Porady

Jak zabezpieczyć sprzęt elektroniczny w podróży

Dzisiejsze laptopy (ultrabooki, notebooki, netbooki) są potężne jeśli chodzi o wydajność, ale również delikatniejsze poprzez miniaturyzacje ich podzespołów. Przez zastosowanie w nich cieńszych obudów, czy lżejszych materiałów mogących się łatwo zarysować.

Dlatego potrzeba im nieustannej uwagi w postaci troski ze strony ich właścicieli

Chronić laptopa można na wiele sposobów m.in. poprzez noszenia ich w torbie, etui, pokrowcu czy plecaku. W ten sposób zapewniamy już pewien rodzaj zabezpieczenia dla maszyny.

Jest to najprostszy, jak i najtrwalszy oraz najłatwiejszy, a może też nawet najbardziej opłacalny sposób ochrony. Warto zakupić odpowiedni futerał.

Chcąc w przyszłości odsprzedać naszego elektronicznego pupila w możliwie jak najlepszym stanie technicznie i wizualnym, oczywiście przy pełnej jego sprawności sprzętowej warto zaopatrzyć się w stosowną ochronę.

Jaki pokrowiec na laptopa wartko kupić?

torba

Żeby się wyróżnić w tłumie warto wybrać spersonalizowany pokrowiec. Dobrze jest mieć zupełnie coś innego niż reszta otoczenia.

Youpibag.pl produkuje spersonalizowane pokrowce od: wersji podstawowe zapewniającej ochronę urządzenia, następnie poprzez wersję etui wodoszczelnego przeznaczonego dla wymagających klientów.

Po zakupie odpowiedniego pokrowca czy torby na laptopa, bardzo ważny jest moment prawidłowego założenia samego produktu ochronnego. Trzeba upewnić się czy wszystko jest idealnie spasowanie ze sobą.

Przykładowo: czy nic nie odstaje, nie wystaje? Tutaj jest szczególna ważna kwestia idealnego dopasowania pomiędzy sobą sprzętu i pokrowca, aby urządzenie nie przegrzewało się na skutek blokowanych wylotów powietrza przez materiały w jego ochraniaczu.

Zbyt wysoka temperatura panującej wewnątrz urządzenia może doprowadzić do jego uszkodzenia, a także szybszego starzenia się takich podzespołów jak: CPU, płyta główna, karta graficzna, pamięć RAM oraz inne, w tym ogniwa baterii grożąc ich eksplozją. Laptop również nie powinien się w pokrowcu przesuwać, ani przemieszczać. Zawsze powinien być stabilnie osadzony w jego wnętrzach, przy zachowaniu bezproblemowego późniejszego jego wyjęcia ze środka pokrowca.

Jest to kwestia bezdyskusyjna w kontekście stabilność sprzętu – nie przemieszczanie się podczas przenoszenia. Także na wskutek drgań wywołanych w czasie transportu. Niezależnie od wybranego środka komunikacji, tym bardziej jeżeli w laptopie jest jeszcze zamontowany dysk typu HDD.

Aby zapewnić możliwie najlepszą ochronę sprzętu trzeba zastanowić się nad wymaganiami od przedmiotu ochronnego, jakie ma on spełniać.

Dokładają wszelkich starań używając do produkcji materiałów trudno palnych i ognioodpornych, jak również odpornych na skrajnie niskie temperatury otoczenia.

Warto też zaznaczyć, iż wszystkie ich wyroby posiadają w środku materiał wykończeniowy, zapobiegający zarysowaniu się matrycy oraz delikatnej obudowy komputera przenośnego.

żółta torba

We współczesnym świecie urządzeniom mogą zagrażać różne czynniki atmosferyczne takie jak: deszcz, śnieg, mróz, upał

Także czyha na nie zagrożenie ze strony człowieka. Niewątpliwie tutaj wpływ mają też czynniki ludzkie takie jak: nieumyślne upuszczenie sprzętu na ziemię, zalanie urządzenia, przebywanie z laptopem w miejscach wilgotnych, obszarach budowy, także w miejscach z podwyższonym polem elektromagnetycznym lub polu radiowym albo styczność z innym rodzajem promieniowania.

Firma tworzy również etui na zamówienie. Jeżeli chcą Państwo zaprojektować własne etui na laptopa wystarczy kliknąć przycisk formularza oraz wybrać odpowiedni przycisk z napisem: ,,Stwórz własne etui”.

Każdy futerał na laptopa tworzą ze starannie dopasowanych elementów o najwyższej jakości, uzyskanych w czasie wytwarzania kroju. Wraz z zachowaniem starannej jakości w czasie łączenie wszystkich elementów w jedną całość – zwłaszcza na łączeniu szwów.

Produkty nie posiadają barwników toksycznych i elementów, mogących wywoływać objawy alergii u człowieka lub też spowodować zwarcie w samym urządzeniu. Produkty zawsze są poddawane okresowym kontrolom.

Ze szczególnym naciskiem na pewne elementy w konstrukcji produktu takich jak elementy podszycia, obicia, szwów, klamer zamykających, zawiasów, zamków, przycisków, suwaków oraz dodatkowych elementów.

Produkty w tym sklepie poddawane są rygorystycznym testom

Polega to na wielokrotnym wkładaniu i wyjmowanie urządzenie z etui i przeprowadzanie na nim testów w odpowiednich warunkach, zgodnych z przeznaczeniem futerału dla danej grupy urządzeń.

Niewątpliwie na ochronę zasługują urządzenia będące na wyposażeniu firmowym, a zwłaszcza te będące w podróży biznesowej.

Produkty tej firmy posiadają materiały minimalizujące efekty drgań wywoływane przez np. samolot lub samochód w czasie podróży.

Mocnym atutem wyrobów jest zapewnienie szczelności przed dostaniem się cieczy do środka urządzenia oraz ochrona newralgicznych elementów urządzenia.

Tymi newralgicznymi punktami czyli bardzo podatnymi na uszkodzenia elementami są m. in.: zawiasy, elementy matrycy, czujniki, sama matryca, klamry i taśmy montujące, kamery, porty USB i inne złącza. W tym także porty służący do transmisji danych oraz przesyłu wszelkich multimediów.

Kolejną wyjątkowa cechą jest możliwość umieszczenia w pokrowcu oddzielnych komór na dodatkową baterię zasilającą laptopa.

Każdy produkt ma udzielony 24 miesięczny okres gwarancyjny producenta

IPhone 6 etui

Strona internetowa umożliwia odnalezienie wszystkiego czego potrzeba, aby móc zapewnić zabezpieczenia dostosowane do konkretnego laptopa, a także innych urządzeń elektronicznych.

Szeroka oferta obejmuje pokrowce wysokiej jakości oraz trwałość w możliwie najlepszej cenie.

Dzięki serwisowi internetowemu istnieje możliwość kupna etui do laptopa w różnych wariantach kolorystycznych.

Pokrowce na laptopa dopasowane są rozmiarami do indywidualnych wycięć danego modelu urządzenia.

Firma posiada pokrowce gotowe fabrycznie, jak i również tworzą etui na indywidualne zamówienie.

Do każdego zamówienia zawsze podchodzą z pełną precyzją. W trosce o najwyższy standard, jakim jest bez wątpienia zadowolenie Klienta.

Na stronie firmowej jest dostępny do Państwa dyspozycji formularz internetowy przez, który macie Państwo okazje zaprojektowania etui z własnym nadrukiem i własnym wariantem kolorystycznym. W razie potrzeby z pomocą przychodzi tzw,,nakładka malująca etui’ dostępna w dużej ilości kolorów. Formularz bezproblemowo pozwala zaprojektować etui ze zdjęciem lub grafiką wybraną przez Państwo.

Najczęstszym wariantem wybieranym przez Klientów jest pokrowiec na laptopa 14 cali.

Zdaniem wielu użytkowników laptopów jest to najbardziej optymalna wielkość wyświetlacza, zapewniająca komfort w czasie pracy.

Kolejnym krokiem w celu zatwierdzenia i zakończenia procesu tworzenie etui należy nacisnąć przycisk z napisem: ,,zaprojektuj etui:”

Na samym końcu już tylko pozostaje wybór przez Państwa formy płatności oraz formy wysyłki.