Najlepsze kawiarnie w Gdańsku

kawiarnia

Od specjalnej kawy po bezpłatne seanse filmowe, wegańskie desery i dyskusje związane z podróżami, tętniąca życiem gdańska scena kawiarni zapewni odwiedzającym dobry wgląd w lokalne życie i jego obecne obsesje. Oto nasz przewodnik po dziesięciu najlepszych miejscach które oferuje to miasto.

1. Drukarnia

Ci, którzy nie tylko potrafią odróżnić kroplówkę, Chemex, AeroPress i prasę francuską, ale także mają zdecydowane zdanie na temat tego, który wolą, powinni zdecydowanie udać się do Drukarni. To miejsce, specjalizujące się w alternatywnych metodach parzenia, jest prowadzone przez maniaków kawy dla maniaków kawy, choć mile widziani są także ci, którzy wolą pozostać przy dobrym, starym espresso. Dzięki industrialnemu klimatowi i minimalistycznemu wystrojowi to miejsce jest prawdziwym klejnotem.

2. Dobra Kawa

Oprócz świetnego kubka Joe, odwiedzający mogą również zapoznać się z lokalną sceną artystyczną, ponieważ miejsce to podwaja się jako galeria sztuki. Jeśli nie jest to wystarczający powód, aby odwiedzić tę przytulną małą kawiarnię na Starym Mieście, to czy powinniśmy dodać, że serwują także ciasta i lody wegańskie?

3. Pi Kawa

Pi Kawa, znana z długiej tradycji, jest przeznaczona dla tych, którzy wolą wyszukany napój na bazie słodkiej kawy od czarnej filiżanki mocnego napoju. Ich szeroki wybór słodkich odmian kawy obejmuje kawę z miodem i przyprawami, kawę z tabasco lub wzbogaconą o Bailey’s, Avocaat lub rum. Pi Kawa ma całe menu gorących czekoladek, koktajli i słodyczy.

4. 18 Południk

Zmęczeni podróżnicy ze wszystkich zakątków świata znajdą schronienie w tym przytulnym miejscu, położonym w centrum Starego Miasta. Dzięki dwutygodniowym wydarzeniom poświęconym różnym krajom na całym świecie, 18 Południk pozwala rozpocząć przygodę bez odkładania kubka z kawą. Kawiarnia i herbaciarnia w ciągu dnia i bar w nocy, oferuje wszystko, od świeżo zmielonej kawy i pysznych ciast po regionalne piwa.

5. Z Innej Parafii

Częściowa kawiarnia, częściowo cukiernia, Z Innej Parafii znajduje się w centrum Targu Rybnego. Po przejściu przez drzwi zwiedzający zostają przeniesieni do typowego polskiego salonu z lat 90., wypełnionego wygodnymi fotelami i drewnianymi stołami. Oprócz świeżo zmielonej kawy z lokalnego palarni kawy klienci mogą delektować się domowymi ciastami, tartami i babeczkami. Ci, którzy chcą odpocząć po męczącym dniu w pracy, mogą wziąć jedną z butelek lokalnego piwa rzemieślniczego i domowej nalewki, rodzaj likieru owocowego. W każdy czwartek odbywa się grupowa noc ciekawostek, a gry planszowe są dostępne dla każdego, aby chwycić i bawić się z przyjaciółmi.

6. W Starym Kadrze

W Starym Kadrze, nastawionym na maniaków filmowych, jest retro-kino-kawiarnia. Oprócz typowej kawy i ciasta, każdego dnia miejsce oferuje trzy bezpłatne seanse filmowe wszech czasów. Dzięki ponad 20 rodzajom kawy, wszystkie oczywiście nazwane na podstawie tytułów filmowych, amatorzy kawy na pewno będą zadowoleni. Usytuowany poza tętniącym życiem Starym Miastem, W Starym Kadrze to świetne miejsce dla każdego, kto chce uciec od turystycznej atmosfery ulicy Długiej.

7. Sztuka Wyboru

Nazywanie Sztuki Wyboru kawiarnią to mało powiedziane. To naprawdę wyjątkowa przestrzeń, która pełni rolę galerii sztuki, księgarni, polskiego designu i niezależnego sklepu z modą oraz kawiarni. Położone w starym pruskim baraku miejsce to wypełnione jest najlepszym polskim designem, starannie dobranym zbiorem książek, świeżej kawy i ciastek. Sztuka Wyboru organizuje także wystawy, spotkania z artystami, wykłady, konferencje i warsztaty. Zdecydowanie warto odwiedzić.

8. Fukafe

Świetna opcja dla tych, którzy wolą kawę z ciastem, Fukafe to przytulna kawiarnia oferująca przepyszny wybór wegańskich deserów, od bez mlecznego sernika z tofu lub nerkowca po tarty owocowe bezglutenowe i cukrowe. Osoby uzależnione od kofeiny, które chcą odejść od tradycyjnego espresso, mogą cieszyć się kawą organiczną parzoną na wiele alternatywnych sposobów.

9. Przystanek Kawa

Codziennie rano Mateusz Kubiak, właściciel przyjaznej dzieciom kawiarni Przystanek Kawa, zaczyna dzień od sprawdzenia pogody. Aby zaparzyć idealne espresso, Kubiak sprawdza poziom temperatury i wilgotności, aby wiedzieć, jak dokładnie zmielić ziarna kawy i jak długo ustawić proces parzenia. Im wyższa wilgotność, tym wyższe ciśnienie kawy wywiera na wodę w ekspresie do kawy, a tym samym wolniejsze pobieranie. Aby uzyskać ten idealny kubek, czas ekstrakcji musi zostać skrócony, a ziarna drobniej zmielone. Jeśli to nie jest miłość do kawy, nie wiemy, co to jest.

10. Cafe Factotum

Ta nazwa inspirowana powieściami Karola Bukowskiego jest hołdem właściciela dla świata literatury i filmu. Czarno-białe płytki Tim Burton-equse na podłodze są uzupełnione zabytkowymi francuskimi meblami i starymi maszynami do pisania, tworząc naprawdę wyjątkowy wystrój, który może być dla niektórych zbyt duży, ale ci, którzy zauważą wpływy, z pewnością będą się dobrze bawić na Cafe Factotum.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *