Podróże

Jaki wybrać smartband? Co jest ważne przy wyborze

smartband

Jak wszyscy wiemy, rzeczy, które nosimy, stają się coraz inteligentniejsze. Są to rzeczy jak inteligentna opaska, inteligentny zegarek. Gdy idziemy ulicą, widzimy, że coraz więcej młodych ludzi nosi inteligentne bransoletki.

Dlaczego w ogóle ludzie kupują smartbandy. Głównym powodem jest to, że ma wiele funkcji, chociaż nie jest tak drogi jak zegarek. Zaletą jest to, że ma wiele funkcji. Więc jakie dokładnie są funkcje inteligentnej bransoletki i jakie są najlepsze smartbandy?

Funcje smartbandów

Smartbandy różnią się znacznie w cenie. Najnowsza generacja oferuje szeroką gamę różnych funkcji do wyboru w bardzo rozsądnych cenach.

Większość smartbandów śledzi kroki, odległość, kalorie i aktywność. Bardziej zaawansowane są również wyposażone we wbudowany GPS dla bardziej precyzyjnego pomiaru odległości. Jeśli Twoją podstawową działalnością jest chodzenie, wędrówki lub bieganie, to prawie każda marka będzie dla Ciebie odpowiednia.

Co innego, jeśli większość swojej aktywności wykonujesz na rowerze, chodzisz po bieżni, pływasz lub uprawiasz wspinaczkę górską. Pamiętaj, aby wybrać smartband, który może przechwycić dane dla konkretnej aktywności lub sportu, który lubisz.

Inteligentne opaski są bliższe koncepcji bransoletki niż zegarka, ale są też inteligentne opaski z wyświetlaczami, które mogą pokazywać czas i różne inne przydatne informacje.

Zaawansowane cechy smartbandów

Śledzenie snu również staje się powszechną cechą smartbandów. Sen odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia przez całe życie. Smartbandy różnią się znacznie pod względem informacji, które dostarczają, począwszy od prostego monitorowania całkowitego czasu snu, a skończywszy na dostarczaniu szczegółów o różnych etapach snu, takich jak pokazywanie fazy REM. Wiele urządzeń posiada również ciche alarmy, które wibrują, aby obudzić Cię bez zakłócania spania współlokatorów.

Niektóre smartbandy pokazują tętno, temperaturę ciała czy ekspozycję na promieniowanie UV. Vivosmart 4, na przykład i Versa 2, mogą mierzyć poziom tlenu we krwi (saturacje krwi). W większości przypadków, im więcej funkcji śledzenia, tym więcej zapłacisz za smartbanda.

Istnieją również urządzenia do śledzenia aktywności, które nie zawierają wielu czujników, ale oferują coaching. Moov Now, na przykład, aktywnie monitoruje Twoją aktywność i doradza na bieżąco, jak najlepiej wykonywać swój trening.

Co jest ważne przy wyborze smartbanda

Rynek inteligentnych bransoletek jest teraz w pełnym rozkwicie. Istnieją różne kształty, na każdą kieszeń, ale nie daj się zwieść błahych kwestiom, takim jak design, który jest również ważny, ale nigdy nie powinien być głównym powodem do zakupu.

Naprawdę liczy się żywotność baterii, niezawodność czujników i detektorów. Dlatego radzimy odpuścić sobie z nieznane marki. Dobrą wiadomością jest jednak to, że doskonałe produkty można znaleźć na rynku za mniej niż 200 złotych.

Inteligentna opaska z wyświetlaczem czy bez

Niektóre smartbandy mają wyświetlacz, inne nie. Jedne mają kolorowy wyświetlacz, a inne wyświetlają obraz w czerni i bieli. Jeśli planujesz często wchodzić w interakcję z bransoletką, lepiej jest wziąć duży i czytelny wyświetlacz. Jeśli cała interakcja będzie przechodziła przez telefon komórkowy to wyświetlacz może okazać się niepotrzebnym zjadaczem baterii.

Np. Amazon Halo z zewnątrz wygląda jak zwykły pasek, a elektronika schowana pod nim. Tym samym smartband wygląda bardziej jak dodatek do garderoby.

Xiaomi Mi Band 5

Jest najnowszym fitness trackerem Xiaomi. Jest to niewielka poprawa w stosunku do Xiaomi Mi Band 4 z 2019 roku, z nieco ulepszoną konstrukcją i kilkoma nowymi funkcjami zdrowotnymi, aby utrzymać swoją motywację.

Nowy smartband Xiaomi jest w nieco większy. Ma o 20% większy wyświetlacz AMOLED 1,1 cala i obsługuje 100% gamy kolorów P3

Może wytrzymać 14 dni na jednym ładowaniu przy normalnym użytkowaniu.

Po doskonałym Mi Band 4, Xiaomi Mi Smart Band 5 ponownie oferuje wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Dobrze zapewnia podstawowe funkcje śledzenia kondycji fizycznej, a ulepszenia wprowadzone do kolorowego wyświetlacza i bogatszy sportowy system śledzenia sprawiają, że jest on lepszy niż poprzednik.

Mi Smart Band 5 oferuje możliwość śledzenia aktywności i snu w trybie 24//7, ciągłe monitorowanie tętna i wspiera możliwość śledzenia aktywności na świeżym powietrzu za pomocą GPS z telefonu.

Pozwala również na przeglądanie powiadomień telefonicznych zarówno dla telefonów z systemem Android, jak i iPhone, pozwala kontrolować muzykę odtwarzaną w telefonie i sprawdzać pogodę. Wszystko to można zrobić za pomocą pełnokolorowego wyświetlacza dotykowego, na którym poprawiła się rozdzielczość i jasność.

Huawei Band 4

Huawei Band 4 jest jednym z najlepszych tanich trackerów fitness, jakie można kupić. Będzie on śledzić twoje kroki, sen i tętno, a z podłączonym GPS wystarczy dla zwykłych biegaczy. Żywotność baterii jest również bardzo dobra.

Nie jest on wyposażony w kabel do ładowania jak każdy inny tracker fitness. Zamiast tego, połowa paska zdejmuje się, aby odsłonić koniec połączenia USB, co oznacza, że wystarczy podłączyć pasek do dowolnego portu USB, aby go naładować.

Czas pracy wynosi około 8 dni, a czas ładowania około 90 minut.

Poza pokazywaniem powiadomień i pogody, Huawei Band 4wyposażono w stoper, minutnik oraz możliwość zdalnego wyszukania sparowanego telefonu.

Honor Band 5

Honor Band 5 składa się z niewielkiego korpusu, w którym znajduje się ekran, a także zdejmowanych pasków.

To smukły fitness tracker – wygląda bardzo podobnie do Honor Band 4.

Jest smukły, podobny do Xiaomi Mi Band 4, o niewielkiej szerokości i grubości, a jego korpus jest tak szeroki jak pasek, choć nieco grubszy.

Reakcja na podniesienie ręki w celu wybudzenia ekranu jest szybka.

Znajdziemy tutaj dobry jakościowo, jasny AMOLED, pulsometr, monitorowanie snu i aktywności. Czas pracy akumulatora wynosi ok. 5 dniach.

Samsung Galaxy Fit

Dokładnie śledzi liczbę kroków, odległość, tętno i sen. Jego elegancka, opływowa konstrukcja jest na tyle uniwersalna, że można ją nosić zarówno na siłowni, jak i poza nią.

Interfejs jest intuicyjny i płynny. Do siedmiu dni pracy na baterii. Fit jest również w pełni konfigurowalny, z możliwością dodawania lub usuwania widgetów w zależności od preferencji.

Galaxy Fit wymaga dwóch aplikacji – dedykowany Galaxy Fit app i Samsung Health app. Aplikacja Fit jest tym, czego używasz do sparowania trackera z telefonem przez Bluetooth. Pozwala ona również dostosować ustawienia wyświetlacza, zarządzać powiadomieniami i sprawdzić stan łączności.

Fitbit Charge 4

Linia Fitbit Charge wyprodukowała jedne z najlepszych fitness trackerów na rynku od czasu debiutu pierwotnego modelu w 2014 roku. Teraz, w czwartej generacji, Fitbit opiera się na tym, co lubimy w rodzinie Charge z dodatkiem GPS do mapowania trasy ćwiczeń bez telefonu, czy wsparcia dla Spotify.

Podobnie jak jego poprzednik, Charge 4 posiada ekran dotykowy wyświetlający obraz w skali szarości. Kiedy byłem na zewnątrz w cieniu, ekran Charge 4 był łatwy do odczytania.

Domyślnie ekran wyłącza się szybko, aby oszczędzać energię baterii, choć można regulować, jak długo pozostaje włączony. Można go obudzić naciskając przycisk po lewej stronie urządzeni, nadgarstek lekko wstrząsając lub stukając w sam ekran.

Dodatek wbudowanego GPS sprawia ogromną różnicę względem poprzedniej wersji i pomaga uczynić go realną alternatywą dla pełnoprawnych zegarków do biegania, jeśli lubisz ćwiczyć dla zabawy i zdrowia, ale nie potrzebujesz dużej ilości danych na temat kadencji i wysokości jakie pokonałeś.

Opaska bez ładowania działa 7 dni. W trybie aktywnego GPS bateria może działać zaledwie 5 godzin. Warto jednak pamiętać, że ten smartband wytrzymuje o wiele dłużej niż typowe smartwatche z kolorowymi wyświetlaczami.

Podsumowanie

Co ciekawe, w porównaniu z drogimi zegarkami, inteligentne bransoletki są naprawdę opłacalne.

W przyszłości spodziewamy się większego nacisku na lepszą interpretację danych, integrację nowych czujników i odejście od nadgarstka. Pojawią się inteligentne buty, ubrania, słuchawki itp.

Zanim zdecydujesz się na zakup smartbanda sprawdź nową opcję płatności Allegro Pay: https://allegro.pl/metody-platnosci/allegro-pay

Prawda jest taka, że nie każdy tracker jest dla wszystkich. Istnieją smartbandy przeznaczone dla początkujących, fraków z siłowni, biegaczy i pływaków.