Ciekawostki

Najpiękniejsze cytaty św. Jana Pawła II

statua Jana Pawła

Postać wybitna i to na skalę światową. Ojciec Święty Jan Paweł II to postać wybitna i to na skalę światową. Już od najmłodszych lat wykazywał niezwykły charakter, religijność oraz empatię. W ciągu swojego życia widział wiele. Zarówno pozytywnych, jak i negatywnych rzeczy.

Miał łatwość przemawiania do ludzi i zjednywania sobie ich, niezależnie od wieku, wiary, koloru skóry, wyznania religijnego, czy poglądów politycznych. W jakiś tajemniczy, może właśnie natchniony przez Ducha Świętego sposób, przemawiał tak, że wszyscy milkli, ale jednocześnie w ludzkich sercach dokonywała się prawdziwa rewolucja.

Jan Paweł II odważnie wypowiadał się dosłownie na każdy temat, który go nurtował, o który był pytany. Nigdy nie pozostawił swojego rozmówcy ze znakiem zapytania. Wyjaśniał tak, jak umiał. Dorosłym i dzieciom, wierzącym i niewierzącym, wyznawcom religii chrześcijańskich, ale i innym. Przytoczmy poniżej tylko kilka cytatów, które wywarły wpływ na świat i ludzi:

O dzieciach- ” Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia.”

O miłości-” Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

O miłości- „Tylko miłość może wykluczyć używanie jednej osoby przez drugą.

O miłości- „Uzdrówcie rany przeszłości miłością.”

O miłości- ” Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.”

O rodzinie- „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.”

O rodzinie- „Jak można kochać Boga, który jest niewidzialny, nie kochając człowieka, który jest obok nas.”

O przyjaźni- „Przyjaciel sprawia, że nie lękam się samego siebie. Człowiek, który nie ma przyjaciół, ukrywa przed innymi to, co w nim najpiękniejsze.”