Podróże

Jak korzystnie wymienić walutę

euro

Każde przygotowanie do zagranicznej podróży wiąże się z koniecznością wymiany polskich złotówek na obcą walutę. Jeszcze kilka lat temu zmuszeni byliśmy na odwiedzanie kantorów, gdzie można było wymienić pieniądze po niekorzystnym dla nas kursie. Dzisiaj na szczęście istnieją dużo lepsze sposoby na szybką i łatwą wymianę waluty.

Czym jest Walutomat.pl ?

Walutomat to platforma internetowa na które można wymienić się z innymi osobami dowolną walutą. Dodatkowo wprowadzono kolejne usługi takie jak przelewy zagraniczne, prowadzenie konta na którym można gromadzić środki.

Zasada działania platformy jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Na początku należy wpłacić na platformę kwotę jaką chcemy przeznaczyć na wymianę. Następnie mamy do wyboru dwie drogi transakcji :

1. Możemy sami ustalić kurs po jaki odbędzie się wymiana waluty. W tym przypadku wymiana odbędzie się z drugą prywatną osobą fizyczną. Należy jednak pamiętać, że im korzystniejszy dla nas kurs ustawimy, tym mniej korzystnie będzie on wyglądał dla drugiej osoby i możemy dłużej czekać na akceptację naszej oferty. Kiedy znajdzie się chętna osoba to transakcja odbywa się automatycznie i w ciągu kilku minut na naszym koncie ląduje żądana waluta.

2. Drugim sposobem na wymianę waluty jest zaakceptowanie średniego kursu proponowanego przez system, który jest na ogół również atrakcyjny. W tym przypadku transakcja odbywa się bardzo szybko i jest polecana dla osób, które pilnie potrzebują danej waluty

Zalety portalu Walutomat.pl

Platforma do wymiany waluty – Walutomat.pl posiada cały szereg zalet, które docenią osoby często podróżujące za granicę oraz te, które tylko okazyjnie wybierają się poza granice naszego kraju. Największymi plusami transakcji przeprowadzanymi przez portal Walutomat.pl są :

1. Wymiana waluty dzięki platformie Walutomat.pl jest bardzo wygodna. Nie trzeba bowiem odwiedzać kilku kantorów w poszukiwaniu atrakcyjnego kursu wymiany, można zrobić to wygodnie siedząc w fotelu i dokonać transakcji automatycznie po korzystnym kursie systemowym.

2. Kursy wymiany walut na portalu Walutomat.pl są znacznie mniejsze i bardziej atrakcyjnie niż w stacjonarnych kantorach. Dzięki temu platforma jest polecana szczególnie dla osób, które wymieniają większą sumę pieniędzy

3. Niskie koszty związane z wymianą waluty. Prowizja wynosi tylko 0.2 procent i maleje wraz ze wzrostem kwoty transakcji

4. Możliwość wymiany 24h przez 7 dni w tygodniu

5. Walutomat.pl obsługuje wszystkie banki w Polsce

Warto też dodać, że obecnie trwa promocja, która zapewnia 50 procent rabatu na pierwszą wymianę waluty. Oznacza to, że w tym przypadku transakcja będzie bardzo atrakcyjna finansowo, a klient może sprawdzić jak działa system wymiany.

Specjalnie dla naszych czytelników dostępna jest promocja: Zarejestruj się w Walutomat z 50% zniżką na prowizję