Polska

Najlepsze Kawiarnie w Gdańsku ☕

kawiarnia

Od specjalnej kawy po bezpłatne seanse filmowe, wegańskie desery i dyskusje związane z podróżami, tętniąca życiem gdańska scena kawiarni zapewni odwiedzającym dobry wgląd w lokalne życie i jego obecne obsesje. Oto nasz przewodnik po dziesięciu najlepszych miejscach które oferuje to miasto.

1. Pikawa

fot. fb.com/p/Pikawa-100038608851292

Pi Kawa, znana z długiej tradycji, jest przeznaczona dla tych, którzy wolą wyszukany napój na bazie słodkiej kawy od czarnej filiżanki mocnego napoju. Ich szeroki wybór słodkich odmian kawy obejmuje kawę z miodem i przyprawami, kawę z tabasco lub wzbogaconą o Bailey’s, Avocaat lub rum. Pi Kawa ma całe menu gorących czekoladek, koktajli i słodyczy.

Godziny otwarcia: 10:00–23:00

Adres: Piwna 14/15

2. Drukarnia

fot. fb.com/drukarniacafe

Ci, którzy nie tylko potrafią odróżnić kroplówkę, Chemex, AeroPress i prasę francuską, ale także mają zdecydowane zdanie na temat tego, który wolą, powinni zdecydowanie udać się do Drukarni. To miejsce, specjalizujące się w alternatywnych metodach parzenia, jest prowadzone przez maniaków kawy dla maniaków kawy, choć mile widziani są także ci, którzy wolą pozostać przy dobrym, starym espresso. Dzięki industrialnemu klimatowi i minimalistycznemu wystrojowi to miejsce jest prawdziwym klejnotem.

Godziny otwarcia: 10:00–22:00

Adres: Mariacka 36

3. Retro

fot. fb.com/RetroGdansk

Dobra kawa przelewowa. Desery nieziemskie. Pyszne ciasta. Bardzo przyjemne miejsce.

Godziny otwarcia: 10:00–23:00 (piątek i sobota 10:00–00:00)

Adres: Piwna 5/6

4. W Starym Kadrze

fot. fb.com/WStarymKadrzeGdansk

W Starym Kadrze, nastawionym na maniaków filmowych, jest retro-kino-kawiarnia. Oprócz typowej kawy i ciasta, każdego dnia miejsce oferuje trzy bezpłatne seanse filmowe wszech czasów. Dzięki ponad 20 rodzajom kawy, wszystkie oczywiście nazwane na podstawie tytułów filmowych, amatorzy kawy na pewno będą zadowoleni. Usytuowany poza tętniącym życiem Starym Miastem, W Starym Kadrze to świetne miejsce dla każdego, kto chce uciec od turystycznej atmosfery ulicy Długiej.

Godziny otwarcia: 09:00–22:00 (piątek i sobota 09:00–00:00)

Adres: Lawendowa 2/3

5. Ciekawa Kawiarnia

fot. fb.com/ciekawa.cafe.gd

Super miejsce, w centrum a jednak o wiele spokojniej niż na Długiej. Sernik cytrynowy, na bazie mascarpone z owocami, pyszny. Ładny wystrój, a tarta z malinami wyśmienita. Bardzo sympatyczne miejsce z dobrą kawą położone na uboczu.

Godziny otwarcia: 10:00–19:00 (niedziela: zamknięte)

Adres: Świętojańska 68

6. Kawiarnia CzKawka

Smaczne śniadania. Panini przepyszne. Ciekawy wystrój i fajna lokalizacja. Kameralna kawiarnia z dala od zgiełku. Przepyszne ciacha, przesympatyczna obsługa.

Godziny otwarcia: 10:00–19:00

Adres: Jana Kilińskiego 9/4

7. Przelewki

Bardzo polecam przelewki. Ciekawe miejsce. Malutkie i klimatyczne. Arcysmaczna kawa.

Godziny otwarcia: 11:00–18:00 (poniedziałek: zamknięte)

Adres: Cystersów 12

8. Marina Cafe

Plus za obsługę oraz genialnie wykonaną ceramikę. Przepyszna kawa oraz ciastka. Świetna lokalizacja nad rzeką. Przyjemne miejsce do odpoczynku po zwiedzaniu Starego Miasta.

Godziny otwarcia: 10:00–20:00

Adres: Szafarnia 11

9. Fukafe

Świetna opcja dla tych, którzy wolą kawę z ciastem, Fukafe to przytulna kawiarnia oferująca przepyszny wybór wegańskich deserów, od bez mlecznego sernika z tofu lub nerkowca po tarty owocowe bezglutenowe i cukrowe. Osoby uzależnione od kofeiny, które chcą odejść od tradycyjnego espresso, mogą cieszyć się kawą organiczną parzoną na wiele alternatywnych sposobów.

Godziny otwarcia: 11:00–21:00 (poniedziałek: zamknięte)

Adres: Wajdeloty 22

10. Przystanek Kawa

Codziennie rano Mateusz Kubiak, właściciel przyjaznej dzieciom kawiarni Przystanek Kawa, zaczyna dzień od sprawdzenia pogody. Aby zaparzyć idealne espresso, Kubiak sprawdza poziom temperatury i wilgotności, aby wiedzieć, jak dokładnie zmielić ziarna kawy i jak długo ustawić proces parzenia. Im wyższa wilgotność, tym wyższe ciśnienie kawy wywiera na wodę w ekspresie do kawy, a tym samym wolniejsze pobieranie. Aby uzyskać ten idealny kubek, czas ekstrakcji musi zostać skrócony, a ziarna drobniej zmielone. Jeśli to nie jest miłość do kawy, nie wiemy, co to jest.

Godziny otwarcia: 10:00–20:00

Adres: Zdrojowa 2