Afryka

10 Najlepszych Atrakcji w Kairze

Ibn Tulun

Gorący i dobrze rozwinięty Kair, jest miastem, które przyciąga tysiące ludzi, chcących wypocząć i przyjemnie spędzić czas.

To również miejsce, które nie tylko skupia ogromną liczbę turystów, ale również mieszkańców pobliskich miejscowości, którzy chcą rozpocząć pracę lub edukację, w stolicy.

Miasto oferuje bogatą ofertę pracy, szkół oraz daje możliwość większego zarobku, dlatego tak trudno oszacować, ile mieszkańców zamieszkuje Kair, a jaka ich część prowadzi tak zwany koczowniczy tryb życia.

Jako stolica Egiptu, władze udostępniły turystom liczne atrakcje turystyczne, dzięki czemu mogą oni skorzystać z rejsów, nurkowania czy zwiedzić największe i najpiękniejsze zabytki znajdujące się w Kairze.

Dzięki coraz większemu zainteresowaniu wycieczkami do Egiptu, przygotowaliśmy listę 10 najlepszych atrakcji dla dorosłych jak i par, z których warto skorzystać będąc na zagranicznych wczasach.

1. Nurkowanie

Do najbardziej popularnych atrakcji zaliczamy nurkowanie.

Podczas zejścia pod wodę, możemy zobaczyć fantastyczne rafy koralowe oraz klify. Nurkowanie pozwoli nam również na bliski kontakt z tamtejszym zwierzętami, na przykład konikami morskimi.

Atrakcją jest bezpieczna i odbywa się w tworzywie doświadczonego instruktora. Cały osprzęt, można wypożyczyć w tym również kamerę lub aparat, dzięki czemu można zrobić sobie wspólne zdjęcie, które z pewnością będzie pamiątką na długie lata.

2. Pływanie łodzią podwodną

Pływanie łodzią podwodną, stało się jedną z najchętniej wybieranych atrakcji w Kair.

Wycieczka trwa zazwyczaj około 1. 5 godziny.
Podczas rejsu możemy podziwiać piękne rafy koralowe i dary Morza Czerwonego.
Jest to fantastyczny pomysł, na niezwykłą randkę.

3. Cytadela Saladyna

Jednym z symboli Kairu jest Cytadela Saladyna.

Ta średniowieczna Twierdzą, znajdująca się w centrum miasta, mieści w sobie muzea, w tym muzeum policyjne, wojskowe oraz powozów.

To właśnie w tym miejscu, przez 700 lat, przebywali władcy Egiptu.

Miejsce jest ciekawe i świetnie nadaje się na wycieczkę, by przybliżyć historię Państwa.

4. Ruiny piramidy Dżesera

Będąc na wakacjach w Kair, warto zobaczyć ruiny piramidy Dżesera. Wybudowano ją w 2650 r p. n.e i wielokrotnie przebudowywano, by zwiększyć jej wymiary.

Otoczona jest ogromnym murem o wysokości 10 metrów, a w jej okolicy znajdują się między innymi kaplicę i dziedzińce. To jedno z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych miejsc w Egipcie.

5. Targ Chan al-Chalili

Popularny Chan al-Chalili, to wyjątkowo urokliwy targ, który chętnie odwiedzają turyści, oraz mieszkańcy Kairu.

To właśnie w miejscu, sprzedawane są pamiątki oraz wyroby rękodzielnicze przez lokalnych artystów.

Miejsce tętniące życiem, dostarczy wspaniałych wspomnień i hyc może, uda się nabyć tu wyjątkową pamiątkę z wakacji.

6. Jazda na wielbłądzie

Jeśli lubicie spędzać czas aktywnie, możecie skorzystać z jazdy na wielbłądzie.

Takie przejażdżki odbywają się również parami, co może dostarczyć wam wspaniałej zabawy oraz możliwość zwiedzania Kairu z innej perspektywy.

7. Mosque of Muhammad Ali

Bogato zdobiony Mosque of Muhammad Ali, to XIX wieczny maczet, w którym spoczywa Muhammad Ali.

Piękne, muzułmańskie zdobienia są powodem, dla którego tysiące turystów odwiedza to miejsce. Warto więc zdecydować się na zwiedzanie maczetu i poznać nieco bliżej architekturę, tego wspaniałego miejsca.

8. Wieża telewizyjna

Na wyspie Zamalek, stoi niezwykła, wysoka na 187 metry wieża telewizyjna.

Na jej szczycie znajduje się platformą widokowa, skąd można podziwiać piękno całego miasta. Do największej i najchętniej odwiedzanej atrakcji zaliczamy również restauracje obrotową, znajdującą się poniżej punktu widokowego.

Wieża w Kairze budowana była na wzór kwiatu lotosu.

Zwiedzanie jak i posiłek w znanej i lubianej restauracji, może być przyjemnym zakończeniem dnia dla zakochanych.

9. Wiszący kościół

Jeden z najstarszych kościołów znajdujących się w Kairze, słynie z tego, że jest wiszący. Wszystko za sprawą umieszczenia nawy, nad głównym przejściem.

Ciekawostką jest również to, że dawniej nazywano go kościołem stopni, dlatego że do świątyni prowadzi aż 29 stopni.

Kościół jest kolejną znana, i lubianą atrakcją Kairu.

10. Rejs statkiem po Morzu Czerwonym

Jako ostatnią z licznych atrakcji turystycznych, polecamy niezapomniany rejs statkiem po Morzu Czerwonym, z którego możemy zobaczyć nie tylko Kair, ale pobliskie atrakcje.

Podczas rejsu, można również dobrze zjeść i nacieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami. Rejsy odbywają się za dnia, jak i wieczorową porą, co dodaje miastu uroku. Ze statku można podziwiać między innymi doskonale oświetloną wieżę telewizyjną, czy piramidy, przy których odbywają się pokazy laserowe oraz dźwiękowe.

Wymienione wyżej atrakcje, to tylko nieliczne miejsca, w których możemy świetnie spędzić czas.
Znajdują się tu propozycje dla osób chcących zapoznać się z historią Egiptu, spędzić aktywnie czas lub zaznać wspaniałej zabawy wybierając atrakcje wodne.

Będąc w Egipcie koniecznie uwzględnij powyższe propozycje podczas planowania zwiedzania. Z pewnością, będą to wspaniałe chwile, które pozostaną w waszej pamięci na długi czas.
Z pewnością, będziesz się tu świetnie bawić, a liczne atrakcje turystyczne nie pozwolą Ci się nudzić.