Pierwszy raz kamperem? 10 rzeczy, które musisz wiedzieć

kamper

Czy planujesz mieszkać w samochodzie kempingowym podczas kilkumiesięcznej przerwy lub wysprzedajesz się, aby żyć marzeniem w pełnym wymiarze czasu?

Jest to ogromny, ekscytujący krok, ale zanim wskoczysz na nogi, dowiedz się, jak naprawdę wygląda życie w kamperze na stałe i poznaj wszystkie nasze najlepsze wskazówki dotyczące życia w kamperze.

1. Poznaj ogólne procedury i dowiedz się, jak wszystko działa, zanim wyruszysz w drogę

Nie trzeba dodawać, że jako że nigdy wcześniej nie podróżowaliśmy w kamperze po raz pierwszy, pomimo oglądania filmów o tym, jak wszystko działa, wciąż musieliśmy odwoływać się do filmów z wypożyczalni kamperów po pomoc!

Niektóre istotne procedury, które należy znać obejmują:

Jak podłączyć się do sieci elektrycznej

Jak włączyć gaz

Jak włączyć ciepłą wodę i ogrzewanie

Zrozumienie, jak długo trwa podgrzewanie ciepłej wody

Upewnienie się, że lodówka jest zawsze włączona za pomocą różnych środków (np. podłączenia do sieci, gazu)

Jak opróżnić kasetę toalety

Zrozumienie, jak pełne lub puste są zbiorniki na świeżą i szarą wodę

Jak napełnić zbiornik świeżej wody

Jak opróżnić zbiornik wody szarej

2. Pamiętaj, co należy zrobić przed wyjazdem

Pamiętaj, że prowadzenie kampera nie jest takie samo jak prowadzenie normalnego pojazdu!

Jest kilka istotnych rzeczy do zrobienia przed wyjazdem:

Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest wyłączenie gazu. Nigdy, przenigdy nie powinieneś prowadzić kampera, gdy gaz jest wciąż włączony!

3. Wyłącz ciepłą wodę i ogrzewanie.

Odłóż wszystko, co siedzi luzem (jak na blatach i stołach). Musieliśmy pamiętać, aby wyrzucić wszystkie nasze kosmetyki, które normalnie siedziałyby wokół zlewu w łazience do rzeczywistego zlewu, i to samo dotyczy kuchni. W przeciwnym razie wszystko wyleci po rozpoczęciu jazdy (co zdarzyło nam się wielokrotnie)!

Upewnij się, że wszystkie zatrzaski szafek, drzwi i okna są prawidłowo zamknięte.

Przejdź się po kamperze, aby upewnić się, że antena jest opuszczona (jeśli jest używana), a schowki, schody i markizy są prawidłowo schowane i zablokowane. Upewnij się również, że kabel zasilający i wszelkie węże są odłączone!

4. Nie uzupełniaj świeżej wody, jeśli będziesz nocował na kempingu

Jeśli będziesz stale przenosić się z jednego kempingu na drugi, nie ma potrzeby uzupełniania świeżej wody przed wyjazdem z poprzedniego kempingu. W ten sposób obciążasz swój samochód i zużywasz więcej oleju napędowego/benzyny niż w innym przypadku.

5. Planuj z wyprzedzeniem, jeśli nie będziesz nocował na kempingu

Jeśli jednak nie będziesz nocował na kempingu w danym dniu, powinieneś zaplanować to z wyprzedzeniem.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

W takim przypadku uzupełnij świeżą wodę na poprzednim kempingu.

Naładuj wszystkie urządzenia elektroniczne noc wcześniej lub podczas jazdy. Pamiętaj, że gniazdka elektryczne w kamperze działają tylko wtedy, gdy są podłączone do sieci elektrycznej, więc pamiętaj o naładowaniu laptopów, baterii do aparatów fotograficznych itp. Telefony komórkowe mogą być ładowane przez USB podczas jazdy.

Opróżnij wszystkie szare wody i odpady chemiczne na poprzednim kempingu.

6. Uważaj na lusterka boczne, podczas cofania i na wąskich drogach

Nie trzeba dodawać, że samochód kempingowy jest znacznie szerszy i dłuższy niż normalny pojazd! Nie tylko to, wiele samochodów ma masywne lusterka boczne, które wystają dość mocno. Zostaliśmy poinformowani przez naszą firmę wynajmu samochodów, że zniszczenie lusterek bocznych jest najczęstszym sposobem utraty depozytu. Jeśli jedziesz wąską drogą i masz zamiar minąć inny pojazd, rozwiń okno i ręcznie wciągnij swoje lusterko, aby uniknąć przypadkowej utraty go całkowicie.

Bądź również ostrożny podczas cofania w kamperze. Najlepiej, aby jedna osoba wyszła na zewnątrz, aby poprowadzić kierowcę podczas cofania, ponieważ często trudno jest ocenić, jak daleko można się cofnąć.

7. Bierz krótkie i szybkie prysznice

Podczas gdy podróżowanie w kamperze jest uważane za luksus w świecie kempingu, biorąc pod uwagę, że masz własną łazienkę, to zdecydowanie nie jest to porównywalne z niekończącymi się gorącymi prysznicami, do których możesz być przyzwyczajony w domu!

Gorąca woda (i sama woda) nie jest oczywiście nieskończona w kamperze, więc najlepszą rzeczą do zrobienia jest wyłączenie wody podczas mycia się, a następnie włączenie jej z powrotem, aby się spłukać. Zaoszczędzisz wodę, a Twój szybki prysznic pozostanie gorący!

8. Wykorzystaj poziomice w swoim kamperze

Twój kamper powinien być wyposażony w dwa poziomy, które wyglądają jak małe rampy. Są one szczególnie przydatne na kempingach, gdzie ziemia lub trawa nie jest idealnie równa – wystarczy podłożyć je pod opony i przejechać po nich do pożądanego poziomu! To może mieć duże znaczenie, gdy jesteś w środku, zwłaszcza jeśli chodzi o odprowadzanie wody!

9. Poznaj długość, szerokość i wysokość swojego samochodu kempingowego

Niektóre kempingi pytają o długość i/lub szerokość Twojego samochodu, aby określić ile zapłacisz za pobyt. Znajomość wysokości Twojego samochodu jest przydatna w przypadku, gdy będziesz przejeżdżać przez niskie mosty.

Przeznacz więcej czasu niż się spodziewasz na spakowanie wszystkiego do swojego kampera
To było coś, czego zupełnie nie przewidzieliśmy przed naszą pierwszą podróżą! Wyobrażaliśmy sobie, że będzie to dość proste, aby rzucić wszystko w torby, przynieść je do kampera i rozpakować wszystko, ale czuliśmy się tak, jakbyśmy rozpakowywali się na zawsze, zanim byliśmy gotowi wyruszyć!

Pakowanie rzeczy do kuchni to coś, czego nigdy wcześniej nie musieliśmy robić, a także myślimy, że dużą częścią tego była ocena, gdzie najlepiej przechowywać wszystko, aby rzeczy nie złamały się lub zostały zgniecione podczas jazdy. Zalecalibyśmy przeznaczenie około 2-3 godzin na spakowanie wszystkiego.

10. Zaplanuj posiłki

Podczas gdy wiele restauracji i lokali gastronomicznych jest teraz otwartych podczas Covid-19, może być trudno uzyskać stół bez wcześniejszej rezerwacji. Mając to na uwadze, postanowiliśmy w pełni wykorzystać zaplecze kuchenne w naszym kamperze. Ważne było, że spojrzeliśmy w przyszłość i przygotowaliśmy kilka posiłków przed rozpoczęciem podróży, a także zapasów żywności, które możemy zrobić później w tygodniu. Oczywiście kilka razy udaliśmy się do sklepów spożywczych, aby zaopatrzyć się w świeżą żywność.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.