10 najważniejszych atrakcji dla dzieci na Kaszubach

Kaszuby

Piękne Kaszuby ze swoją przyrodą i kulturą oferują dzieciom naprawdę dużo. Stworzone aby odpocząć od miejskiego zgiełku i obcować z naturą. Przedstawiamy najważniejsze dla turystów z dziećmi miejsca.

1. Zoo egzotyczne Tuchlino

Możemy przekonać jakimi fantastycznymi zwierzętami są węże, jaszczurki, kolorowe papugi oraz rybki. Miejsce to ma charakter zoo edukacyjnego, przewodnicy opowiadają o zwyczajach poszczególnych zwierzaków oraz dają możliwość pogłaskania. Istnieje specjalna zagroda w której znajdują się króliki oraz świnki morskie do nakarmienia przez odwiedzających. Wspaniałą atrakcją jest wystawa akwarystyczna które ma aż 20 tysięcy litrów pojemności. W środku znajdują się prezentujące bogactwo fauny i flory pobliskich jezior. Oprócz zwierząt i informacji na ich temat istnieje kino 3D, sala dydaktyczna, małpi gaj w którym mogą wyszaleć się dzieci oraz specjalna strefa zabawy do dzieci które nie skończyły jeszcze 5 lat. Obok wejścia można wstąpić do sklepu w którym kupimy zwierzęta sprowadzane z całego świata oraz ciekawe pamiątki.

Adres: Tuchlino 50 B

2. Centrum edukacji i promocji regionu Szymbark

Bardzo ciekawe obiekty jakie możemy zobaczyć to dom do góry nogami, najdłuższa deska świata, największy fortepian świata, dom sybiraka oraz stół noblisty. Specjalnie dla dzieci przygotowane place zabaw, mini zoo, park linowy czy też kino. Kolejne atrakcje to samodzielny wypiek chleba, ognisko z kiełbaskami oraz łowienie ryb na pobliskim łowisku.

Adres: Szymbarskich Zakładników 12

3. Żywe muzeum ceramiki neclów

Piękne miejsce a w okolicy kilka jezior. Słynie z tradycyjnej kaszubskiej ceramiki wyrabianej już od 10 pokoleń przez rodzinę Neclów. Możemy zobaczyć wystawę ceramiki z tradycyjnymi kaszubskimi wzorami które na pewno spodobają się dzieciom, posłuchać historii o całej wytwarzanej ceramice, a najlepszą atrakcją jest stanięcie za kołem garncarskim oraz stworzyć pamiątkę na całe życie. Będzie to świetne przeżycie.

Adres: Gryfa Pomorskiego 55

4. Kompleks kaszubskie oko gniewino

W kaszubskim oku znajdziemy bardzo dużo atrakcji dla naszych dzieci. Największą z nich jest 44 metrowa wieża widokowa która ma kształt klepsydry, na samą górę zawiezie nas winda i będziemy mogli zobaczyć Jezioro Żarnowickie. Na ziemi jest dużo pięknych kwiatów, ławeczki do siedzenia, pole do mini golfa, mały park linowy, olbrzymie szachy oraz makiety dinozaurów i kaszubskich Stolemów.

Adres: Gniewino

5. Footgolf przywidz

to miejsce aktywnego wypoczynku, idealne dla rodziców z dziećmi, które chciałyby się zrelaksować w otoczeniu lasów i jezior. To wymarzone miejsce dla każdego fana piłki. Dodatkowymi atrakcjami są piłkarskie wersje znanych dyscyplin – bilardu, curlingu i kręgli. Dzieciom z całą pewnością spodoba się to miejsce.

Adres: Uhlenberga 12

6. Kaszubski Park Etnograficzny Wdzydze Kiszewskie

kolejna przepięknie położona miejscowość i kolejna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o Kaszubach. Odwiedzając położony nad jeziorem Gołuń wdzydzki skansen, mamy szansę przenieść się do dawnej wsi, zobaczyć od środka zabytkowe budynki charakterystyczne dla tej części Polski między XVII a XX wiekiem. W niektórych z nich odbywają się pokazy i warsztaty, między innymi toczenie garnków, haftowanie, malowanie na szkle. W budynku dawnej szkoły nadal odbywają się lekcje języka kaszubskiego, które dzisiejszym dzieciom sprawiają dużą przyjemność. Można też nauczyć się pisać gęsim piórem albo śpiewać „Kaszubskie Nuty”. Na podwórku zagrody odbywają się animacje dla maluchów z wykorzystaniem tradycyjnych zabawek.

Adres: T i I Gulgowskich 68

7. Kaszubski Park Miniatur Mirachowo

miejsce uwielbiane przez dzieci, ponieważ każdy maluch może poczuć się tu jak olbrzym. Dokładnie odwzorowane miniatury w skali 1:25 pozwalają z ciekawej perspektywy poznać architektoniczne perełki. Są tu jedne z najbardziej znanych budowli świata, jak Statua Wolności, Krzywa Wieża z Pizy, Sfinks czy Wielki Mur Chiński, ale nie zapomniano także o najciekawszych zabytkach w regionie – latarniach morskich, Kolegiacie Kartuskiej, Kalwarii Wejherowskiej, Bazylice Mariackiej z Gdańska i wielu innych. Na terenie parku działa też Gabinet Śmiechu, Zamek Strachu, mini zoo i plac zabaw. Natomiast w Bajkowej Krainie spotkać można ponad 60 postaci z uwielbianych przez dzieci bajek.

Adres: Kartuska 30

8. Świat labiryntów bliziny.

zapewne wiele dzieci marzy o tym, aby bawić się wśród wysokiej kukurydzy. Tutaj jest to możliwe. Jednak przy okazji mogą uczyć się logicznego myślenia, rozwijać umiejętność współpracy w grupie i proekologiczne postawy. Wzór labiryntu w kukurydzy zmienia się co roku, raz są to piraci, a innym razem egzotyczne plemię, nie ma więc mowy o nudzie. Poza tym labiryntów jest tu dużo więcej – linowe, słomiane czy wierzbowe, dostosowane do wieku dzieci. Ofertę uzupełniają gry logiczne i terenowe, plac zabaw, różne warsztaty (między innymi rękodzieła) oraz możliwość organizacji ogniska. Warto odwiedzić też Motylarnię.

Adres: zwierzyniecka 10

9. Muzeum Volkswagena

największa w Polsce kolekcja zabytkowych pojazdów marki Volkswagen. Legendarne garbusy czy ogórki, mające w historii motoryzacji swoje stałe, ważne miejsce, to tylko część pokaźnej, liczącej około 40 samochodów wystawy. Można tu zobaczyć nawet zabytkowy wóz strażacki.. W galerii znajduje się też ekspozycja ponad 1000 miniatur samochodów. Obiekt posiada własne zaplecze noclegowe, organizuje zloty samochodowe i festyny, można tu też urządzić urodziny, a nawet wypożyczyć któryś z samochodów z kierowcą. Dzieciaki na pewno ucieszą się gdy zobaczą starodawną motoryzację.

Adres: Armii krajowej 50

10. Aquapark

Aqua Centrum w Kościerzynie to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodzinną, w którym możemy połączyć rozrywkę z relaksem. Poza pływalnią znajdują się tutaj również inne atrakcje takie jak: baseny, sauny, siłownie oraz basen do nurkowania.

Adres: Józefa Hallera 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *