10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Karkonoszach i okolicach

Karkonosze

Karkonosze, to najwyższe pasmo górskie Sudetów, rozciągające się na terenie Polski oraz Czech. Jest to rejon niezwykle często odwiedzany przez turystów ze względu na przepiękne widoki, jedyną w swoim rodzaju faunę i florę oraz atrakcje, których nie sposób szukać nigdzie indziej. Karkonosze i okolice, to świetne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Mnogość atrakcji sprawi, że pociechy na pewno będą świetnie się bawiły. A rodzice będą mogli odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody.

1. Świat Kolejek

Ciuchcie, lokomotywy i parowozy zaprzątają dziecięce główki już od wielu lat. Fascynacja tymi ogromnymi maszynami, jest często duża pasją wielu młodych chłopców, a dziecięce bajki pokroju,,Tomek i przyjaciele’’ tylko podsycają to zainteresowanie. Dla wszystkich dzieci, które uwielbiają lokomotywy i pociągi, Świat Kolejek będzie istnym rajem. Znajdujący się w Karpaczu Świat Kolejek, to idealne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi.

2. Miejskie muzeum zabawek

Muzeum w Karpaczu może pochwalić się jednym na całą Polskę muzeum zabawek, które gromadzi zabawki z całego świata. Zbiór to 2, 5 tysięcy eksponatów na przełomie 200 lat. Jest to idealne miejsce by pokazać je naszym pociechom, z pewnością nie wyjdziecie z tego miejsca szybko, wszystkie zabawki, które można tam podziwiać są unikalne i bardzo atrakcyjne dla oka. Dzięki tej wizycie, Twoje dziecko będzie miało świadomość jak dawniej bawiły się dzieci.

3. Kościół Wang

W samym sercu Karkonoszy stoi Kościół Wang, jest to 800 letnia budowla norweska. Budowla powstała za sprawą Fryderyka Wilhelma IV. Kościół jest przepięknym obiektem, do którego przyjeżdżają turyści z całej Polski, a nawet świata. Zdecydowanie jest to budowla, którą powinny zobaczyć Twoje dzieci. Jest to również świetna forma spędzania wolnego czasu, ponieważ możemy go spędzić w sposób wartościowy i ciekawy, a przy tym poznać ciekawe miejsce.

4. Dziki Wodospad

Rzeka Łomica biegnąca na równi pod Śnieżką od zawsze była strapieniem dla Karpacza i Kotliny Jeleniogórskiej. Dlatego też władze po 1987 roku postanowiły wybudować zaporę, czyli dzisiejszy wodospad. Jest to przepiękne miejsce otoczone drzewami i przyrodą, gdy znajdziemy się tam w momencie poczujemy się tak, jakbyśmy byli w bajce. Dlatego też jest to miejsce, które koniecznie należy zwiedzić będąc w Karkonoszach. Szczególnie pięknie wodospad wygląda latem i zimą.

5. Muzeum Turystyki Sportu

W muzeum Turystyki Sportu prym wiodą narty Kamila Stocha, jest to główna atrakcja, która przyciąga w tamto miejsce zwiedzających turystów i tych dorosłych, ale i tych mniejszych. Jest to bardzo ciekawe miejsce, gdzie możemy dowiedzieć się wielu wartościowych rzeczy o narciarstwie oraz portach zimowych. Warto dodać, że jest to dość mały budynek, ale bardzo urokliwy i ciekawy dla fanów sportów zimowych, szczególnie skoków narciarskich.

6. Młynek Miłości

Młynek Miłości jest to młyn, który ma swoją bardzo ciekawą romantyczną historię. Prawdopodobnie legenda mówi tu o wielkiej miłości, która miała miejsce właśnie w tym miejscu, młyn otoczony jest przepiękną przyrodą, z pewnością powinniśmy zwiedzić to miejsce nawet ze względu na to by poznać tą magiczną historię.

7. Trójkąt Bermudzki

W Karpaczu znajduje się miejsce, gdzie grawitacja płata nam niezłego figla. Jest to miejsce, w którym samochody zwalniają lub cofają gdy są na tzn. luzie. Nie jest to wielka atrakcja, lecz dla małych i dużych poszukiwaczy przygód jest to miejsce ciekawe i z pewnością godne uwagi. Możecie się wybrać tam na spacer peszy, bądź sprawdzić to na własnej skórze jadąc samochodem.

8. Muzeum Klocków w Karpaczu

Podróżujesz po Polsce wraz z Twoimi najbliższymi pociechami? Idealnym miejscem by były zaciekawione i usatysfakcjonowane tą podróżą będzie wizyta w Muzeum Klocków w Karpaczu. Każde dziecko uwielbia klocki oraz niezwykłe budowle, które można z ich pomocą tworzyć. Dlatego też wraz z Twoim dzieckiem powinniście odwiedzić to miejsce. Muzeum to nie tylko eksponaty z klocków lego zamknięte w szklanych witrynach, ale również 10 komnat o całkiem różnej tematyce.

9. Kolejka Turystyczna Karpat Express

Kolejka turystyczna jest to miejsce dla tych którzy chcą zwiedzać Karpacz. Jest to również niesamowita atrakcja dla dzieci. Ponieważ wycieczka w kolejowym wagonie jest nie lada przygodą. Dlatego też większość turystów, podróżujących w ten sposób to właśnie rodziny z dziećmi.

10. Aquapark Sandra

Jeżeli uwielbiacie sporty wodne oraz aktywne spędzanie czasu idealnym miejscem dla was będzie Aquapark Sandra w Karpaczu. Jest to świetne miejsce zarówno dla najmłodszych jak i dla młodzieży. Warto również dodać, że jest to miejsce rekreacyjne zarówno dla dzieci jak i dorosłych, możemy wtedy zrelaksować się i uciec od zgiełku miasta, który jest tak bardzo uciążliwy.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *