Jaworzno: Największe Atrakcje Miasta i w Okolicy

rynek
fot. Jacek Czarnecki / Wikipedia

Jaworzno jest miastem w województwie śląskim w Polsce. Miasto jest niewielkie, ale klimatyczne. W 1229 roku pojawiły się pierwsze zapiski o tej miejscowości. Kiedyś na jej terenie wydobywano ołów, żelazo oraz rudy cynku. Dzisiaj jest miejscem idealnym na relaks. W pobliżu miasta znajduje się Dolina Żabnika, czyli miejsce dla rodzin z dziećmi. Bogata flora oraz sporo zieleni zachęcają do odpoczynku. Dolina jest jednym z najbardziej frapujących miejsc w okolicy, a dla dzieci okazją do edukacji ekologicznej. Oto najlepsze atrakcje miasta Jaworzno i okolic:

1. W Jaworznie jest pływalnia. Można zajrzeć na basen Via Sport. Jest to świetna pływalnia tradycyjna, pod dachem, na której można ćwiczyć pływanie lub uczyć dzieci tej sztuki. Relaks jest doskonały, a czynny wypoczynek daje wiele możliwości.

2. Do Parku Gródek można dojechać autobusem – drewniane kładki, czysta woda i zieleń są argumentami przemawiającymi do wizyty w tym miejscu.

3. Co roku, tydzień lub dwa tygodnie przed świętami odbywają się jarmarki wielkanocne. Wówczas można miło spędzić czas i kupić wszystko to, co jest niezbędne do przygotowania świąt. Nie ma nic lepszego od wyjątkowych jarmarków. Ten w Jaworznie należy do bardzo udanych.

4. Godna rekomendacji jest Geosfera. To miejsce odpoczynku w kamieniołomie Sodowa Góra jest ukochane przez dzieci oraz dorosłych. Wielka atrakcja przyrodnicza Jaworzna i całego zagłębia podoba się każdemu i daje wyjątkowy relaks. Warto o tym pamiętać. W Geosferze można skorzystać z plaży z leżakami, obejrzeć modele dinozaurów, obejrzeć modele lądów i oceanów, znaleźć skamieniałości czy podziwiać skały triasowe – brzmi dobrze? I tak też jest. Każda rodzina ma szansę zachwycić się wyjątkowym miejscem pełnym atrakcji. Ogrody sensoryczne bardzo podobają się maluchom oraz osobom dorosłym.

5. Muzeum Miasta Jaworzna także warto odwiedzić, aby poznać atrakcje miasta na Śląsku. Muzeum prezentuje historię tego ośrodka.

Trójkątny Rynek, kolegiata oraz nowoczesna biblioteka także są atrakcjami. Po Rynku można poruszać się wyłącznie na piechotę, co jest zdecydowanie dużą zaletą. Jaworzno jest niewielkim miastem, atrakcji też nie ma w nim wiele. Mówi się, że miasto jest raczej do mieszkania niż do zwiedzania, ale można wybrać je na weekend lub przedłużony weekend.

Wystarczy pospacerować, popływać i zwiedzić np. muzeum czy zgłębić tajemnice ziemi z Geosferą. Zalecana jest wizyta w Zatorze i zabawa w parku rozrywki lub park miniatur w Inwaldzie – bilety można nabyć online lub kupić je na miejscu.

Warownia Inwald czy Smocza Jama to atrakcje dla dzieciaków. Wyjazd poza Jaworzno stanowi wielką atrakcję, z której warto skorzystać.

Energylandia w Zatorze to jedna z największych atrakcji, która sprawdza się jako sposób na jednodniowy wypad dla dzieci lub dorosłych. Muzeum Regionalne Jaworzna pokazuje 150 lat historii tego miejsca. Nie jest zakurzonym przeżytkiem, lecz miejscem pełnym atrakcji i wyjątkowych przedmiotów. Wizyta w tym miejscu to porządna dawka wiedzy dla dzieci oraz dorosłych.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.