10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Iławie i okoliach

Iława

Iława jest to miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to przepiękne miasto, które dla turystów kryje wiele atrakcji, które mogą stać się pożądanymi i atrakcyjnymi miejscami. Jest to szczególnie ciekawe miasto dla rodzin z dziećmi. Zatem, co warto zobaczyć w Iławie?

1. Pomnik Stefana Żeromskiego

Będąc w Iławie, koniecznie swoim dzieciom musisz pokazać pomnik Stefana Żeromskiego. Znajduje się on przy nabrzeżu Jezioraka. W parku Żeromek znajduje się pomnik najwybitniejszego polskiego pisarza- Stefana Żeromskiego. Został on wybudowany by upamiętnić pobyt pisarza w Iławie. Już od najmłodszych lat powinniśmy zaznajamiać najmłodszych z osobą znanych polskich pisarzy.

2. Jeziorak-najdłuższe jezioro

Jeziorak jest najdłuższym jeziorem w Polsce, liczy ono 28km. Pod względem wielkości jest ono trzecim jeziorem po Śniardwach i Mamrach. Nad Jeziorakiem leży miasto Iława. Jest to zdecydowanie miejsce, które powinniśmy pokazać naszym dzieciom. Szczególnie kiedy uczęszczają one już do szkoły i mają lekcje przyrody. Długość oraz głębokość Jezioraka sprawia, że jezioro jest w naszych oczach niesamowicie wielkie i interesujące, a szczególnie kiedy podziwiamy je z naszą rodziną przy pięknej jesiennej pogodzie.

3. Ośrodek narciarski Kurza Góra

Sezon zimowy zbliża się do nas wielkimi krokami, więc pora pomyśleć o tym jak nasze pociechy spędzą ferie zimowe. W Iławie mieści się ośrodek narciarski Kurza Góra, który oferuje nam karnety na ferie zimowe. Jest to przepiękne miejsce znajdujące się w Kurzętniku obok Iławy. Z roku, na rok gości ono coraz więcej zapalonych młodych narciarzy. Twoje dziecko w tym miejscu bez wątpienia może rozwinąć swoje zdolności narciarskie, a Ty w zimowy czas możesz aktywnie spędzić czas ze swoimi pociechami.

4. Zamek Krzyżacki

Ostróda położona niedaleko Iławy ma do zaoferowania dla Ciebie i Twoich bliskich zamek Krzyżacki. Jest to najstarszy zabytek w Ostródzie. Jest on wykonany w stylu gotyckim. Pochodzi on z początku XIV wieku. Przez całe lata przeszedł on bardzo dużo, był grabiony, palony, a trakcie II wojny światowej został on spalony całkowicie. Jest to zdecydowanie miejsce, które musisz pokazać swoim dzieciom. Przepiękna i monumentalna budowla, jest miejscem, które musisz zobaczyć.

5. Żegluga Ostródzka

Jest to firma z 145 letnią tradycją. Statki pływają po pojezierzu Ostródzko-Iławskim. Niesamowite widoki, czyste powietrze i rejs statkiem po jeziorach sprawi, że Twoje dzieci staną się miłośnikami przyrody. Ta niesamowita trasa, po której będziesz mieć możliwość przepłynąć będzie dla Ciebie bez dwóch zdań miejscem, gdzie koniecznie będziesz chciał wrócić, wraz ze swoją rodziną. Statki zabierają maksymalnie 65 osób i dysponują one dwoma pokładami. Górnym, który jest nieosłonięty, oraz dolnym który jest osłonięty. Możliwe jest również pływanie mniejszymi statkami od 12-36 osób.

6. Brodnicki Park Krajobrazowy

Jest to miejsce, które powstało w 1985 roku. Jego powierzchnia to 13674ha. Powstało on by ochraniać zalesiony teren. Jest to przepiękne miejsce, które koniecznie musisz pokazać swoim dzieciom. To miejsce, w którym będziesz obcować z przyrodą. Zieleń, czyste powietrze i cisza sprawi, że wraz z rodziną odpoczniesz.

7. Fontanna na Małym Jezioraku

Jest to zdecydowana atrakcja skierowana dla Twoich dzieci. Które dziecko nie uwielbia wody i malowniczych fontann. Na małym Jezioraku w mieście Iława znajduje się fontanna, która jest szczególnie skierowana dla najmłodszych turystów, którzy znajdują się w tym miejscu. Twoje dziecko z pewnością będzie zachwycone tym widokiem. Tym bardziej, że w niedalekiej odległości możesz pokazać Twojemu maluchowi jezioro Jeziorak.

8. Centrum Turystyczno-Rekreacyjne

Jeżeli Ty i Twoi bliscy uwielbiają spędzać czas w aktywny sposób, idealnym miejscem by spędzić go w ten sposób w mieście Iława będzie podróż do Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego. Tamtejsze centrum oferuje szereg atrakcji, które zarówno trafią w gust najmłodszych jak i młodzieży.

9. „Dzika” Plaża Miejska

Plaża miejska w Iławie jest to miejsce, które odwiedza bardzo dużo turystów i lokalnych mieszkańców Iławy. To przede wszystkim miejsce, które zachęca nas do rodzinnego spędzenia czasu, który jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Niedzielne popołudnie spędzone na kocu na plaży miejskiej to czas błogiego relaksu, który jest nam tak bardzo potrzebny by uciec od miastowego zgiełku.

10. Escape Room Open the Lock

Jeżeli podróżujesz po Polsce z cała rodziną, Twoje starsze dzieci mogą spędzać czas w równie ciekawy sposób jak i te młodsze. Escape roomy są obecnie coraz bardziej popularną formą rozrywki i to wszystko dzięki temu, że wymagają pomysłowości oraz kreatywnego podejścia do rozwiązania problemu, jakim jest wydostanie się z zamkniętego pokoju. Open the Lock oferuje bardzo ciekawe scenariusze, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom i młodzieży.

3.9/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.