Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Ełku i okolicach

most na jeziorze Ełkckim

Ełk jest to miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to przepiękne miasto, i chodź nie ma w nim wielu monumentalnych budowli, jest co zwiedzać z całą rodziną.

Ełk jest to miasto wielu tradycji. Jeżeli chcesz urządzić wycieczkę całą rodziną po Polsce, powinieneś koniecznie zahaczyć o Ełk.

Jest on nie tylko bogaty w swą kulturę, ale również miejsca, które musisz zobaczyć. Zatem, co powinniście zobaczyć w Ełku?

1. Ełcka kolej wąskotorowa

W 1910-1917 roku została wybudowana kolej wąskotorowa, jest ona uznana za bardzo cenny zabytek miasta Ełku. Jeśli planujesz podróż do Ełku wraz ze swoimi bliskimi i dziećmi, koniecznie musisz zwiedzić to miejsce. Z pewnością Twoje dzieci będą zachwycone wycieczką nieśpieszną i urzekającą do całkiem innego świata. Muzeum jest czynne codziennie od godziny 8:00-15:00, a cena biletu to 2 zł za osobę.

2. Park wodny w Ełku

Uwielbiasz wraz ze swoją rodziną spędzać czas uprawiając sporty wodne? To będzie idealne miejsce dla was. Park wodny w Ełku oferuje szereg atrakcji dla Ciebie i Twojej rodziny. Basen jest czynny od godziny 6:00-22:00 codziennie. Więc będziecie mieć okazję zaglądnięcia tam, kiedy tylko chcecie.

3. Skansen pszczelarski w Ełku

Skansen jest to miejsce, w którym bez problemu możesz spędzić niedzielne popołudnie z całą rodziną. W Ełckim skansenie zostały zgromadzone unikalne eksponaty dokumentujące pracę bartnika i pszczelarza. Skansen znajduje się w okolicy dworca i kolei wąskotorowej więc z pewnością możesz odwiedzić kilka ciekawych miejsc ze swoimi bliskimi po kolei.

4. Jezioro Ełckie

Jezioro to jest jedno ze 120 największych i 8 najgłębszych jezior w Polsce. Jeżeli jesteś w Ełku z pewnością powinniście odwiedzić to miejsce. Jest ono godne zobaczenia i podziwiania wraz z rodziną.

5. Kolej na klocki

Które z naszych pociech nie uwielbi układać klocków Lego? Zapewne nie ma takiego dziecka. W Ełku została otwarta sala z klockami dla dzieci. Jest to miejsce gdzie Twoje maluchy mogą bawić się i układać budowle z klocków Lego. Jeżeli chcesz iść na zakupy do galerii, która leży rzut beretem od tego miejsca, jest to idealny sposób na zajęcie wolnego czasu dziecku. Zapewne Twoje dziecko bez namysłu zostanie w tym miejscu.

6. Ścianka wspinaczkowa w Ełku

Uwielbiasz w aktywny sposób spędzać czas ze swoją rodziną, idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu będzie Ścianka Wspinaczkowa. Jest to coraz bardziej popularny sport wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeżeli jesteś pod okiem specjalisty wraz ze swoją rodziną, zapewne będziesz długo pamiętać te specyficzne uczucie towarzyszące wspinaniu się na ściance i adrenalinę. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu właśnie w aktywnym gronie osób.

7. Muzeum Mleka

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko podczas podróży edukowało się i poznawało świat, świetnym sposobem na to będzie zabranie dziecka do muzeum mleka. Nie dość, że dowie się tam ciekawych informacji na temat krów, ich pielęgnacji i dojenia, to jeszcze będziecie mogli zjeść pyszny posiłek w barze mlecznym. Czego więcej chcieć na rodzinnej wycieczce?

8. Muzeum Kropli wody

Jest to muzeum znajdujące się w zabytkowej Wieży Ciśnień. Została ona wybudowana w 1895 roku i stałą się ona jedynym źródłem zaopatrzeniowym w wodę dla Ełku. Teraz jest tam muzeum, w którym możemy zobaczyć urządzenie, które niegdyś zaopatrywało cały Ełk w wodę pitną. Czynne jest ono we wtorek i piątek od godziny 10:00-12:00. Jest to bardzo ciekawe miejsce nie tylko dla dorosłych ale i młodszych dzieci. Z pewnością nie będziecie się tam nudzić, a wasze dzieci będą mogły zobaczyć w jaki sposób kiedyś pozyskiwało się wodę pitną.

9. Zamek Krzyżacki w Ełku

Zapewne wiele z was nie jest świadomym tego, że w Ełku jest drewniany zamek przy jeziorze Ełckim. Jednak został on zburzony, a następnie ponownie odbudowany w latach 1398-1406 roku. W 2010 roku zamek został kupiony przez Piotra Basiewicza, za cenę 1, 75 miliona złotych i miał on 5 lat na renowację budynku, następnie został on wpisany na listę rejestru zabytków.

10. Katedra Św. Wojciecha

Katedra ta została wybudowana w 1893 roku. Jest ona w stylu neogotyckim. Przetrwała ona dwie wojny światowe i tak naprawdę może się pochwalić nienaruszonym stanem. Wyposażenie kościoła jest jednak największą zaletą tej budowli. Została ona wyposażona w neogotyckie przedmioty sakralne oraz kopię figury Matki Boskiej Fatimskiej sprowadzonej z Portugalii w 1990 roku. Jest to miejsce godne polecenia i konieczne do zwiedzenia przez całe rodziny. Bez porównania jest ona jedną z piękniejszych miejsc w Polsce.