Polska

10 Interesujących Atrakcji dla Dzieci nad Bałtykiem

Wybieracie się całą rodziną na wakacje nad Bałtyk? Zastanawiasz się, jakie atrakcje dla dzieci warto odwiedzić? Sprawdź listę najlepszych atrakcji dla dzieci i ciesz się udanym wypoczynkiem.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

emu

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

2 kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • karmienie alpak, kucyków, dużego strusia, krówek, danieli, emu, lam i innych zwierząt
  • jazda na kucyku w soboty i niedziele od 11 do 15
  • egzotyczne ptaki, papugi, pawie
  • można wziąć króliczka lub świnkę morską na rękę jak się poprosi kogoś z obsługi
  • oglądanie jak żyją nutrie, świnki wietnamskie, kangurki czy mundżaki chińskie
  • ciągnik klasyk – na który dzieci mogą usiąść
  • liczne zabawki dla dzieci – koparki, samochodziki, mini ciągniki
  • duży otwarty teren – można zrobić piknik
  • leżaczki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Centrum nauki Experyment

Centrum nauki Experyment. Zlokalizowane w Gdyni centrum nauki, uczy poprzez zabawę. Znajdują się tu liczne stoiska z atrakcjami, pokazy multimedialne oraz eksponaty. Nikt nie będzie się tu nudził.

3. Jumpcity

Jumpcity w Gdańsku. Atrakcja dla małych jak i starszych turystów. Ogromny plac, wypełniony różnego rodzaju trampolinami, dostarczy frajdy każdemu, kto zdecyduje się na trochę ruchu. Atrakcja chętnie polecana przez rodziny z dziećmi.

4. Latarnia morska

Latarnia morska w Kołobrzegu. Atrakcja, której nie można pominąć. Z udostępnionego tarasu widokowego, można podziwiać piękne krajobrazy, a w ogrodzie przynależącym do latarni, można wypocząć na świeżym powietrzu, podziwiając wyjątkową roślinność.

5. Ukryta Kraina

Ukryta Kraina. To magiczne miejsce zlokalizowane jest w Kołobrzegu. Za pomocą odrobiny magii oraz dziecięcej wyobraźni, można wyczarować wiele przedmiotów, które zapewnią szaloną zabawę, Nikt nie może się tu nudzić.

6. Ciuciu

Ciuciu Sopot. Miejsce idealne dla łasuchów. Prócz zakupu pysznych, ręcznie robionych łakoci, dzieci samodzielnie mogą wykonać swoje cukierki czy lizaki.

7. Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych w Sopocie. Liczne figury, przedstawiające podobiznę znanych ludzi sprawią, że czas spędzony w muzeum będzie fascynujący, Warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ulubionym celebrytą.

8. Wystawa Klocków Lego

Wystawa Klocków Lego w Międzyzdrojach. Jeśli Twoje dziecko uwielbia bawić się klockami lego, to koniecznie zabierz je do miejsca, gdzie będzie mógł zobaczyć najciekawsze budowle, wykonane właśnie z klocków. W Wyznaczonych miejscach, można poukładać klocki i spędzić czas z innymi dziećmi.

9. Papugarnia

Papugarnia Międzyzdroje. Jeśli uwielbiacie te egzotyczne ptaki, i chcecie dowiedzieć się na ich temat więcej informacji, warto wybrać się do Papugarni. Prócz spaceru pomiędzy latającymi Papugami, można je nakarmić lub zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

10. Rejs statkiem pirackim

Rejs statkiem pirackim Sopot. Na końcu Sopockiego Molo, znajduje się przystań, do której cumuje wyjątkowy, mrożący krew w żyłach statek piracki. Atrakcja jest na tyle popularna, że zachwycone statkami i morzem dzieci, chętnie uczestniczą w szalonym rejsie.

Podczas rejsu, kapitan opowiada liczne historię oraz omawia pobliskie atrakcje.