przy świetnej, jazzowej muzyce. Lokal można odwiedzać od rana, już od godz. 9.00.

Adres: Rynek Główny 8

6. Drukarnia Jazz Club

Klub jazzowy i kawiarnia w jednym. Lokal mieści się w starej kamienicy, przy nadwiślańskiej promenadzie. Warto wstąpić tu na chwaloną przez wszystkich kawę i posłuchać dobrej, jazzowej muzyki. Klub ma kilka poziomów, więc jest sporo miejsca. Część kawiarniana i część koncertowa z salą do posłuchania muzyki i koncertów. Miejsce posiada długą historię i ma wielu fanów oraz regularnie odwiedzających gości.

Adres: ul. Nadwiślańska 1

7.Chicago – klub z muzyką na żywo oraz bar

Chicago Live Music jest znanym, krakowskim barem umiejscowionym w centrum zabytkowego miasta. Wyróżnia go duża scena i przestronne, jak na krakowskie warunki wnętrze. W klubie odbywają się cykliczne imprezy tematyczne oraz taneczne. Parkiet jest duży, więc jazz club działa wspólnie z klimatyczną dyskoteką. W klubie mają miejsce amatorskie występy jazzowe, inne muzyczne popisy oraz kabarety i stand up. To miejsce bardzo popularne i zarazem uniwersalne. Obok jazzu w amerykańskim stylu trafimy też inne eventy i świetne imprezy.

Adres: ul.Sławkowska 11

8. New day blues pub

Pub, bar i klub muzyczny o wdzięcznej nazwie New Day, nawiązuje bezpośrednio do korzeni muzyki bluesowej i jazzowej. To bardzo oryginalne miejsce z wyjątkowym klimatem. Zawsze można spotkać tu miłych ludzi, zarówno fanów bluesa, jazzu jak i muzyki w ogóle. Bar jest duży, drewniany i tradycyjny. Obok baru znajduje się niewielka scena, dzięki czemu publiczność jest blisko muzyków. Słuchanie autorskich kawałków, improwizacji jazzowych oraz bluesowych to niezwykłe przeżycie. W barze New Day goszczą niszowe kapele oraz początkujący artyści. Dlatego warto posłuchać muzyki siedząc przy barze lub zamawiając drinki do stolika.

Adres: ul. Bożego Ciała 9

9. Piec Art – Akustyczny Jazz Club

W Klubie jazzowym Piec Art można posłuchać muzyki akustycznej. Czyste dźwięki gitary oraz występy muzyczne na żywo, bez wzmacniaczy i nagłośnienia to wspaniałe przeżycie artystyczne. Występy wokalne organizowane są systematycznie. wiec praktycznie każdego wieczora trafimy tu na jakąś kapelę. Klub jazzowy Piec Art wpisuje się w krakowską tradycję muzyki jazzowej. Jest ciasny, znajduje się w klimatycznym, zabytkowym lokalu i otwarty jest codziennie od 16 do późnych godzin nocnych.

Adres: ul. Szewska 12

10. Globus – jazz club

Klub muzyczno-jazzowy Globus zalicza się do klimatycznych, krakowskich scen muzycznych. Ludzie świetnie spędzają tu czas słuchając muzycznych występów. Goszczą tu zespoły polski i zagraniczne.

Adres: ul. Węgierska 4