Polska

10 Najlepszych Ogrodów Botanicznych w Pomorskim

fot. Paul Hermans / Wikipedia

Pomorze, to świetne miejsce na odpoczynek wśród zieleni.

Znajduje się tu sporo ogrodów botanicznych, rezerwatów przyrody oraz palmiarni, których odwiedziny sprawią, że miło spędzisz czas w otoczeniu wyjątkowych gatunków roślin.

1. Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus, wyjątkowy ogród, który skupia wiele, różnych stylów w jednym, 5 ha ogrodzie. Barwne alejki, przepełnione są roślinami, pochodzącymi niemal z całego świata.

2. Arboretum

Arboretum w Karnieszewicach. Leśny ogród, który skupia 37 gatunków drzew, 26 gatunków krzewów oraz 62 gatunki innej, różnorodnej roślinności.

3. Leśny Ogród botaniczny

Leśny Ogród botaniczny w Marszewie. To 5 ha ogród, na którym znajduje się blisko 300 gatunków roślin. Prócz nich, na terenie znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

4. Ogród roślin

Ogród roślin leczniczych w Gdańsku. Miejsce wyjątkowe, które warto odwiedzić. Na terenie ogrodu posadzone są rośliny o właściwościach leczniczych, które pomagają naukowcom w opracowaniu nowych lekarstw.

5. Golubieński Ogród

Golubieński Ogród Botaniczny, stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. Na jego terenie, rosną różne gatunki roślin, w tym egzotyczne. Miejsce najpiękniej prezentuje się na przełomie maja i czerwca.

6. Arboretum Wirty

Arboretum Wirty w Borzechowie, to ogród leśny, który posiada bogatą kolekcję roślinności. Charakterystyczne dla tego miejsca są ciche alejki, przepełnione przepięknymi widokami.

7. Ogród Dendrolgiczny

Ogród Dendrolgiczny w Orlu. To wyjątkowo duży ogród, który składa się z kilku łowisk, otoczonych ponad 3000 gatunkami różnych roślin. Miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi

8. Palmiarnia

Palmiarnia w Gdańsku. Na Oliwie, znajduje się przepiękna palmiarnia, w której podziwiać można rożne gatunki roślin, w tym egzotyczne. Udostępnione zostały również miejsca przeznaczone do odpoczynku, gdzie posiedzieć można wśród pięknej zieleni.

9. Ogród Dendrologiczny

Ogród Dendrologiczny w Glinnej, to urokliwe miejsce, w którym podziwiać można ponad 800 gatunków drzew i roślin. Znacząca przewagę mają rośliny egzotyczne, co sprawia, że miejsce jest tak wyjątkowe.

10. Ogród różany

Ogród różany w Szczecinie. Kolorowe i urokliwe miejsce, na którym znajdują się liczne gatunki róż, występujących w przeróżnych kolorach. Na terenie ogrodu, znajdują się oryginalne fontanny oraz rzeźby.