Podróże

Jaki sprzęt turystyczny wybrać?

w górach

Jeżeli planujemy wyprawę w dłuższą trasę warto przygotować się przed nią właściwie.  Ekwipunek, który weźmiemy ze sobą może okazać się pomocny w różnego rodzaju sytuacjach, również tych niespodziewanych.

W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat tego jak odpowiednio dobrać sprzęt turystyczny.

Zaawansowanie turysty

Poziom zaawansowania turysty jest bardzo ważny przy wyborze odpowiedniego sprzętu.

Sprzęt turystyczny ma nam pomagać w różnych sytuacjach, nie może przeszkadzać. Ma zwiększać nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Jeżeli nie będziemy wiedzieli jak z niego korzystać stanie się jedynie niepotrzebnym balastem.

Przed wyborem warto się zaznajomić ze specyfikacją każdego urządzenia lub przedmiotu, zastanowić się, czy faktycznie przyda się w warunkach, w których będziemy wędrowali oraz ewentualnie przećwiczyć jego zastosowanie. Nawet kijki trekkingowe jeżeli mają nam właściwie pomóc muszą być umiejętne używane.

Osobom początkującym, które nie są przystosowane do chodzenia z dużym obciążeniem zaleca się branie jak najmniejszej ilości rzeczy, a te które mamy ze sobą powinny być lekkie oraz poręczne.

W razie niepewności warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy fachowcy, który udzieli potrzebnych rad.

Rodzaj aktywności

Bardzo ważne jest wybieranie sprzęty pod rodzaj aktywności, który będziemy mieli zamiar wykonywać.

Jeżeli preferujemy ekstremalne spędzanie czasu na łonie natury takie jak wspinaczka powinniśmy zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju uprzęże zabezpieczające, a w przypadku wspinaczki górskiej czekany oraz kask zabezpieczający głowę.

Kolejną kwestią jest rozłożenie w czasie naszej aktywności.

Planując dłuższą, kilkudniową wyprawę w naszym plecaku powinny znaleźć się latarki, ważne jest też zaopatrzenie się w kuchenkę palnikową oraz wieczne zapałki. Przy nocowaniu pod namiotem warto jest mieć ze sobą maczetę do oczyszczenia terenu oraz młotek i saperkę. Bukłak na wodę oraz szybkoschnący ręcznik pozwolą Ci na umycie się w warunkach polowych.

Nie zapominajmy też o uniwersalnym sprzęcie takim, który w każdej sytuacji może się okazać potrzebny. Do tej kategorii zaliczyć można apteczki, termosy, które będą miały w sobie ciepłe płyny lub jedzenie, powerbanki oraz uniwersalne scyzoryki wielofunkcyjne.

Każdy z tych przedmiotów musi być stworzony z wysokiej jakości materiałów, które będą trwałe. Od nich może zależeć to w jaki sposób poradzimy sobie w nagłych sytuacjach. Musimy móc im zaufać, że nas wówczas nie zawiodą.

Pora roku, w której wykorzystamy sprzęt

Inaczej zaopatrzymy się na trekking zimowy w górach, a inaczej na przemierzanie trasy latem.

Najważniejszą zasadą jest dobre zabezpieczenie siebie przed warunkami pogodowymi. Jeżeli chcemy zadbać o nasze zdrowie musimy zapewnić sobie komfort cieplny, a co za tym idzie też właściwą ochronę przed opadami. Warto jest mieć przy sobie pelerynę wodoodporną (jeżeli będzie w większym rozmiarze schowasz pod nią również plecak) oraz nieprzemakalną odzież.

W deszczowe pory nie zapomnij o nieprzemakalnych oraz wodoodpornych etui. Nie zajmą dużo miejsca, a ochronią przed przemoknięciem najważniejsze rzeczy prywatne.

Zimową porą, bardzo szybko przychodzi zmrok, dlatego niezbędnym wyposażeniem staje się czołówka, która pomoże nam nie zgubić szlaku.

Latem osłaniaj się przed wpływem słońca mocnymi kremami z filtrem oraz miej zawsze zakrytą głowę. Warto jest również zaopatrzyć się w camelbacka, który da Ci ciągły i wygodny dostęp do zapasu wody.

Sprzęt na każdą okazję możemy znaleźć w profesjonalnym sklepie internetowym. Przeglądnij ofertę dostępną na stronie https://www.sport-shop.pl/sprzet-turystyczny-c-194.html i zaopatrz się w niezbędne dla Ciebie przedmioty, które zwiększą bezpieczeństwo oraz komfort Twojej wyprawy.