Polska

Gdzie Warto Zjeść w Gdyni w 2024

Grill

Gdynia to jedno z najbardziej zróżnicowanych miast pod względem gastronomicznym, spośród wszystkich położonych na polskiej stronie Morza Bałtyckiego. W Gdyni znajduje się mnóstwo restauracji reprezentujących bardzo wysoki światowy poziom, nie brakuje jednak dość dobrych restauracji typu fast food czy oferujących tradycyjne dania z kuchni polskiej. Wcześniej pisaliśmy też o tym, jakie są najlepsze kawiarnie w Gdyni i o tym jakie są najlepsze restauracje w Trójmieście. Oto najciekawsze punkty gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę, udając się do Gdyni. Gdzie dobrze zjeść w Gdyni:

1. Hashi Sushi Gdynia

fot. fb.com/RestauracjaHashiSushi

To jedna z najlepszych restauracji japońskich, nie tylko w obrębie nadmorskim. Co ciekawe, restauracja funkcjonuje nie tylko w Gdyni, ale ma także swoje oddziały w Gdańsku oraz Sopocie. Restauracja zaprasza gości codziennie w godzinach 12-23 (z wyjątkiem niedziel, gdy restauracja zamykana jest o godzinie 22). Restauracja jest wyjątkowa zarówno pod względem klimatu i wystroju, jak i serwowanych posiłków.

2. Restauracja Crudo

fot. fb.com/Crudogdynia

Knajpa znajduje się przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni. Jest to miejsce wyjątkowe, serwujące dania stworzone wyłącznie ze świeżych składników, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik kulinarnych. Restauracja znana jest w mieście z wyjątkowo smacznych owoców morza oraz soczystych steków, o niespotykanym nigdzie indziej smaku. Tu zachwyca nie tylko smak, ale i wyjątkowy sposób podania.

3. Trafik Jedzenie i Przyjaciele

fot. fb.com/trafikgdynia

Jest to gdyńska restauracja znajdująca się przy Skwerze Tadeusza Kościuszki 10. Restauracja serwuje swoim gościom zarówno ryby, jak i inne dania z kuchni europejskiej. To miejsce bardzo przyjazne rodzinom z dziećmi – sprzedawane są połówki dań dla dzieci, wewnątrz znajduje się kącik zabaw dla dzieci, by miały zajęcie, gdy rodzice zajęci są konsumowaniem posiłków.

4. Malika

fot. fb.com/RestauracjaMalika

Malika to restauracja stworzona od początku do końca przez Polkę urodzoną i wychowaną w Algierii. Kobieta uczyła się gotować od Algierczyków, dzięki czemu zna tę kuchnię od podszewki, dając swoimi daniami kulinarną satysfakcję wszystkim tym, którzy szukają odmiany od swojej codziennej kuchni. Malika to nie tylko niesamowite dania, ale również i organizowane licznie warsztaty czy kulinarne wydarzenia.

5. Oberża 86

fot. fb.com/oberza86

To wyjątkowa restauracja łącząca w sobie smaki kuchni francuskiej i rodzimej kaszubskiej. Dania przygotowane są z dużą starannością, przy wykorzystaniu wysokiej jakości świeżych produktów, nie rzadko będących skarbami regionu. W restauracji funkcjonuje również doskonale skomponowana karta win, dzięki czemu idealnie można dobrać wino do każdego posiłku. To wyjątkowa umiejętność, gdyż tak naprawdę takie idealne dopasowanie niestety w polskich restauracjach niezbyt często się zdarza.

6. Restauracja Tłusta Kaczka

fot. fb.com/tlustakaczkagdynia

Tłusta Kaczka w Gdyni to miejsce serwujące wyłącznie najlepsze dania znane z polskiej kuchni. To wyjątkowe miejsce na mapie gastronomicznej w Gdyni, gdyż w pogoni za nowoczesnością niewiele w tym mieście znaleźć można dobrych restauracji, wkładających dużo serca i wysiłku w tworzenie dań regionalnych. Poza smacznymi daniami Tłusta Kaczka pochwalić się może także aromatycznym, własnoręcznie wypiekanym chlebem dodawanym do posiłków.

7. Restauracja Serwus

fot. fb.com/serwusgdynia

Serwus to włoska restauracja znajdująca się przy Al. Zwycięstwa 241/1 (Gdynia Orłowo). Od poniedziałku do czwartku restauracja przyjmuje gości w godzinach od 8 do 20, w piątki od 8 do 21, w soboty od 9 do 22, natomiast w niedziele od 9 do 20. Jest to typowo włoska restauracja serwująca nie tylko pizzę, ale inne charakterystyczne dla tej kuchni potrawy. Menu restauracji zmieniane jest sezonowo, aby tworzenie potraw możliwe było ze świeżych, sezonowych składników.

Znacie inne miejsca, gdzie warto zjeść w Gdyni? Napiszcie w komentarzu na dole.

Czytaj dalej: Gdzie dobrze i tanio zjeść w Trójmieście