Polska

Gdzie dobrze zjeść w Wiśle: Gastronomia 2024

w talerzu

Wisła to zdecydowanie miejsce, na które sezon jest zawsze. W lecie turyści lgną tutaj, aby pospacerować, w zimie natomiast miejsce to również ma swój niesamowity urok. Jest to rewelacyjne miejsce na odpoczynek i oderwanie się od codziennych problemów oraz obowiązków. Ważnym punktem podróży jest oczywiście dobre jedzenie. Dowiedz się, jakie są najlepsze punkty gastronomiczne w Wiśle!

Restauracja Beatris

fot. fb.com/RestauracjaBeatris

Jest to najprawdopodobniej najpopularniejsza restauracja w Wiśle. Miejsce to co roku odwiedzane jest przez tłumy, więc najlepiej stolik zarezerwować, bo warto. W lokalu tym można także wynająć salę na różnego rodzaju przyjęcia. Ogromną zaletą restauracji jest także bardzo miła obsługa co sprawia, iż odwiedzenie tego miejsca staje się jeszcze przyjemniejsze. Menu restauracji Beatris to głównie dania polskie, takie jak chłopskie koryta, które są idealną opcją dla całej rodziny. Miejsce to zaprasza również na romantyczne kolacje, a nawet na spotkania biznesowe!

Restauracja ORO FOOD & WINE

fot. fb.com/restauracjaoro

Bardzo elegancki lokal, którego wnętrze nie jest aż tak gwarne, jak w poprzedniej restauracji, więc mimo wspaniałych dań i świetnej obsługi stolik znajdzie się tu zawsze, dla każdego. Zdecydowanie warto zabrać tutaj swoją ukochaną lub ukochanego na romantyczną kolację, wśród świec i przepysznego jedzenia! Lokal zachwyca z pewnością wystrojem, jakością obsługi, ale także znakomitym menu. W jego skład wchodzą dania z różnych zakątków świata, które przygotowywane są przez doświadczonych kucharzy.

Kącik Zbójnicki

fot. fb.com/kacikzbojnicki

Niezwykle klimatyczny lokal znajdujący się w samym sercu miasta! W restauracji rządzą dania regionalne, jednak świetną opcją są także dania wegańskie. Dania te przykuwają uwagę nie tylko wegan, a są naprawdę przepyszne! Każda potrawa została nieco zmodyfikowana przez szefa kuchni, co sprawia, iż lokal oraz jego dania są jedyne w swoim rodzaju.

Restauracja Sofa

fot. fb.com/SofaRestaurant

Obiekt, który znajduje się w centrum miasta i zachęca swoim nietypowym położeniem! Lokal bowiem znajduje się w piwnicach modernistycznego budynku z lat 30-tych! Wystrój został nieco zachowany, niektóre miejsca nadal przypominają czasy przedwojenne. Rewelacyjny wybór lokalu dla osób, którzy interesują się historią naszego kraju. W menu znajdują się oczywiście wyśmienite dania kuchni międzynarodowej. Każdy znajdzie coś dla siebie!