Podróże

Gdzie można latać bez testów i kwarantanny?

młodzi na wycieczce

Pandemia koronawirusa wielu z nas pokrzyżowała plany na udane wakacje za granicą. Na szczęście można to jeszcze nadrobić! Jeśli zastanawiasz się gdzie można lecieć po szczepieniu na covid lub gdzie można lecieć bez testów, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Covid-19 – gdzie można jechać na urlop?

Martwisz się o swoje plany na wakacje? Koronawirus wcale nie musi być przeszkodą! Choć część z państw wprowadziło wiele rygorystycznych zasad dla podróżujących, to są i takie kraje, do których można wyjechać bez testu i bez konieczności odbywania kwarantanny. Poniżej znajduje się lista krajów, do których można jechać. Koronawirus, choć nadal jest obecny, nie stanowi już takiego zagrożenia jak kilka miesięcy temu. Warto jednak odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo przed podróżą i stosować się do zaleceń i ograniczeń.

Gdzie można lecieć bez szczepionki? A gdzie po szczepieniu?

Choć szczepienia na koronawirusa są indywidualną sprawą, wiele państw naciska na to, aby odwiedzający je turyści byli zaszczepieni. Wszystko to z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców i odwiedzających. Zastanawiając się, gdzie można lecieć na wakacje, warto więc na bieżąco sprawdzać wytyczne dla podróżujących, tak aby uniknąć przykrych niespodzianek na miejscu lub tuż przed wylotem na wymarzony urlop.

Gdzie bez testu?

Coraz częściej można usłyszeć pytanie: do których krajów bez testu najlepiej jechać na urlop? Wiele osób nie chce się szczepić bądź nadal czeka na swój termin, co w wielu państwach jest podstawą do wymagania testu na Covid-19. Nie wszyscy są jednak chętni, aby go wykonać. To jednak nie powinno przekreślać planów na wakacje. Dobrym wyjściem z sytuacji będzie wyjazd do państw, które nie wymagają ani testu, ani szczepionki. Kraje, do których nie trzeba testów to m.in.:

 1. Albania
 2. Chorwacja
 3. Cypr Południowy
 4. Czarnogóra
 5. Dominikana
 6. Hiszpania (z wyjątkiem Wysp Kanaryjskich)
 7. Kostaryka
 8. Macedonia
 9. Meksyk
 10. Rumunia

Jak widać, podróże bez testu są możliwe! Powyższe państwa będą świetnym wyborem, jeśli marzy Ci się spokojny wakacyjny urlop, bez konieczności okazywania negatywnego wyniku testu lub potwierdzenia o zaszczepieniu/przechorowaniu Covid-19. Jeśli jednak jesteś już w gronie osób zaszczepionych, warto pomyśleć także o innych kierunkach podróży.

Dokąd po szczepieniu? Oto lista krajów, które wpuszczają zaszczepionych

Jeśli zastanawiasz się, do których krajów po szczepieniu warto się wybrać – dobra wiadomość! Jest ich całkiem sporo, a więc na pewno znajdziesz wymarzony kierunek swojej podróży. Wśród krajów dla zaszczepionych znajdują się m.in.:

 1. Bośnia i Hercegowina
 2. Bułgaria
 3. Chorwacja
 4. Cypr Południowy
 5. Czarnogóra
 6. Egipt
 7. Grecja
 8. Gruzja
 9. Hiszpania Kontynentalna i Baleary
 10. Madera
 11. Tunezja
 12. Turcja
 13. Wyspy Kanaryjskie
 14. Włochy

Jak można zauważyć lista krajów, do których można wyjechać po szczepieniu, jest naprawdę obszerna, a więc będziesz miał w czym wybierać. Podróże po szczepieniu to świetny pomysł – będziesz mógł w pełni cieszyć się z wypoczynku bez zamartwiania się o kwestie związane z testami czy kwarantanną. Przed wyjazdem warto jednak upewnić się co do wytycznych. Wszystko zmienia się bardzo dynamicznie, a więc należy na bieżąco sprawdzać wszelkie aktualizacje. Więcej szczegółowych i sprawdzonych informacji dotyczących tego, gdzie mogą wyjechać zaszczepieni na Covid oraz dokąd bez testu najbezpieczniej się wybrać można znaleźć na stronie https://go.esky.pl/gdzie-mozna-latac.

Kwarantanna. Gdzie można lecieć – lista krajów

Niektórzy z nas zastanawiają się, dokąd można lecieć bez testu na Covid, inni gdzie można jechać po szczepieniu na Covid, lecz są i tacy, którzy zadają sobie pytanie: gdzie można lecieć bez kwarantanny. Ciągle zmieniające się zasady oraz opóźnienia w aktualizacjach mogą naprawdę namieszać nam w głowie. Poniżej prezentujemy listę krajów, do których można jechać bez kwarantanny.

 1. Albania
 2. Bułgaria
 3. Chorwacja
 4. Cypr
 5. Czarnogóra
 6. Dominikana
 7. Egipt
 8. Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie
 9. Kenia
 10. Kostaryka
 11. Macedonia
 12. Malediwy
 13. Malta
 14. Meksyk
 15. Portugalia i Madera
 16. Tunezja
 17. Turcja
 18. Włochy
 19. Wyspy Zielonego Przylądka
 20. Zanzibar i Tanzania
 21. Zjednoczone Emiraty Arabskie