Podróże

Jakie cechy powinien spełniać hotel premium?

Hotele premium, w których znajdują się luksusowe apartamenty, to miejsca chętnie odwiedzane zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych. Nie dziwi zatem fakt, że ekskluzywne hotele w Polsce prześcigają się w ofertach kierowanych do najbardziej wymagających gości. Pojawia się jednak pytanie: czym różni się hotel premium od standardowego? Z pewnością nie tylko tym, że prezentuje si ę stylowo i posiada piękne apartamenty, z czym kojarzony jest najczęściej. Jakimi cechami muszą zatem charakteryzować się hotele premium? Spróbujmy przyjrzeć się temu bliżej.

Hotele premium – kilka słów na początek

Tak naprawdę nie istnieją sztywne wytyczne, które musi spełnić hotel, by zostać uznanym za obiekt klasy premium. Oznacza to, że hotele premium nie zdobywają tego miana w taki sposób, jak np. przyznawana jest świadcząca o danym standardzie liczba gwiazdek. Wiadomo jednak, że odwiedzając ekskluzywne hotele w Polsce czy też na świecie, ich goście mają z reguły bardzo sprecyzowane oczekiwania. Wiedzą, że czeka na nich nie tylko komfortowy nocleg, ale też najwyższej klasy obsługa hotelowa, najnowsze technologie, indywidualne podejście oraz atrakcje, z których będą mogli korzystać do woli. Hotel premium to wysoki standard usług i zakwaterowania, kameralność, nowoczesny design, dogodna lokalizacja, piękne widoki z okien, tarasów i balkonów. Co jeszcze?

Hotel premium, czyli jaki?

Oferta hotelu premium skierowana jest do konkretnej grupy odbiorców. Są to goście, którzy oczekują usług na najwyższym poziomie. Stąd też do ich dyspozycji w hotelu premium i w jego okolicy są nie tylko najbardziej komfortowe pokoje i ekskluzywne apartamenty z dostępem do innowacyjnych technologii, ale też świetnie wyposażone centrum wellness i spa, baseny typu infinity, bar, restauracja, sala gier, prywatna plaża czy plac zabaw dla dzieci. Jak można się domyślić, najbardziej ekskluzywne hotele w Polsce są czymś więcej niż tylko miejscami noclegowymi. W związku z tym takie obiekty często nazywane są nie hotelami, lecz resortami. Cechują się spersonalizowanym podejściem obsługi, ciekawym wystrojem wnętrz, dostępem do wspomnianych wcześniej atrakcji i technologii oraz wyśmienitą i zróżnicowaną kuchnią. Indywidualnie potraktowani goście hotelowi czują się tam „zaopiekowani”, a obsługa jest dla nich również źródłem informacji na temat tego, co można robić zarówno w hotelu i w jego otoczeniu, jak i w bliższej i dalszej okolicy.

Lemon Resort Spa – hotel premium światowej klasy

Doskonałym przykładem luksusowego hotelu premium w naszym kraju jest Lemon Resort Spa znajdujący się w miejscowości Gródek nad Dunajcem. To jedyny w Polsce hotel butikowy, którego design nawiązuje do modernistycznej architektury. Utrzymany w charakterystycznym dla modernizmu minimalizmie, z płaskimi dachami, przeszklonymi ścianami i basenami typu infinity, usytuowany tuż nad jeziorem, Lemon Resort Spa wspaniale wpisuje się w piękny krajobraz Pogórza Rożnowskiego. Jako że posiada wszystkie cechy, o których można przeczytać w naszym artykule, w pełni zasługuje na miano hotelu premium. Więcej informacji na temat dostępnych w nim pokoi i apartamentów z widokiem na góry znajduje się na stronie https://www.lemonresort.pl/wszystkie-pokoje