Podróże

Pokój podróżnika – jak urządzić? Globus, mapy, dekoracje

mapa i samochodzik

Wielu z nas w młodości lub dzieciństwie marzyło o karierze podróżnika. Jeśli aktualnie nasza pociecha jest na podobnym etapie warto zadbać o odpowiedni wystrój pokoju dziecka.

Zrobimy frajdę własnemu dziecku, równocześnie spełniając swoje dziecięce marzenia. Jak urządzić taki pokój? Aranżacja wnętrza nie musi być trudna. Podpowiadamy jak zrobić to w 5 prostych krokach.

1. Zadbaj o odpowiednią kolorystykę

Jej dobór powinniśmy uzależnić od tego o jakich dalekich kierunkach marzy nasz mały podróżnik. Biel ścian sprawdzi się jeśli planujemy urządzić pokój w styku grenlandzkiego igloo, szarość i beż jeśli chcemy odzwierciedlić kolor wysokogórskich skał

2. Wybierz motyw przewodni

Dżungla, Mont Everest, Wielka Rafa Koralowa, Indiańska Wioska czy klasyczny gabinet podróżnika w stylu kolonialnym z solidnym biurkiem i globusem? Wybór należy do nas!

3. Zadbaj o odpowiednie dodatki!

Pamiętaj, że to one tworzą nastrój i klimat w naszych mieszkaniach. Będą się one różnić zależnie od wybranego motywu przewodniego. Indiańskie pióropusze lub afrykańskie maski na ścianach, naturalne skały obok biurka albo palmy – to wszystko sprawia, że poczujecie się jak podczas dalekiej wyprawy.

4. Zdjęcia na ścianach

Podczas każdej wyprawy robimy zdjęcia. Nasz pokój podróżnika będzie wyglądał wiarygodnie jeśli na ścianie utworzymy galerię zdjęć z naszych dalekich podróży. Możemy postawić na widoki lub też pokusić się o drobny fotomontaż i wmontować się w te widoczki.

5. Tekstylia

Odpowiednie rodzaje materiałów oraz ich tekstury i wzory nawiązujące do danego regionu świata naprawdę potrafią przenieść jego atmosferę do każdego pokoju, nawet takiego znajdującego się tysiące kilometrów dalej. Materiały z różnych regionów bez trudu możemy znaleźć w internecie. Oryginalne tekstylia z pewnością sprawią, że pokój będzie bardziej wiarygodny i stylowy. Możemy postawić także na dostępne od ręki materiały dostępne w polskich sklepach, których wzory będą nawiązywać do wybranego przez nas motywu przewodniego.

Pamiętajmy, ze wspólne urządzanie pokoju podróżnika z naszym dzieckiem jest także okazją do świetnej zabawy i wspólnego spędzenia czasu. Bierzmy pod uwagę opinię naszej pociechy.