10 najważniejszych atrakcji dla dzieci na Kaszubach

Kaszuby

Piękne Kaszuby ze swoją przyrodą i kulturą oferują dzieciom naprawdę dużo. Stworzone aby odpocząć od miejskiego zgiełku i obcować z naturą. Przedstawiamy najważniejsze miejsca dla turystów z dziećmi.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko czy grill.

Interaktywne Zoo w Żukczynie „Zwierzaki Nad Potokiem” to miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

emu

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić.

alpaki

Co można zrobić na miejscu?

 • karmić 2 metrowe emu, alpaki i inne zwierzęta
 • pojeździć na kucyku
 • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
 • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
 • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
 • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

2 kucyki

 • dorośli – 15 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci do lat 3 – za darmo
 • jazda na kucyku 10 minut – 10 zł
 • spacer z alpakami 30 minut – 40 zł

Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

króliczek

Strona www: zwierzakinadpotokiem.pl

Facebook: facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Instagram: instagram.com/zwierzakinadpotokiem

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu przez telefon lub sms. Mini zoo można odwiedzić 7 dni w tygodniu, tylko trzeba wcześniej się umówić na wizytę.

Rezerwacja terminu wizyty: + 48 735 970 455

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj

1. Aquapark

Aqua Centrum w Kościerzynie to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodzinną, w którym możemy połączyć rozrywkę z relaksem. Poza pływalnią znajdują się tutaj również inne atrakcje takie jak: baseny, sauny, siłownie oraz basen do nurkowania.

Adres: Józefa Hallera 2, Kościerzyna

2. Kaszubski Park Krajobrazowy

Lasy, jeziora, góry, a zatem spacery rowery, narty, kajaki – wszystko to znajdziesz na Kaszubach. Piękne miejsce, pełne przyrody i atrakcji turystycznych. Jest tutaj dużo zieleni, możemy iść na grzyby i możemy się zrelaksować. Idealne miejsce na rowerowy wypad. Dużo wzniesień, pagórków. Bardzo dobra infrastruktura do uprawiania sportów wodnych takich jak kajakarstwo.

3. Centrum edukacji i promocji regionu Szymbark

Bardzo ciekawe obiekty jakie możemy zobaczyć to dom do góry nogami, najdłuższa deska świata, największy fortepian świata, dom sybiraka oraz stół noblisty. Specjalnie dla dzieci przygotowane place zabaw, mini zoo, park linowy czy też kino. Kolejne atrakcje to samodzielny wypiek chleba, ognisko z kiełbaskami oraz łowienie ryb na pobliskim łowisku.

Adres: Szymbarskich Zakładników 12, Szymbark

4. Pracownia ceramiki kaszubskiej

Piękne miejsce a w okolicy kilka jezior. Słynie z tradycyjnej kaszubskiej ceramiki wyrabianej już od 10 pokoleń przez rodzinę Neclów. Możemy zobaczyć wystawę ceramiki z tradycyjnymi kaszubskimi wzorami które na pewno spodobają się dzieciom, posłuchać historii o całej wytwarzanej ceramice, a najlepszą atrakcją jest stanięcie za kołem garncarskim oraz stworzyć pamiątkę na całe życie. Będzie to świetne przeżycie.

Adres: Gryfa Pomorskiego 55, Chmielno

5. Wieża widokowa „Kaszubskie Oko”

W kaszubskim oku znajdziemy bardzo dużo atrakcji dla naszych dzieci. Największą z nich jest 44 metrowa wieża widokowa która ma kształt klepsydry, na samą górę zawiezie nas winda i będziemy mogli zobaczyć Jezioro Żarnowickie. Na ziemi jest dużo pięknych kwiatów, ławeczki do siedzenia, pole do mini golfa, mały park linowy, olbrzymie szachy oraz makiety dinozaurów i kaszubskich Stolemów.

Adres: Gniewino

6. Kaszubski Park Etnograficzny

kolejna przepięknie położona miejscowość i kolejna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o Kaszubach. Odwiedzając położony nad jeziorem Gołuń wdzydzki skansen, mamy szansę przenieść się do dawnej wsi, zobaczyć od środka zabytkowe budynki charakterystyczne dla tej części Polski między XVII a XX wiekiem. W niektórych z nich odbywają się pokazy i warsztaty, między innymi toczenie garnków, haftowanie, malowanie na szkle. W budynku dawnej szkoły nadal odbywają się lekcje języka kaszubskiego, które dzisiejszym dzieciom sprawiają dużą przyjemność. Można też nauczyć się pisać gęsim piórem albo śpiewać „Kaszubskie Nuty”. Na podwórku zagrody odbywają się animacje dla maluchów z wykorzystaniem tradycyjnych zabawek.

Adres: T i I Gulgowskich 68, Wdzydze Kiszewskie

7. Osada Średniowieczna

Na wejściu na teren osady spotykamy przewodników ubranych w stroje z epoki . Pani przewodnik była świetnie przygotowana. Zna bardzo dobrze realia średniowiecza. Można tutaj spędzić miło nawet 2 godziny. Świetne miejsce zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na miejscu organizowane są różne warszaty.

Adres: Wejherowska 76, Sławutowo

8. Świat labiryntów Bliziny

zapewne wiele dzieci marzy o tym, aby bawić się wśród wysokiej kukurydzy. Tutaj jest to możliwe. Jednak przy okazji mogą uczyć się logicznego myślenia, rozwijać umiejętność współpracy w grupie i proekologiczne postawy. Wzór labiryntu w kukurydzy zmienia się co roku, raz są to piraci, a innym razem egzotyczne plemię, nie ma więc mowy o nudzie. Poza tym labiryntów jest tu dużo więcej – linowe, słomiane czy wierzbowe, dostosowane do wieku dzieci. Ofertę uzupełniają gry logiczne i terenowe, plac zabaw, różne warsztaty (między innymi rękodzieła) oraz możliwość organizacji ogniska. Warto odwiedzić też Motylarnię.

Adres: zwierzyniecka 10, Bliziny

9. Muzeum Volkswagena

Największa w Polsce kolekcja zabytkowych pojazdów marki Volkswagen. Legendarne garbusy czy ogórki, mające w historii motoryzacji swoje stałe, ważne miejsce, to tylko część pokaźnej, liczącej około 40 samochodów wystawy. Można tu zobaczyć nawet zabytkowy wóz strażacki.. W galerii znajduje się też ekspozycja ponad 1000 miniatur samochodów. Obiekt posiada własne zaplecze noclegowe, organizuje zloty samochodowe i festyny, można tu też urządzić urodziny, a nawet wypożyczyć któryś z samochodów z kierowcą. Dzieciaki na pewno ucieszą się gdy zobaczą starodawną motoryzację.

Adres: Armii krajowej 50, Pępowo

10. Kaszubski Park Miniatur

miejsce uwielbiane przez dzieci, ponieważ każdy maluch może poczuć się tu jak olbrzym. Dokładnie odwzorowane miniatury w skali 1:25 pozwalają z ciekawej perspektywy poznać architektoniczne perełki. Są tu jedne z najbardziej znanych budowli świata, jak Statua Wolności, Krzywa Wieża z Pizy, Sfinks czy Wielki Mur Chiński, ale nie zapomniano także o najciekawszych zabytkach w regionie – latarniach morskich, Kolegiacie Kartuskiej, Kalwarii Wejherowskiej, Bazylice Mariackiej z Gdańska i wielu innych. Na terenie parku działa też Gabinet Śmiechu, Zamek Strachu, mini zoo i plac zabaw. Natomiast w Bajkowej Krainie spotkać można ponad 60 postaci z uwielbianych przez dzieci bajek.

Adres: Kartuska 30, Strysza Buda
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *