Ciekawostki

Jak szukać pożyczek, które bezproblemowo spłacisz? 3 porady

biuro

Pożyczki online stanowią jedną z najpopularniejszych metod nie tylko pożyczania pieniędzy, ale i cyklicznego poszerzania możliwości domowego budżetu. Jak wskazuje GUS — coraz mniej jest na rynku kart kredytowych, a ich rolę mogą przejmować właśnie pożyczki online. Choć w ostatnich latach liczba pożyczkodawców nieco zmalała, na rynku wciąż funkcjonuje mnóstwo ofert. Jak spośród nich wybrać tę, której spłata nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu?

Oszacuj dogodną kwotę pożyczki 

Możliwość pożyczenia dziesięciu czy dwudziestu tysięcy może wydawać się świetną opcją – jakie daje to możliwości i jak wprowadza w dobry nastrój! Jednak prawdziwe problemy mogą zacząć się, gdy przyjdzie czas na spłatę kolejnych rat. Odsetki, prowizja i ilość rat okazują się wtedy wyzwaniem, dla wielu nie do przejścia. Dlatego pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest właśnie wybrana kwota pożyczki.

Oszacuj swoje obecne potrzeby finansowe i nie daj się ponieść wizjom przyjemnego wydawania pieniędzy. Pożyczaj wyłącznie potrzebną kwotę, nie bierz pożyczek „na zapas” i co najważniejsze nie spłacaj jednej pożyczki kolejną. Jeśli masz problem ze spłatą już obowiązującej pożyczki online, skontaktuj się z pożyczkodawcą i postaraj się rozwiązać problem np. poprzez wydłużenie terminu spłaty.

Zastanów się nad właściwym terminem spłaty

Tak płynnie dochodzimy do kolejnego ważnego aspektu — terminu spłaty. Okres obowiązywania pożyczki ratalnej jest bardzo elastyczny i może wynosić od paru dni do nawet kilku miesięcy. Potrzebujesz nagle dodatkowej gotówki, a wypłata dopiero w przyszłym tygodniu? Określ termin spłaty na czas po otrzymaniu wynagrodzenia. Pamiętaj, że wydłużanie okresu spłaty wiąże się z rosnącym kosztem pojedynczej raty, a co za tym idzie także wzrostem całkowitej kwoty do oddania. Nie wydłużaj czasu obowiązywania umowy, jeśli nie jest to konieczne.

Pamiętaj jednak, że w krótszym czasie rat jest mniej, a co za tym idzie, mogą mocniej nadwyrężać Twój budżet. Dobierz więc termin spłaty tak, aby był korzystny przede wszystkim dla Ciebie.  

Zwróć uwagę na dodatkowe koszty

Pożyczka wiąże się z koniecznością spłaty nie tylko kwoty, jaką otrzymasz na Twoje konto bankowe, ale również dodatkowymi opłatami. Do kosztów pożyczki online wliczają się: odsetki oraz prowizja pożyczkodawcy. Przed wysłaniem wniosku, dokładnie zweryfikuj, ile wynosić będą wspomniane koszty, a co za tym idzie, jaka będzie całkowita kwota do spłaty. 

W Feniko kwota spłaty jest widoczna wraz z pozostałymi szczegółami pożyczki jeszcze przed wypełnieniem wniosku. Dzięki temu masz pewność, ile dokładnie należy oddać. Nie chcesz płacić dodatkowych opłat? Darmowa pożyczka online czeka na Ciebie! Bez prowizji i odsetek, oddajesz tyle, ile pożyczasz bez martwienia się o problemy ze spłatą.