Ciekawostki

10 Interesujących Informacji i Ciekawostek ze Świata

Ciekawostki na temat świata mogą na się przydać w zaskakujących momentach w życiu. Czasami pomagają lepiej zrozumieć informacje z zakresu wiedzy ogólnej, a innym razem popisać się nietuzinkową wiedzą w towarzystwie. Poniżej znajduje się kilka wyjątkowo ciekawych informacji z różnych dziedzin.

1. Zespół autobrowaru

Zespół autobrowaru to choroba, na którą choruje maksymalnie kilkanaście osób na całym świecie. Polega ona na tym, że w jelitach człowieka rozwijają się drożdżaki zamianiające węglowodany na czysty alkohol. W związku z tym u osób zmagających się z taką chorobą zjedzenie miski ryżu lub kilku kromek chleba powoduje takie same objawy, jak u innych wypicie kilku butelek wina.

2. Nowy Jork

W Nowym Jorku jest tak wiele restauracji, że człowiek mógłby przez mniej więcej pięćdziesiąt cztery lata jeść kolację w innej.

3. Receptura Coca-Coli

Receptura Coca-Coli to jeden z najpilniej strzeżonych sekretów na świecie. Znają ją tylko dwie osoby i nie mogą one latać tym samym samolotem.

4. Fredric Baur

Fredric Baur był wynalazcą słynnej puszki na słoną przekąskę Pringles. Kiedy zmarł, zgodnie z jego ostatnią wolą, jego prochy zostały w niej pochowane.

5. Indie

W najbiedniejszych częściach Indii seks z prostytutką jest tańszy niż prezerwatywa. Są to te same części kraju, w których żebracy celowo pozbawiają się oczu lub kończyn, aby wzbudzać jeszcze większe współczucie wśród turystów.

6. Powietrze w Mumbaju

Powietrze w Mumbaju należy do najbardziej zanieczyszczonych na całym świecie. Wdychanie powietrza w tym mieście przez jeden dzień równa się wypaleniu ponad dwóch paczek mocnych papierosów.

7. Pchła

Pchła może skoczyć na odległość 350 razy większą niż długość jej ciała. Gdyby człowiek był zdolny do wykonania takiej sztuki, mógłby bez problemu przeskoczyć boisko piłkarskie.

8. Bakteria

Podczas długiego pocałunku dwoje ludzi wymienia około dwustu pięćdziesięciu różnych bakterii.

9. Piloci

Pilot oraz drugi pilot na pokładzie samolotu nigdy nie jedzą tych samych posiłków. Dotyczy to zarówno posiłków na pokładzie, jak i przed wylotem. Jest to dodatkowa ochrona, na wypadek, gdyby jedzenie było zatrute, a któryś z nich musiał przejąć wszystkie obowiązki.

10.

85 procent aktorów zarabia w swojej branży mniej niż 5 tysięcy dolarów miesięcznie. Oznacza to, że gwiazd z pierwszych stron gazet, które mieszkają w bajkowych willach i wiodą luksusowe życie, jest znacznie mniej w skali całego przemysłu filmowego.