Polska

9 Najlepszych Klubów Bokserskich w Poznaniu

rękawice bokserskie

Kiedy można zacząć trenować boks? Właściwie to znalezienie odpowiedzi na to pytanie wcale nie jest takie łatwe. Bo można zacząć jak się ma kilka lat, ale równie dobrze można rozpocząć przygodę z tym, jak się ma lat 40. Byleby tylko nikt nie miał żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia takich wyzwań. Tym bardziej że trenowanie boksu może sprawiać ogromną przyjemność. W Poznaniu można znaleźć kilka takich klubów, które mogą pochwalić się wieloletnią obecnością na rynku. Gdzie dokładnie należy ich szukać?

1. Klub Bokserski Olimpia Poznań

Jedno z najbardziej znanych miejsc w Poznaniu. Od wielu lat działają na rynku i wspierają każdą osobę, która ma w sobie dość siły zaparcia, aby móc takie treningi rozpocząć. Tym bardziej że trenerzy zwracają bardzo dużo uwagi na to, aby móc nauczyć się prawidłowej techniki, która stanowi klucz do sukcesu. Warto zapisać się tu na zajęcia chociażby dlatego, że w przyszłości będzie można pomyśleć o tym, aby wziąć udział w zawodach bokserskich. Kto wie, może uda się też przywieźć z nich stosowne trofea.

Adres: Łukaszewicza 43, Poznań

2. Klub Bokserski Walczak Poznań

Klub sportowy, który otwarty jest praktycznie od samego rana do wieczora. Z tym, że od rana w zajęciach uczestniczą te osoby, które mają zajęcia indywidualne. Jeżeli ktoś chciałby zyskać pewność co do tego, że dobrze opanuje wszystkie umiejętności, to tym bardziej powinien tu zajrzeć. Od 15, 16 godziny odbywają się zajęcia w grupach. Jeżeli ktoś chciałby poboksować na wolnej sali, to ma do tego doskonałą okazję wieczorami. Warto jednak na to umówić się wcześniej.

Adres: Racjonalizatorów 3, Poznań

3. Bagdasarian Boxing Club Poznań

Profesjonalny klub sportowy, który może być dumny z tego, że w ich gronie znaleźć można wielokrotnych medalistów. Nie tylko jeżeli mowa jest o Polsce, ale także znacznie dalej. Wszystkie treningi prowadzone są na bardzo wysokim poziomie. Jest to dodatkowa zachęta dla tych wszystkich osób, które dopiero zastanawiają się nad tym czy zacząć. Oczywiście, że tak. Tym bardziej że można spotkać tu świetnie zaangażowaną kadrę trenerów.

Adres: Reymonta 35, Poznań

4. ELEFANTE BOXING CLUB Poznań

Miejsce dla każdego. Mowa tu w szczególności o amatorach, którzy chcą być pewni tego, że faktycznie trafiają do dobrego miejsca. Dzięki temu, że opis klubu został wykonany w tak profesjonalny sposób, można dowiedzieć się, że „w programie treningowym znajdują się ćwiczenia na worku bokserskim, ćwiczenia techniczne z partnerem, treningi kondycyjne oraz sparingi”. W szczególności sparingi polecane są ze względu na to, aby móc zmierzyć się z innymi osobami.

Adres: Aleje Solidarności 42, Poznań

5. Pretorium

Miejsce, które już od 2005 roku istnieje na mapie Poznania. Chociaż zanim znaleźli się na poznańskim Grunwaldzie, to kilka siedzib udało im się już przerobić. Te przenosiny spowodowane były tym, żeby móc stworzyć klub, który będzie dopasowany do potrzeb każdej osoby. W końcu im się tu udało. Teraz można trenować na nowocześnie wyposażonej sali, gdzie nie brakuje sprzętu, który będzie wspierał każdego zawodnika.

Adres: Ognik 20, Poznań

6. Klub Sportowy WIELKOPOLANIN

Miejsce, gdzie z wielką przyjemnością przychodzi się na sale. Potwierdza to każda osoba, która co prawda jest wymęczona treningiem, ale przynajmniej wie, że robi to co kocha. Można być pewnym tego, że tutaj trafi się na takie osoby , które zawsze uwzględnią poziom zaawansowania danej osoby. Mowa tu nie tylko o tych osobach, które już trenowały, ale w innych miejscach. Wielkopolanin w szczególności zaprasza tych, którzy jeszcze nie trenowali, ale chcieliby zacząć.

Adres: Grunwaldzka 152, Poznań

7. Ewelina Pękalska Boks Poznan

Nie jest powiedziane, że klub bokserki musi być prowadzony tylko przez napakowanych mięśniaków. Panie również doskonale sprawdzają się w tym temacie. Najlepszym dowodem na to jest Ewelina Pękalska, która sama jest utytułowaną zawodniczką i sama teraz chciałaby innym przekazać swoją wiedzę. Co ciekawe, nie brakuje panów, którzy chętnie przychodzą do Eweliny na treningi. Wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że na ćwiczeniach zawsze można liczyć na ogień.

Adres: Naramowicka 150B, Poznań

8. Kohorta

Powiedzieć, że jest ogień na treningu, to mało. Tu się zawsze naprawdę dużo dzieje podczas każdego treningu. Można być pewnym tego, że wszyscy wyjdą zmęczeni. Niezależnie od tego czy mowa jest o treningach dla dzieci, czy też dla starszych. Warto przyjść i przekonać się, że boks może dawać ogromną satysfakcję wszystkim osobom.

Adres: osiedle Lecha 43, Poznań

9. Boxing Coach Palkhouski – Trener Boksu Poznań

Jeżeli tylko ktoś może pozwolić sobie na trening indywidualny, to ma przed sobą jedną z najlepszych możliwości na terenie Poznania. Trener oferuje możliwość treningów dla osób, które są na różnym poziomie zaawansowania. Zawsze można liczyć na to, że w czasie zajęć będzie można nauczyć się właściwych umiejętności, ale także opanowania właściwej techniki. Tak, aby móc poprawnie walczyć w czasie walk z innymi osobami.

Adres: Morawskiego 3, Poznań