Ciekawostki

Interesujące Ciekawostki o Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój to piękne uzdrowiskowe miejsce, które bezapelacyjnie warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. To ogrom atrakcji oraz ciekawostek z nimi związanych, które pokazują, skąd bierze się tak ogromny fenomen tego miejsca.

1. Miasto lasów

Pierwsza ciekawostka dotyczy znajdujących się na terenie Polanicy Zdrój lasów. Otóż zajmują one ponad 52% powierzchni całego miasta, co wynosi około 890 ha.

2. Wietrznik

Kolejna z ciekawostek dotyczy najwyższego szczytu Polanicy Zdrój, czyli Wietrznika. Znajduje się on na wysokości 758 m n.p.m. i jest jednym z tych miejsc, które są odwiedzane niezwykle często.

3. Źródła

Inną niesamowitą ciekawostką jest fakt, który dotyczy znajdujących się na terenie miasta źródeł. Otóż w ciągu jednej doby wydobyta ilość litrów wody mineralnej wynosi ponad milion, co jest wynikiem wręcz fenomenalnym.

4. Kolorowa fontanna

Turystów przyciąga również znajdująca się w Polanicy-Zdroju kolorowa fontanna. Ciekawostką jest fakt, że posiada ona 723 dysze i 16 świecących lamp, w różnorakich kolorach, a słup wody potrafi tryskać nawet na wysokość 12 metrów.

5. Teatr Zdrojowy

Kolejna ciekawostka związana jest z budynkiem Teatru Zdrojowego. Powstał on w 1925 roku, a po drugiej wojnie światowej należał do Państwowego Uzdrowiska Polanica.

6. Rozlewnia wód

Niezwykle interesującą ciekawostką jest na pewno fakt, iż w Polanicy Zdrój działa rozlewnia niezwykle znanych praktycznie każdemu wód, czyli „Staropolanka”, oraz „Wielka Pieniawa”.

7. Park Zdrojowy

To jedno z tych najpiękniejszych miejsc znajdujących się na terenie Polanicy Zdrój. Powstał on w 1906 roku, ale warto również zwrócić uwagę na interesujący fakt, jakie niewątpliwie jest to, że w 1991 roku wpisany został on do rejestru zabytków.

8. Szlak Niedźwiadka

To kolejne interesujące miejsce, które cieszy się szczególnym zainteresowaniem. To trasa, która dostosowana jest do osób o różnym stopniu sprawności.

9. Park Szachowy

Ciekawostką jest w tym miejscu fakt, że mieści się w nim ogromne pole szachowe, gdzie szczególnie emeryci oraz kuracjusze podejmują ze sobą liczne szachowe pojedynki niezwykle dużymi figurami.

10. Ciuchcia

To szczególnie atrakcja uwielbiana przez najmłodszych. Dwa wagoniki zabierają turystów na wycieczkę, gdzie można podziwiać te wszystkie piękne miejsca, jakimi bez wątpienia Polanica-Zdrój dysponuje.