Polska

Jarosław

Jarosław rynek i ratusz
źródło: Mcdrwal / Wikipedia

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak szeroką ofertę turystyczną posiada nasz kraj. Wiele niewielkich miast może zaoferować liczne atrakcje dla całej rodziny. Szczególnie wiele miejsc sprawdzi się idealnie jako miejsce docelowe weekendowych wycieczek.

Warto wziąć to pod uwagę w trakcie planowania swoich kolejnych wyjazdów. Nie musimy bowiem wyjeżdżać za granicę, aby poszerzyć naszą wiedzę oraz obcować z pięknymi krajobrazami. Jednym z miast, które warto odwiedzić jest Jarosław.

Miasto w województwie Podkarpackim, posiada naprawdę dużą ofertę jeśli chodzi o pobyt turystyczny. Przestawimy tu dziesięć najpopularniejszych atrakcji, do których możesz udać się za znajomymi oraz z rodziną. Atrakcje przez nas wybrane dostosowane są swoją ofertą dla osób w każdym wieku.

1. Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

Miejsce, w którym możemy zapoznać się z historią miasta, ale dodatkowo poczuć wyjątkowy klimat, który spowodowany jest podziemną lokalizacją muzeum.

2. Kolegiata Bożego Ciała w Jarosławiu

Dawny kościół św. Jana. Znajduje się przy Placu Piotra Skargi w Jarosławiu. Jest to najstarszy jezuicki kościół na terenie naszego kraju. Zachwyca swoją architekturą oraz wnętrzem.

3. Muzeum Kamienica Orsettich

Jest to jeden z zabytków kultury mieszczańskiej. W środku znaleźć można wiele ciekawych zdjęć z dokładnymi opisami. Idealna atrakcja dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę.

4. Klasztor Sióstr Benedyktynek

Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce, w którym panuje szczególna atmosfera. Można się tu spotkać z bardzo miłymi Siostrami, które chętnie udzielają noclegu turystom.

5. Park Miejski im. Baśki Puzon w Jarosławiu

Niewielki park z wspaniałą historią. Warto się tu wybrać w okresie wiosenno-letnim, gdy pogoda sprzyja spacerom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

6. Podziemna Trasa Turystyczna im. prof. Feliksa Zalewskiego

Miejsce, które warto odwiedzić w trakcie zwiedzania starówki miasta. Można tu poszerzyć swoją wiedzę na temat historii miasta. Ze względu na liczne atrakcje świetnie czas spędzą tu osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorośli.

7. Park miejski im. Bohaterów Monte Cassino w Jarosławiu

Kolejne miejsce, które pozwala nam spędzić czas aktywnie na świeżym powietrzu. Naprawdę warto wybrać się tu całą rodziną na spacer. Być może dobrym pomysłem będzie również zorganizowanie tu pikniku, co na pewno przyniesie wiele radości całej waszej rodzinie.

8. Wieża widokowa

Atrakcja zlokalizowana kilka kilometrów od Jarosławia. Warto jednak się tam wybrać ze względu na piękny widok rozchodzący się z wieży. Szczególnie, gdy pogoda sprzyja takim wycieczkom możemy zachwycić się naprawdę pięknym pejzażem.

9. Muzeum Dzieduszyckich

Oddział Muzeum w Jarosławiu. Urocze miejsce, pałac otoczony pięknym parkiem. Atrakcja, która zachwyci fanów obcowania z piękną przyrodą oraz architekturą. Warto zwrócić uwagę również na wnętrze pałacyku, które może naprawdę zawrzeć dech w piersiach.

10. Muzeum w Przeworsku. Zespół Pałacowo – Parkowy.

Kolejna propozycja dla fanów zwiedzania pałaców i pięknych parków. Idealne miejsce na jednodniowy wypad. Warto zabrać ze sobą koc oraz jedzenie, aby wspólnie całą rodziną zorganizować sobie piknik, szczególnie gdy pogoda dopisuje.

Okolice Jarosławia cieszą się wyjątkowymi pałacami, jest to zatem idealne miejsce dla koneserów architektury. Warto pamiętać o tym, że można tu świetnie spędzić czas wspólnie z rodziną na łonie natury. Według nas jest to świetne propozycja na jednodniowe wypady poza miasto.