Polska

9 najlepszych atrakcji dla dzieci w Karkonoszach

Karkonosze

Karkonosze, to najwyższe pasmo górskie Sudetów, rozciągające się na terenie Polski oraz Czech. Jest to rejon niezwykle często odwiedzany przez turystów ze względu na przepiękne widoki, jedyną w swoim rodzaju faunę i florę oraz atrakcje, których nie sposób szukać nigdzie indziej. Karkonosze i okolice, to świetne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Mnogość atrakcji sprawi, że pociechy na pewno będą świetnie się bawiły. A rodzice będą mogli odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody.

1. Świat Kolejek

Ciuchcie, lokomotywy i parowozy zaprzątają dziecięce główki już od wielu lat. Fascynacja tymi ogromnymi maszynami, jest często duża pasją wielu młodych chłopców, a dziecięce bajki pokroju,,Tomek i przyjaciele’’ tylko podsycają to zainteresowanie. Dla wszystkich dzieci, które uwielbiają lokomotywy i pociągi, Świat Kolejek będzie istnym rajem. Znajdujący się w Karpaczu Świat Kolejek, to idealne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi.

2. Miejskie muzeum zabawek

Muzeum w Karpaczu może pochwalić się jednym na całą Polskę muzeum zabawek, które gromadzi zabawki z całego świata. Zbiór to 2, 5 tysięcy eksponatów na przełomie 200 lat. Jest to idealne miejsce by pokazać je naszym pociechom, z pewnością nie wyjdziecie z tego miejsca szybko, wszystkie zabawki, które można tam podziwiać są unikalne i bardzo atrakcyjne dla oka. Dzięki tej wizycie, Twoje dziecko będzie miało świadomość jak dawniej bawiły się dzieci.

3. Aquapark Sandra

Jeżeli uwielbiacie sporty wodne oraz aktywne spędzanie czasu idealnym miejscem dla was będzie Aquapark Sandra w Karpaczu. Jest to świetne miejsce zarówno dla najmłodszych jak i dla młodzieży. Warto również dodać, że jest to miejsce rekreacyjne zarówno dla dzieci jak i dorosłych, możemy wtedy zrelaksować się i uciec od zgiełku miasta, który jest tak bardzo uciążliwy.

4. Dziki Wodospad

Rzeka Łomica biegnąca na równi pod Śnieżką od zawsze była strapieniem dla Karpacza i Kotliny Jeleniogórskiej. Dlatego też władze po 1987 roku postanowiły wybudować zaporę, czyli dzisiejszy wodospad. Jest to przepiękne miejsce otoczone drzewami i przyrodą, gdy znajdziemy się tam w momencie poczujemy się tak, jakbyśmy byli w bajce. Dlatego też jest to miejsce, które koniecznie należy zwiedzić będąc w Karkonoszach. Szczególnie pięknie wodospad wygląda latem i zimą.

5. Muzeum Turystyki Sportu

W muzeum Turystyki Sportu prym wiodą narty Kamila Stocha, jest to główna atrakcja, która przyciąga w tamto miejsce zwiedzających turystów i tych dorosłych, ale i tych mniejszych. Jest to bardzo ciekawe miejsce, gdzie możemy dowiedzieć się wielu wartościowych rzeczy o narciarstwie oraz portach zimowych. Warto dodać, że jest to dość mały budynek, ale bardzo urokliwy i ciekawy dla fanów sportów zimowych, szczególnie skoków narciarskich.

6. Młynek Miłości

Młynek Miłości jest to młyn, który ma swoją bardzo ciekawą romantyczną historię. Prawdopodobnie legenda mówi tu o wielkiej miłości, która miała miejsce właśnie w tym miejscu, młyn otoczony jest przepiękną przyrodą, z pewnością powinniśmy zwiedzić to miejsce nawet ze względu na to by poznać tą magiczną historię.

7. Trójkąt Bermudzki

W Karpaczu znajduje się miejsce, gdzie grawitacja płata nam niezłego figla. Jest to miejsce, w którym samochody zwalniają lub cofają gdy są na tzn. luzie. Nie jest to wielka atrakcja, lecz dla małych i dużych poszukiwaczy przygód jest to miejsce ciekawe i z pewnością godne uwagi. Możecie się wybrać tam na spacer peszy, bądź sprawdzić to na własnej skórze jadąc samochodem.

8. Muzeum Klocków w Karpaczu

Podróżujesz po Polsce wraz z Twoimi najbliższymi pociechami? Idealnym miejscem by były zaciekawione i usatysfakcjonowane tą podróżą będzie wizyta w Muzeum Klocków w Karpaczu. Każde dziecko uwielbia klocki oraz niezwykłe budowle, które można z ich pomocą tworzyć. Dlatego też wraz z Twoim dzieckiem powinniście odwiedzić to miejsce. Muzeum to nie tylko eksponaty z klocków lego zamknięte w szklanych witrynach, ale również 10 komnat o całkiem różnej tematyce.

9. Kolejka Turystyczna Karpat Express

Kolejka turystyczna jest to miejsce dla tych którzy chcą zwiedzać Karpacz. Jest to również niesamowita atrakcja dla dzieci. Ponieważ wycieczka w kolejowym wagonie jest nie lada przygodą. Dlatego też większość turystów, podróżujących w ten sposób to właśnie rodziny z dziećmi.