10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Warminsko-mazurskim 2023

Żeglowanie

Województwo warmińsko-mazurskie, to piękny rejon Polski. Warmia i Mazury to tereny zielone, słynne ze swoich lasów i jezior.

Na tych terenach można bardzo aktywnie spędzać czas, wypoczywać na łonie natury i dobrze się bawić ze swoimi dziećmi. Nie brakuje tu atrakcji dla maluchów w każdym wieku, jest też teren mający swoją historię.

1. Park Żubrów w Puszczy Boreckiej

Dzieci kochają zwierzęta, dlatego jeśli chce się im pokazać ciekawe miejsca w województwie warmińsko-mazurskim, koniecznie trzeba je zabrać do Parku Żubrów w Puszczy Boreckiej. W Puszczy mieszka na stałe około 100 żubrów, są to bardzo efektowne i majestatyczne zwierzęta. W Zagrodzie żubrów, mieszka kilka zwierząt, wszystkie te zwierzęta można podglądać ze specjalnej platformy widokowej, można je oglądać na przykład podczas karmienia.

2. Wioska Indian na Mazurach

Bardzo oryginalną atrakcją dla dzieci w różnym wieku, jest wioska Indian na Mazurach. Obok Giżycka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych miast na Mazurach, znajduje się 10 ha teren, który stanowi Wioskę Indiańską. Na terenie wioski mieści się Muzeum Indian, strzelnica indiańska, sklep z namiotami i liczne namioty tipi. Na terenie wioski można się poczuć jak prawdziwy indianin, nauczyć się indiańskich zabaw i wziąć udział w różnych rozrywkach.

3. Park Atrakcji Mazurolandia

Park Atrakcji Mazurolandia, mieści się w miejscowości Parcz, niedaleko słynnego Wilczego Szańca. Skansen zawiera park Miniatur najcenniejszych budowli dla Warmii i Mazur. Są to obiekty wykonane w skali 1:25. Poza Parkiem Miniatur, jest tu także Park Militariów z różnymi pojazdami wojskowymi i bronią, Grodzisko Rycerskie, Park Rozrywki z karuzelami oraz skansen ludowy z chatą warmińsko-mazurską, gdzie widać historię polskiej wsi.

4. Muzeum Bitwy pod Gunwaldem

Bitwa pod Grunwaldem, była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Dlatego też w miejscowości Stębark powstało Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. To niezwykłe miejsce gdzie na wiele sposobów zostały przedstawione dzieje też bitwy. Jest to wspaniała atrakcja dla dzieci, które interesują się historią ale także dla dorosłych. W muzeum jest kilkadziesiąt wystaw poświęconych Bitwie pod Grunwaldem, są także wyświetlane pokazy multimedialne, które każdego zainteresują.

5. Kolej Wąskotorowa w Ełku

Niebywałą atrakcją dla miłośników kolei, jest kolej wąskotorowa w Ełku. To wspaniały zabytek techniki, któremu warto się bliżej przyjrzeć. Kolej ta została oficjalnie otwarta dla turystów w 2001 roku, od tego czasu można skorzystać z przejażdżki lokomotywą parową i spalinową. W czasie podróży można podziwiać piękne rejony Mazur, a na postojach są organizowane ogniska i inne rozrywki dla uczestników. Ciekawym miejscem jest także muzeum poświęcone lokomotywom, znajduje się ono nieopodal stacji.

6. Wilczy Szaniec

W pobliżu Kętrzyna znajduje się najważniejszy obiekt obronny II wojny światowej a mianowicie Wilczy Szaniec. Miejsce to kojarzy się z Adolfem Hitlerem, bo była to jego tajna kwatera główna. To w tym miejscu zapadło wiele strategicznych decyzji, na temat losów narodów europejskich. Obecnie pozostało wiele elementów zabudowy tej kwatery, na przykład schron, baraki, lotnisko, elektrownia, różne instalacje itp. Zwiedzając ten obiekt, można poznać historię ciężkich czasów dla Polski.

7. Rejs statkiem po mazurskich jeziorach

Wyprawa z dziećmi na Mazury, to doskonała okazja do spędzania czasu na wolnym powietrzu. Mnogość mazurskich jezior, sprzyja uprawianiu sportów wodnych ale też innym czynnością. Atrakcją dla każdego dziecka, będzie rejs statkiem po jednym z jezior Mazurskich. Taka okazja jest udostępniana turystom w każdym większym i mniejszym mieście Mazur. Na pewno oferuje ją Giżycko, Mikołajki, Ryn itp. Rejs statkiem po spokojnym jeziorze, jest okazją do podziwiania pięknych widoków.

8. Termy Warmińskie

W Lidzbarku Warmińskim, powstały pierwsze zlokalizowane na północy Polski Termy. To obiekt, który gwarantuje wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na terenie term można korzystać z basenów, zjeżdżalni multimedialnej, hydromasażów, biczów wodnych, strefy saun, a także ze strefy SPA. Dzieci głównie ucieszą liczne baseny i zjeżdżalnie wodne, z bardzo ciepłą wodą. W takim miejscu można spędzić cały dzień.

9. Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie

W Kadzidłowie w Puszczy Piskiej, znajduje się wyjątkowy park, a mianowicie Park Dzikich Zwierząt. Leży on w obszarze Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Park ten jak sama nazwa wskazuje, zamieszkują dzikie zwierzęta. Można tu spotkać wilki, sarny, tarpany, daniele, łosie czy sowy a także wiele innych stworzeń będących pod ochroną. Niektóre zwierzęta można głaskać i karmić. Zwiedzanie terenu jest możliwe tylko i wyłącznie z przewodnikiem.

10. Farma Jeleniowatych w Kosewie Górnym

Nad jeziorem Kuc w Kosewie Górnym, znajduje się Farma Jeleniowatych. To miejsce szczególnie polecane miłośnikom zwierząt, którzy chcą się z bliska przyjrzeć zwierzętom z rogami. Dzieci będą miały dużo radości, z podziwiania takich pięknych i efektownych zwierząt. Na farmie znajdują się jelenie, daniele i muflony. Na terenie obiektu znajduje się również muzeum, w którym można się wiele dowiedzieć na temat powstawania poroży i o ich typach.

Czytaj dalej: Warmińsko-mazurskie atrakcje

4.8/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.