6 Najlepszych Basenów w Kielcach

baseny kielce

Kielce – stolica województwa świętokrzyskiego, położona nad rzeką Silnicą, może poszczycić się kilkoma miejskimi pływalniami, jak również parkami wodnymi zlokalizowanymi w samym mieście oraz w bliskiej odległości od niego. Zarówno jedne, jak i drugie pozwalają udanie spędzić czas, zażywając wodnego wypoczynku. Oferta parków wodnych poszerzona jest o dodatkowe atrakcje, które umilą relaks zarówno małym, jak i dużym.

 

1. Baseny Tropikalne Binkowski Resort

Na kompleks składają się różnorodne baseny, które otoczone są egzotyczną roślinnością. Atmosfera tego miejsca pod każdym względem utrzymana jest w klimacie tropików. Temperatura wody kształtuje się tu na poziomie 30-34 st. C. Basen Błękitna Laguna zajmuje powierzchnię 320 m2 i oferuje tropikalny bar wodny oraz stanowiska i leżanki do masażu. Dwa baseny witalne solankowe wyposażone są w masaże powietrzne. Na terenie obiektu funkcjonuje ponadto 6 basenów z hydromasażami. Dla dzieci przewidziany jest basen z mini zjeżdżalniami, podwodnymi gejzerami, zwierzątkami wypluwającymi wodę oraz wodospadami spływającymi ze sztucznej skały. Ogromną atrakcję stanowią trzy zjeżdżalnie: zjeżdżalnia pontonowa Magic Eye o długości 144 m, zjeżdżalnia pontonowa Rafting o długości 104 m oraz zjeżdżalnia Anaconda + UFO o długości 41 m. W ramach parku wodnego można skorzystać również z atrakcji zwanej Lazy River, czy leniwej rzeki, po której spływa się pontonem na długości 150 m. Na terenie obiektu znajduje się ponadto wodny plac zabaw oraz restauracja.

2. Pływalnia Foka

Została oddana do użytku w 2010 r. i zarządzana jest przez MOSiR Kielce. Na hali basenowej znajduje się duża i mała niecka oraz sauna fińska. Basen duży podzielony jest na 6 torów pływackich, a temperatura wody wynosi 28 st. C. Woda w basenie małym ma 30 st. C. Pływalnia wyposażona jest w Elektroniczny System Obsługi Klienta, dzięki któremu płaci się jedynie za wykorzystany czas i nie trzeba w związku z tym pilnować godziny wyjścia. Dla zapominalskich jest możliwość zakupu czepków kąpielowych w sklepiku bądź w automacie.

3. Pływalnia Delfin

Zarządzana jest również przez MOSiR Kielce. Na parterze obiektu znajduje się mały basen, natomiast na pierwszym piętrze zlokalizowany jest duży basen. Na małym basenie odbywają się lekcje nauki pływania. Duży basen natomiast został przeznaczony dla celów sportowo-rekreacyjnych. Jego główną atrakcję stanowi zjeżdżalnia, której długość wynosi 93 m. Średnia prędkość ślizgu, według administratorów, wynosi 17 s. Duży basen wyposażony jest w oświetlenie typu LED wykorzystywane do podświetlenia w godzinach wieczornych. Na terenie obiektu znajduje się ponadto sauna fińska sucha. Na pływalni wykorzystywany jest Elektroniczny System Obsługi Klientów a sam obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkową zaletą basenu jest lokalizacja, znajduje się on bowiem w samym centrum miasta.

4. Pozostałe pływalnie MOSiR Kielce

Pod zarządem Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji znajdują się jeszcze trzy obiekty. Pływalnia Jurajska i pływalnia Mors posiadają po jednej niecce basenowej, każda o wymiarach 25 m x 12,5 m. Pływalnia Orka obejmuje basen sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m oraz basen rekreacyjno-szkoleniowy o wymiarach 6 m x 12, 5m. Wszystkie pływalnie zlokalizowane są przy szkołach podstawowych, dostępne są jednak również dla klientów indywidualnych.

5. Park Wodny Perła

Mieści się w podkieleckiej wsi Nowiny. Na powierzchni 1500 m2 odwiedzający odnajdą kompleks basenów, łaźnię parową, saunę fińską i kawiarnię. W głównym basenie znajdują się podwodne masaże, wodospady, dzikie źródła i płytki napowietrzne. Drugi basen przeznaczony jest dla dzieci i wyposażony został w zjeżdżalnię-słonika oraz kaskadę. Atrakcję dla starszych stanowi 93-metrowa zjeżdżalnia. Na basenie można skorzystać z zajęć z aqua aerobiku i nauki pływania, a także z masaży wodnych w wannie jacuzzi. Na terenie obiektu znajduje się również grota solna, która posiada mikroklimat podobny do nadmorskiego, a także sauna fińska, sauna infrared i łaźnia parowa. W lecie oferta parku wodnego poszerza się o dwa zewnętrzne baseny rekreacyjno-wypoczynkowe.

6. Pływalnia Koral

Mieści się nieopodal Kielc, w niewielkim mieście Morawica. Ciekawostkę obiektu stanowi fakt, że niecki basenowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Do dyspozycji klientów pozostaje basen sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m oraz basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 4 m. Dodatkową atrakcję stanowią bicze wodne i masażery karku. Temperatura wody w basenie sportowym wynosi 26,5 st. C, natomiast w basenie rekreacyjnym 30,5 st. C. Dla najmłodszych przygotowany został brodzik o głębokości 30 cm z mini zjeżdżalnią, fontannami i tryskającymi ze sztucznej skały wodospadami. Kąpiele w wannie jacuzzi są dostępne zarówno na hali basenowej, jak również w grocie solankowej. Ponadto na trenie obiektu funkcjonuje m.in. sauna sucha oraz kawiarnia.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.