Polska

5 Najlepszych Restauracji Meksykańskich w Gdańsku 2023 🌶️

Burrito
Burrito

Dobrą restaurację meksykańską wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć. Takie lokale muszą mieć swój niepowtarzalny klimat, być świetnie wystrojone, a jedzenie musi być dopięte na ostatni guzik. Niestety nie wszystkie restauracje spełniają te warunki. W Gdańsku jednak knajp jest od groma, co oczywiście oznacza, że można znaleźć świetny, meksykański lokal. Dzisiaj poznasz 5 najlepszych restauracji z kuchnią meksykańską na terenie tego nadmorskiego miasta w Polsce.

1. Pueblo

fot. fb.com/pueblo.gdansk

Jak wielu uważa, jest to najlepsza knajpa z meksykańskim jedzeniem na terenie całego Gdańska. Wielu klientów przychodzi tutaj dla niepowtarzalnego smaku potraw, ale także dla fenomenalnych drinków, margarit. Jest to koktajl alkoholowy typowy dla Meksyku. Wystrój jest piękny, od razu przypomina klimat ciepłego Meksyku. Obsługa jest dodatkowym plusem. Kelnerzy są bardzo uprzejmi, zawsze chętni do pomocy, radośni, co przypominać może nastawienie do obcych ludzi wśród mieszkańców Meksyku. „Pueblo” odwiedzisz przy ulicy Kołodziejskiej 4.

2. MEXICAGA

fot. fb.com/Mexicaga

Wspaniałe tacos, burritos, quesadille, to wszystko znajdziesz w tej jednej knajpie. Ma ona długą listę plusów, bo nie tylko najwyższej jakości potrawy podane elegancko na porcelanie, ale także świetną obsługę i magiczny wystrój, który przenosi gości w sam środek meksykańskiej fiesty. Kelnerzy ubrani są w sombrero oraz tradycyjne ponczo, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tego miejsca. „MEXICAGĘ” znajdziesz przy ulicy Tartacznej 5.

3. Cartel Mexican Street Food

fot. fb.com/p/Cartel-Mexican-Streetfood-100086253684261

Lokal wprawdzie nie jest wystrojony stricte pod kulturę i tradycję meksykańską, jednak większość odwiedzających z pewnością poleci Ci go. Dlaczego? Jedzenie jest tu wprost przepyszne, a wystrój wcale nie będzie potrzebny, aby przenieść Twoje myśli do ciepłego Meksyku. Wystarczy jeden kęs fantastycznie wykonanego taco lub burrito, a Twoje myśli od razu popłyną wzdłuż Oceanu Spokojnego, Zatoki Meksykańskiej oraz Morza Karaibskiego. Dużym plusem jest lokalizacja tego miejsca, ponieważ znajduje się ono niedaleko od morza, dlatego spokojnie można, po wyśmienitym posiłku, przejechać się na plażę. „Cartel Mexican Street Food” swoje położenie znalazł przy ulicy Hynka 55e.

4. Hola Tapas

Świetne miejsce na meksykański posiłek w ramach obiadu wraz z rodziną lub wieczorny wypad ze znajomymi na pyszne burritos i margaritas. „Hola Tapas” jest miejscem utrzymanym w stonowanym stylu meksykańskim. Na ścianach widnieją obrazy, które każdy z odwiedzających podziwia. Na miejscu można napić się również zimnego piwa. Porcje są spore, a ceny odpowiadają jakości potraw. „Hola Tapas” znajdziesz przy ulicy Piwnej 50/51.

5. El Regreso

Miejsce to ma świetną lokalizację, ponieważ znajduje się od razu koło wejścia na plażę, dlatego można szybko coś przekąsić, wypić i wracać się opalać! Odwiedzający chwalą sobie solidne dania oraz sporych rozmiarów pyszne drinki, z które nie trzeba wcale zapłacić dużo. Lokal ten posiada stoliki wewnątrz oraz na zewnątrz dla osób, które nie chcą rozstawać się z nadmorskim klimatem oraz naturą. „El Regreso” znajduje się przy wejściu numer 38 na plażę, przy ulicy Bitwy pod Płowcami 67a.