Polska

10 Najpopularniejszych Atrakcji dla Dzieci w Łomży

Ulica Dworna
fot. Arkadiusz Zarzecki / Wikipedia

Łomża jest miastem w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Leży ono nad rzeką Narew. Łomża znajduje się na historycznym Mazowszu, niegdyś była ona stolicą dawnej ziemi łomżyńskiej. Miasto ma wspaniałą historię i jest niezwykle urokliwe, zachowało się tutaj dużo starych budynków, które nadają miejscowości niepowtarzalnego klimatu. Rodzice bardzo chętnie zabierają tutaj swoje pociechy, aby wraz z nimi odpocząć i zwiedzić tereny. Poznajcie 10 najlepszych atrakcji da dzieci i rodzin na terenie Łomży.

1. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi

Park utworzono w 1994 roku i obejmuje on szesnastokilometrowy odcinek rzeki. Warto wybrać się tutaj nie tylko w ciepłe dni. Podczas zimniejszych pór roku miejsce to również jest nieziemskie. Idealny pomysł na spędzenie wraz z całą rodziną aktywnego dnia. Na terenie parku znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Kalinowo i Wielki Dział.

2. Forty w Piątnicy

Obiekt, który trzeba zobaczyć będąc w Łomży. Forty zachowały się jeszcze z czasów II wojny światowej i stanowiły one umocnienia i ochronę przed najgroźniejszymi uderzeniami armii niemieckiej z północy. Znajdują się one pod adresem Forteczna 18, Piątnica Poduchowna.

3. Muzeum Przyrody i Dwór Lutosławskich w Drozdowie

Muzeum oferuje aż 9 wystaw stałych oraz wystawy czasowe. Oprócz wystaw dotyczących doliny Narwi oraz przyrody, która tutaj istnieje, można również podziwiać wystawę akwarystyczną, która mieści się na terenie aż trzech sal i ukazuje podwodny świat pięciu kontynentów. Muzeum znajduje się pod adresem Główna 38, Drozdowo.

4. Park Wodny Łomża

Coś idealnego dla wszystkich dzieciaków. Wiadome jest przecież, że najmłodsi uwielbiają pływać, a codzienna chwila zabawy jest im potrzebna. W kompleksie znajdują się brodziki, basen rekreacyjny z ławeczką do masażu, a także parasolem wodnym i tzw. „biczem podwodnym”. Na terenie parku widnieje również kilka gejzerów, które pociechom przynoszą ogromną frajdę, kiedy wypuszczają wodę do góry. Park znajduje się pod adresem Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15, Łomża.

5. Kompleks rekreacyjny

W skład kompleksu wchodzi jeden z najnowocześniejszych skateparków w Polsce, a także duży plac zabaw, który podzielony jest na sekcje dla mniejszych i większych dzieci. Kompleks znajduje się na osiedlu Konstytucji 3 Maja w Łomży.

6. Muzeum Północno-Mazowieckie

Wspaniałe miejsce, które dzieci z pewnością pokochają. Jest ono podzielone na kilka sekcji, a jedna z nich dedykowana jest najmłodszym. Muzeum znajduje się pod adresem Dworna 22 c, Łomża.

7. Skansen w Nowogrodzie

Stare budynki na świeżym powietrzu to świetny pomysł na spędzenie rodzinnego dnia. Nie tylko zaczerpniecie świeżego powietrza, ale także poznacie nieco historii i na własne oczy zobaczycie, jak ludzie żyli kiedyś. Skansen znajduje się pod adresem Zamkowa 25, Nowogród.

8. Teatr Lalki i Aktora

W dzieciach od samego początku warto zakorzeniać miłość do sztuki, dlatego właśnie w teatrach wystawiane są również sztuki dla najmłodszych. Będąc w Łomży warto odwiedzić Teatr Lalki i Aktora, gdzie codziennie wystawianych jest wiele sztuk dla najmłodszych. Budynek znajduje się pod adresem plac Niepodległości 14, Łomża.

9. Park im. Jakuba Wagi

Duży obszar, gdzie można pospacerować, pojeździć na rowerach, a także urządzić rodzinny piknik na kocyku. Dzieci będą miały tutaj sporo miejsca do zabawy, ścieżek i zieleni jest tutaj bardzo dużo. Park znajduje się pod adresem Zygmunta Glogera 19, Łomża.

10. Miejska plaża strzeżona

Ogromną popularnością cieszy się ona podczas letnich miesięcy. Dzieci uwielbiają pluskać się w wodzie, a następnie wylegiwać się na piasku, więc warto odwiedzić tę część miasta. Plaża znajduje się przy rzece Narew.