Gdzie dobrze zjeść w Solinie: Gastronomiczny przewodnik 2023

coś ciekawego

Solina to idealne miejsce dla każdego turysty na wakacje. Możesz wybrać się z rodziną lub znajomymi na spacer po zaporze, rejs statkiem lub wycieczkę rowerową w towarzystwie pięknych krajobrazów. Ważnym punktem odwiedzania innych miast jest oczywiście jedzenie, którego zabraknąć w kilkudniowych podróżach nie może! Zapoznaj się z najlepszymi lokalami gastronomicznymi w okolicach rewelacyjnej Soliny!

1. Karczma Solina, Jędrulowa Chata

Istotne w takich miejscach, jak okolice Soliny i jej teren, są restauracje z klimatem. Karczma Solina spełni to oczekiwanie! Jej wnętrze, ale także dania, utrzymane są w klimacie góralskim. Swoje kubki smakowe zaspokoić tu możesz przepysznymi pieczeniami, sosami, a nawet smalcem i ogórkami kiszonymi (serwowane dla każdego gościa jako przystawka). Karczma oferuje także świetną i miłą obsługę. W słoneczne dni warto wybrać stolik na tarasie i podczas spożywania niesamowitego posiłku napawać się cudownymi widokami.

2. Oberża Zakapior

Jak się uważa, bieszczadzki zakapior to dobry duch gór lub bieszczadzki anioł, który ukazuje wędrowcom prawidłową drogę, strzeże ich przed niebezpieczeństwem i ukazuje miejsca do noclegu, kiedy go potrzebują. Oberża Zakapior to idealne miejsce dla „wędrowców”, którzy chcą zjeść coś dobrego, a także miło spędzić czas w klimatycznych ścianach rewelacyjnego lokalu. Restauracja ta oferuje świetne dania kuchni polskiej oraz dania Bojków i Łemków. Oberża serwuje niesamowite pierogi w różnych odsłonach, ale także wyśmienite zupy i placek zakapiora!

3. Bar Siekierezada

Jest to kultowy bar utrzymany w tradycyjnym wystroju. Można tutaj nie tylko dobrze zjeść, napić się lokalnego piwa, ale także popatrzeć na prace regionalnych artystów, posłuchać regionalnej muzyki, czy nawet przeczytać historię ludzi związanych z tym miejscem! Pobyt w Barze Siekierezada to nie tylko uczta dla żołądka, ale także dla duszy!

4. Oberża Pod Strzechą

Restauracja to oferuje nie tylko dania regionalne, ale również dania kuchni polskiej. Ogromną zaletą jest szybka obsługa, która nie zwalnia nawet, kiedy ruch się zaostrza. Jest tutaj niezwykle klimatycznie, a w zimne wieczory można ogrzać się przy kominku!

4.5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.