Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Poznaniu w 2024

włoskie jedzenie

Poznań cechuje się przepięknym rynkiem oraz niesamowitą atmosferą. Odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych, a także jeden z największych w Polsce zjazdów osób, które fascynują się fantastyką, czyli Pyrkon. Warto również dodać, że w Poznaniu możemy bardzo dobrze zjeść, zatem gdzie wybrać się na obiad do Poznania? Wcześniej pisaliśmy też o tym, jakie są najlepsze atrakcje w Poznaniu. Dzisiaj przedstawiamy najlepsze restauracje w Poznaniu:

1. Restauracja A Nóż Widelec

fot. pixabay.com

Na ulicy Czechosłowackiej 133 mieści się restauracja A Nóż Widelec, która serwuje nam głównie potrawy z kuchni Polskiej oraz Europejskiej. Jest to miejsce cechujące się niezwykłym smakiem oraz kunsztem w przygotowaniu polskich przysmaków. Ceny menu wahają się od 15 zł do 81 zł za danie. A lokal otwarty jest codziennie od 12:00 -21:00. Jeśli jesteś w Poznaniu i chcesz dobrze zjeść z pewnością zajrzyj do tej restauracji.

2. Restauracja Delicja

fot. fb.com/restauracjadelicja

Jeżeli jesteś w Poznaniu i planujesz wykwintną i romantyczną kolację z Twoją drugą połówką, z pewnością restauracją godną uwagi jest, restauracja Delicja. Mieści się ona na Placu Wolności 5 w Poznaniu i zdecydowanie nie ma sobie równych. Dania, które są serwowane w tej restauracji to kuchnia Polska, Śródziemnomorska i Współczesna. Porcje, które są podawane gościom są dość spore dlatego też z pewnością najesz się do woli. Ceny za jedno danie wahają się od 19 zł, do 88 zł za danie. Warto również wspomnieć o tym, że jest ona przepięknie urządzona. Jej przytulny klimat przyciąga codziennie dużą liczbę gości.

3. Restauracja Na Winklu

fot. fb.com/NaWinklu

Kuchnia Polska jest dla Ciebie najsmaczniejszą ze wszystkich kuchni świata i stawiasz tylko na nią? Na Winklu z pewnością najesz się przepysznymi polskimi przysmakami. Pierożki przypiekane na rumiano, czy gotowane z okrasą, to tamtejszy hit. Restauracja ta mieści się na ulicy Śródka 1 i jest ona otwarta od godziny 12:00-21:00. Dlatego możesz wpaść tam tak naprawdę kiedy chcesz, możesz zjeść tam pyszny obiad i sytą kolację na ciepło. Czego więcej chcieć. Warto również dodać, że wiodącą kuchnią jest tam, kuchnia Polska i Środkowoeuropejska.

4. Manekin Restauracja

fot. fbc.om/ManekinPoznanMickiewicza

Jesteś miłośnikiem lekkich dań typu naleśniki i racuchy z czekoladą, jest to miejsce dedykowane Twojej osobie. Restauracja Manekin jest to miejsce bardzo klimatyczne i przyciągające do siebie szczególnie młodych ludzi. Restauracja leży przy ulicy Kwiatowej 3 i jest otwarta codziennie od 10:00-23:00. Specjalizują się w kuchni Polskiej, Środkowoeuropejskiej i Europejskiej. Jest to miejsce przyjazne dla wegan, dlatego też weganie z pewnością mogą iść na pyszny obiad albo śniadanie. Wszystkie potrawy są bardzo elegancko serwowane i dopracowane od początku, do końca. Urzekający zapach i smak potraw namawia nas na kolejną ucztę w manekinie. Warto również dodać, że ceny są naprawdę miłe dla oka i portfela.

5. Autentyk Kuchnia i Ludzie

fot. fb.com/restauracjaautentyk

Klimatyczna restauracja Autentyk Kuchnia i Ludzie mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 248 w Poznaniu. Jest to restauracja specjalizująca się w kuchni Europejskiej, Polskiej i Środkowoeuropejskiej. Jest to również miejsce, które jest przyjazne dla wegan. Dlatego też mamy pewność, że możemy do niej przyjść z przyjaciółmi, którzy są weganami i wegetarianami. Restauracja jest otwarta od godziny 12:00-22:00. A ceny w menu wahają się od 27-88 zł za jedno danie. Niesamowita kuchnia oraz atmosfera panująca w tym lokalu jest jedyna w swoim rodzaju i namawia gości do ponownego przyjścia.

6. Schaboszczak od Dziadka

fot. pixabay.com

Jeśli jesteś kotletożercą jest to miejsce wręcz stworzone dla Ciebie. Jesteś osobą uwielbiającą typową kuchnie polską, a głównie kotlety schabowe, z pewnością jest to miejsce gdzie można się najeść. Restauracja mieści się na ulicy Szkolnej 7 i jest otwarta od godziny 11:00-16:30. Goście restauracji są zdecydowanie zachwyceni jej menu i wielkością dań, które są tam serwowane.

7. Wiejskie Jadło

fot. fb.com/wiejskiejadlo

Restauracja Wiejskie Jadło mieści się na ulicy Stary Rynek 77 i specjalizuje się w kuchni Polskiej i Europejskiej. Przepyszny żurek w chlebku, czy sztuka mięsa z dodatkami jest to obiad godny mistrza. Wszystko podane jest w bardzo ciekawy sposób i zdecydowanie broni się swoim zapachem i smakiem. Restauracja jest otwarta od godziny 12:00-23:00 codziennie. Warto również dodać, że jest ona bardzo obleganym miejscem w czasie obiadowym i kolacyjnym. Wszystkie potrawy są dopracowane i apetyczne. Warto również dodać, że restauracja ma bardzo przystępne ceny, dlatego też są one na każdą kieszeń, a porcje są naprawdę duże.

8. Figaro

fot. pixabay.com

Kto nie kocha kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej? Zapewne nikt. Dlatego też wybierz się do restauracji Figaro w poznaniu. Restauracja mieści się przy ulicy Ogrodowej 17, a otwarta jest od godziny 13:00-23:00. Przepyszne dania z kuchni włoskiej przyciągają klientów, którzy szczególnie lubią tę kuchnie, krewetki i inne owoce morza to w tej restauracji chleb powszedni. Dlatego jeśli jesteś osobą uwielbiającą tego typu dania, możesz iść do niej jak w dym, a z pewnością się nie zawiedziesz jeśli chodzi o zapach i smak potraw. Warto dodać, ze ceny są bardzo przystępne.

9. Restauracja Ratuszova

fot. fb.com/Ratuszova

Restauracja Ratuszova specjalizuje się w kuchni Polskiej. Jej przepyszne potrawy są dopracowane od samego początku do końca, a sposób podania i miejsce gdzie je spożywamy jest bardzo atrakcyjne i przyjazne dla oka. Restauracja mieści się na ulicy Stary rynek 55 Poznań i jest otwarta od godziny 12:00-23:00. Przepyszny smak potraw serwowanych w tej restauracji, codziennie przyciąga nie małą liczbę gości oraz turystów, unoszące się piękne zapachy dochodzące z kuchni, czuć w całej restauracji, co utwierdza nas w tym, że to miejsce jest zdecydowanie dobre do tego by zjeść tam posiłek.

10. Olivio

 

Kuchnia Włoska jest to jedna z najbardziej ulubionych kuchni na świecie, najwięcej polaków sięga po kuchnię regionalną oraz włoską, wszystkie dania z owocami morza i przepysznymi pastami sprawiają, że zakochujemy się po raz kolejny i kolejny w tej kuchni. Restauracja Olivio jest idealnym przykładem na przepyszną kuchnię włoską. Mieści się ona na ulicy Świętosławskiej 9 w Poznaniu i specjalizuje się ona w kuchni Włoskiej i Śródziemnomorskiej. Jest ona otwarta codziennie od godziny 12:00-23:00. Ceny jakie są tam proponowane, są bardzo przystępne i tak naprawdę na każdą kieszeń. Hitem tamtejszej restauracje są makarony i owoce morza, nie jedni goście przyjeżdżają z jednego końca poznania na drugi by móc zjeść w tej restauracji. Niezwykły zapach, który unosi się z tego miejsca przyciąga do siebie coraz to nowych klientów którzy zakochują się w Olivio na zawsze.