Polska

Gdzie Dobrze Zjeść Chińskie Jedzenie w Krakowie 🥢

pomarańczowy filet z brokułami i ryżem

„Chińczyków” w każdym mieście jest wiele. Tak samo jest oczywiście w Krakowie, mieście królów polskich oraz jednej z najczęstszych celów podróży turystów z całego świata. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy listę 5 najlepszych restauracji chińskich na terenie tego miasta.

1. Restauracja orientalna Ha Long

fot. fb.com/RestauracjaOrientalnaHaLong

Odwiedzający chwalą sobie to miejsce nie tylko dlatego, że jedzenie jest wyśmienite i idealnie oddaje orientalny klimat, ale także z tego powodu, że ceny nie są wygórowane. Za pełny posiłek zapłacić można niewiele, a wrażenia smakowe pozostają z nami na naprawdę długo. Goście chętnie tutaj wracają. Restauracja znana jest również z tego, że obsługa jest świetna. Kelnerzy zawsze służą pomocą, dobrze znają skład menu i potrafią odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące dań podawanych na miejscu. Restauracja znajduje się niedaleko Starego Miasta, na ulicy Świętego Marka 23.

2. Phuong Dong bar orientalny

fot. pixabay.com

Goście bardzo chętnie tutaj wracają i nie ma w tym nic dziwnego. Nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie zjesz tak dużo pysznych wietnamskich dań w naprawdę niskiej cenie! Ceny adekwatne są nie tylko do ilości, ale także jakości podawanego jedzenia. Szef kuchni nie oszczędza na swoich klientach. Z pewnością zdziwisz się, kiedy zobaczysz swój talerz z daniem. Posiłki są duże, dzięki czemu każdy odwiedzający z pewnością naje się do syta! Wiele osób twierdzi, że jest to najlepsze miejsce do zjedzenia w Krakowie. Bar utrzymany jest również w świetnym stylu. Wewnątrz jest bardzo rodzinnie i przytulnie, można poczuć wietnamski klimat. Miejsce to znajduje się na ulicy Juliusza Lea 34.

3. Bar orientalny AN NAM

fot. fb.com/barANNAM

Kiedy wejdziesz do restauracji, od razu myślami przeniesiesz się do orientalnego kraju. Szybko zapomnisz, że jesteś w polskim mieście, wystrój idealnie oddaje realia wietnamskie. Chińskie jedzenie gotowane jest tutaj przy użyciu naturalnych składników, co z pewnością dla większości jest bardzo ważnym aspektem przy wyborze dobrej knajpy. Ceny nie są wygórowane, a porcje naprawdę duże. Dużym plusem jest również doświadczona obsługa, bardzo przyjazna, zawsze witająca gości z uśmiechem na twarzy. Nie zapomnij zostawić napiwku dla świetnego kelnera! Bar „AN NAM” swoje położenie znalazł przy ulicy Szewskiej 25.

4. Restauracja Phong Hai

fot. fb.com/PhongHaiKrakow

Kolejna, wysoko ceniona knajpa chińska. Nic w tym oczywiście dziwnego. Dania podawane są na pięknej porcelanie. Estetycznie ułożone jedzenie z pewnością zachęca, przecież najpierw jemy oczami, a dopiero potem buzią! Na plus jest tutaj również świetny, przytulny wystrój, a także miła i zawsze pomocna obsługa lokalu. „Phong Hai” słynie z tego, iż serwuje nie tylko dania chińskie, ale także kuchni wietnamskiej, japońskiej, azjatyckiej, a także malezyjskiej. Miejsce znajduje się przy ulicy Grzegórzeckiej 69.

5. Restauracja orientalna Phu Quoc

fot. pixabay.com

Jak już wcześniej się dowiedziałeś, w chińskich knajpach nie szczędzą na porcjach i tutaj nie jest inaczej. Na talerzu znajdziesz naprawdę dużą ilość jedzenia, za którą nie zapłacisz wiele! Atmosfera restauracji jest przytulna i przyjazna, obsługa świetnie to odwzorowuje. Kelnerzy mają doskonałą znajomość karty z daniami, dlatego zawsze odpowiedzą na każde zadane przez gości pytanie. Restauracja oferuje miejsca na zewnątrz. „Phu Quoc” znajduje się przy ulicy Murarskiej 13.