Ciekawostki

12 interesujących ciekawostek o Grimes

źródło: Wikipedia

Świat muzyki skrywa w sobie artystów, którzy nie są dostrzegalni, dopóki nie zrobią czegoś niezwiązanego z własną działalnością muzyczną. Wówczas o takich postaciach można znaleźć liczne ciekawostki — Grimes sytuacja ta spotkała ze względu na życiową decyzję, ale warto poznać tę artystkę i jej muzykę, by stwierdzić, że za jej sławą stać powinny nie tylko plotki i prasowe donosy.

1. Jej prawdziwe imię to Claire Elise Boucher, a w 2018 roku zmieniła imię na c Boucher, ponieważ „c” jest symbolem prędkości światła.

2. Grimes urodziła się 17 marca 1988 roku w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, gdzie również się wychowała.

3. Po upublicznieniu swojego związku w 2018 r. podczas dorocznej Gali Met  Grimes i miliarder, dyrektor generalny technologii Elon Musk, zwrócili uwagę i nadal trafiają na pierwsze strony gazet. W maju 2020 roku para powitała swoje pierwsze dziecko , X Æ A-12, a w 2021 roku swoją córkę, Exę Dark Sideræl.

4. Chociaż znana jest niektórym jako partnerka Muska, Grimes jest odnoszącą sukcesy artystką muzykiem z Kanady, która ma wielu własnych fanów. Jej elektroniczna muzyka pop pokazuje jej wszechstronność jako artystki, gdy pisze, produkuje i edytuje własne albumy.

5. Grimes zaczęła niezależnie wydawać muzykę na początku 2000 roku. Jej wyjątkowe brzmienie twee i sympatyczna osobowość pomogły jej zdobyć wielu fanów na przestrzeni lat.

6. Grimes miała wadę wymowy, gdy była dzieckiem. Jąkała się i mówiła, sepleniąc. To sprawiło, że stała się łatwym celem dla łobuzów w szkole, którzy naśladowali jej głos i rzucali w nią jedzeniem.

7. Grimes jest weganką i obrońcą praw zwierząt.

8. Grimes kocha anime. Stwierdziła, że ​​jej ulubionym anime jest My Neighbor Totoro (1988). Jej najbardziej kultowy strój, który nosiła podczas teledysku do „Oblivion”, był inspirowany ubraniami z My Neighbor Totoro (1988). Zawierał również niebieską perukę, którą fani pomylili z odniesieniem do innego arcydzieła Miyazakiego, Spirited Away (2001).

9. Artystka uważa, że praca z innymi kobietami jest „o wiele łatwiejsza”, ponieważ nie są one konkurencyjne ani wymagające. Powiedziała też, że woli pracować z artystkami niż z muzykami, ponieważ uważa, że ​​są bardziej ekscytujące i kreatywne, zwłaszcza po sześcioletniej współpracy z chłopakami. Niektóre godne uwagi kolaboracje to „Go” (z Blood Diamonds), „Phone Sex” (z Blood Diamonds) i „ Venus Fly ” (z Janelle Monae).

10. Jako dziecko uczęszczała do szkoły katolickiej. Według strony MySpace Grimes uczęszczała do katolickiej szkoły św. Tomasza z Akwinu dla szkoły podstawowej, a następnie otrzymała naukę w domu po przeprowadzce do Montrealu.

11. Aspektem Grimes, który jest godny podziwu, jest jej zaangażowanie w to, co robi. Jest odpowiedzialna za każdy aspekt swojego tworzenia muzyki. Pisze, produkuje, edytuje i składa każdą piosenkę na swoje albumy. W wywiadzie dokumentalnym dla The Fader wyjaśnia, że nie lubi, gdy zewnętrzni producenci pomagają jej w jej procesie. Tłumaczy to tak: „Nie chcę być twarzą tego, co zbudowałem, chcę być tym, który to zbudował”. Grimes jest tak oddana sprawie, że nawet zamknęła się na dziewięć dni, aby dokończyć album.

12. Grimes kiedyś wyjaśniła, że nie uważa się za piosenkarkę. Wyjaśniła w wywiadzie dla Rolling Stone, że uważa, że jest to „redukcyjne”. Na początku jej kariery śpiewanie było walką i bardziej skupiała się na instrumentalnym aspekcie muzyki. Kiedy po raz pierwszy nabrała odwagi, by śpiewać, przyjaciółka potrzebowała wokalistki. Zrobiła to i stwierdziła, że nie jest straszna. Zainteresowała się także tworzeniem muzyki.