Polska

Najlepsze trasy rowerowe w Jastrzębiej Górze

trasy rowerowe jastrzębia góra

Z roku na rok turystyka rowerowa zyskuje zwolenników, a spędzanie urlopu na rowerze staje się popularniejsze. Ścieżek rowerowych przybywa, rower jest tanim środkiem transportu, a przy okazji można dojechać tam, gdzie samochodem nie zawsze się uda. Polacy chętnie zabierają rowery na wakacje nad morzem. Oto najlepsze trasy rowerowe w Jastrzębia Góra.

Jastrzębia Góra jest nadmorską miejscowością, tłumnie odwiedzaną przez urlopowiczów. To mała miejscowość, która oferuje turystom spokój i wypoczynek. Z samej Jastrzębiej Góry można dojechać do wielu nadmorskich miejscowości. Trasy rowerowe są dobrze oznaczone i mało wymagające, dzięki temu każdy turysta poradzi sobie z wyzwaniem. Jakie trasy najlepiej przejechać?

Trasy rowerowe w Jastrzębiej Górze

1. Jastrzębia Góra – Władysławowo

Wielu rowerzystów czekała na tą trasę. W końcu jest. Ścieżka rowerowa została wybudowana wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 215. Ma ona długość ponad sześciu kilometrów.  Ścieżka zaczyna się na ulicy Uzdrowiskowej w Jastrzębiej Górze. Trasa biegnie równolegle do Morza Bałtyckiego w sąsiedztwie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. To trasa bardzo urokliwa. Asfaltowa ścieżka sprawia, że wycieczka staje się komfortowa i płynna. Spokojnie poradzą sobie z nią okazjonalni turyści rowerowi.

2. Jastrzębia Góra – Gdańsk – Jastrzębia Góra

Miłośnicy dłuższych i bardziej wymagających wycieczek rowerowych, będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy z Jastrzębiej Góry do Gdańska. Trasa liczy blisko 150 kilometrów, więc warto rozłożyć ją na dwa dni. Wiedzie urokliwymi miejscowościami nadmorskimi, wzdłuż Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W większości poprowadzona jest przez asfaltową ścieżkę. Jednak zdarzają się odcinki leśne. Trasa dobrze oznaczona, więc nie ma obawy, zgubienia się.

3. Jastrzębia Góra – Władysławowo – Hel

Kolejna trasa rowerowa dla średniozaawansowanych rowerzystów. Trasa mało wymagająca, ale warta zaliczenia, ze względu na zapierające dech w piersiach widoki. Trasa rozpoczyna się w Jastrzębiej Górze na ulicy Uzdrowiskowej i wiedzie, tak zwaną „Autostradą Słońca” do Władysławowa. Po krótki odpoczynku w tej nadmorskiej miejscowości, można wybrać się w podróż na Hel. Z Władysławowa trasa liczy 35 kilometrów. Trasa jest dobrze utrzymana i częściowo prowadzi przy samym morzu. W niektórych momentac jest bardzo wąsko. Jadąc rowerem morze okala nas z obydwu stron. Tuż przed Helem, droga z kostki brukowej zmienia się w leśny trakt.

4. Jastrzębia Góra – Władysławowo- Puck

Trasa, która przypadnie do gustu miłośnikom wypraw nadmorskimi szlakami. Z Jastrzębiej Góry, jedziemy sześć kilometrów do Władysławowa. Nowowybudowana ścieżka rowerowa, jest w bardzo dobry stanie i zapewnia bezpieczny przejazd do Władysławowa. Po krótkim odpoczynku warto udać się w jedenastokilometrową wycieczkę do Pucka. Trasa Władysławowo-Puck jest częścią Nadmorskiej Ścieżki Rowerowej wokół Zatoki Puckiej, która zaczyna się w Juracie. Podczas wycieczki rowerowej można zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc widokowych.

Jastrzębia Góra stanowi dobrą bazę wypadową do dłuższych lub bliższych wycieczek rowerowych. Wokół niej znajduje się wiele ciekawych i malowniczych tras, które przypadną do gustu zarówno okazjonalnym turystom rowerowym, jak i tym bardziej zaawansowanym, którzy lubią długie wyprawy, z ciekawymi widokami. Na trasie każdej wycieczki można odpocząć i upajać się pięknym widokiem Morza Bałtyckiego.