Porady

Gadżet, który musisz mieć w podróży

kobieta na wakacjach
Kiedy planujesz kolejną podróż, już na samą myśl o pakowaniu wiesz, że nie da się zabrać wszystkiego, więc próbujesz się jakoś mądrze ograniczyć do niezbędnego minimum. Ale nawet jeśli pakujesz najpotrzebniejsze rzeczy, to przecież one mają swoją wartość. Dlatego coś dla Ciebie mamy. Przydatny gadżet, które zastąpi Ci kilka innych urządzeń. A Ty sprawdź, jak możesz go wykorzystać dla wygody, bezpieczeństwa i kontaktu z innymi.

Lokalizacja GPS na smartfonie

Tu nie ma znaczenia, czy jedziesz czy lecisz, zawodowo czy prywatnie. Generalnie zawsze masz przy sobie jakąś torbę lub walizkę, która nie ma prawa się zgubić, bo przecież mieścisz w niej połowę domu, więc pilnujesz jak oka w głowie. A gdyby tak mieć kontakt z bagażem? Tak na wszelki wypadek? Co ty na to, żeby lokalizację walizki widzieć z pozycji smartfona, za pomocą przenośnego GPS?

Przenośny lokalizator GPS wrzuć przed wyjazdem do torby podróżnej i kiedy tylko będziesz mieć dostęp do internetu, możesz sprawdzić jej pozycję GPS, a nawet zobaczyć, jak wyglądała jej trasa. Satelitarne monitorowanie możliwe jest 24/h bez ładowania lokalizatora do 4 dni.

Zagubiony bagaż. Co zrobić?

A jeśli jednak jakimś cudem zgubisz walizkę albo ktoś Ci ją ukradnie, zdarza się, to kolejny raz masz problem z głowy. Dzięki przenośnemu lokalizatorowi w każdej chwili sprawdzisz gdzie jest Twoja zguba. Jeśli się przemieszcza, będziesz widzieć również aktualną trasę swojego bagażu na żywo, z dokładnością do 1 metra. Lokalizator sam zapisuje trasy podróży, dlatego masz także wgląd do archiwalnych tras, nawet takich sprzed kilku godzin. Śledzenie lokalizacji jest najlepszą drogą od odzyskania zagubionej lub skradzionej rzeczy, która wysyła sygnał GPS.

SOS – wiadomość na ratunek

To urządzenie zapewnia Ci nie tylko komfort podróży, ale także zwiększa bezpieczeństwo. Jego zaletą jest funkcyjny przycisk SOS. Gdziekolwiek jesteś, możesz skorzystać z przycisku alarmowego. Jego użycie spowoduje wysłanie do wybranych osób, wiadomości z linkiem do mapy i dokładną lokalizacją. Wystarczy kliknąć.

Lokalizacja jak inspiracja – możesz ją wykorzystać na kilka sposobów

Chyba minęły te czasy, kiedy na wakacje zabierasz aparat fotograficzny i kilka papierowych map. W zasadzie wystarczy Ci tylko smartfon. Sama lokalizacja w telefonie pomoże Ci się nie zgubić i świetnie się sprawdza w komunikacji miejskiej po innym kraju, ale kiedy masz przy sobie przenośny lokalizator GPS, możesz wycisnąć z niego o wiele więcej, niż tylko pozycja na mapie.
Bądź pomysłowy i zrób coś, co zaskoczy Twoich znajomych lub rodzinę. Pokaż im gdzie jesteś, przesyłając im link z mapą do Twojej lokalizacji. Przecież do tego służy nie tylko Facebook i Instagram. Profesjonalna mapa jest bardziej odkrywcza. Wyobraź sobie, że sam dostajesz link do mapy i sprawdzasz, na której plaży wygrzewają się Twoi znajomi. Co wtedy robisz? Szukasz inspiracji dla siebie. Przy okazji zrobisz kilka wirtualnych spacerów i zaplanujesz własne wakacje.

Co jeszcze zapewni Ci przenośny GPS?

Bezpieczeństwo danych i pozycja na żywo to podstawa. A po powrocie z podróży przenośny lokalizator wcale nie musi być bezużyteczny. Jest jeszcze kilka sprawdzonych sposobów na praktyczne wykorzystanie tego gadżetu. To urządzenie możesz zabrać na przykład, na wędrówkę po górach, sprawdzi nawet wysokość n.p.m. Możesz go także zamontować do roweru, bardzo przydaje się kiedy parkujesz rower na mieście. Przenośny nadajnik GPS będzie także trafionym prezentem dla każdego podróżnika. Żeby urządzenie działało poprawnie użytkownik musi mieć wykupiony abonament, ale to koszt maksymalnie 20 zł miesięcznie.

Podróżowanie pozytywnie uzależnia. Na szczęście także dbanie o własne bezpieczeństwo coraz bardziej wchodzi nam w krew, dlatego dobrze wiedzieć, co warto wziąć do głównego bagażu.