Europa

26 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Europie

Disneyland w Paryżu

Europa jest najbardziej atrakcyjnym kontynentem na świecie pod względem różnorodności zabaw dla rodzin wraz z dziećmi.

Bogata oferta parków rozrywek, muzeów, zabytków oraz basenów wodnych sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie niezależnie od zajmowanej szerokości geograficznej.

1. Disneyland: Francja

W Paryżu znajduje się jeden z najchętniej odwiedzanych kompleksów na całym świecie, czyli Disneyland. W jego skład wchodzą dwa parki rozrywki – Disneyland Park oraz Walt Disney Studios Park. Pierwszy z nich podzielony jest na krainy tematyczne takie jak: Main Street U. S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland oraz Discoveryland. Drugi podzielić można na: Front Lot, Production Courtyard, Toon Studio oraz Backlot. Oba parki mieszczą ponad pięćdziesiąt atrakcji. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się Disney Village, czyli kompleks usługowo-handlowy i siedem hoteli.

2. Energylandia: Polska

Kolejnym punktem na mapie atrakcji dla dzieci w Europie jest Energylandia, czyli największy park rozrywki w Polsce. Energylandia to park rozrywki położony w Zatorze w województwie małopolskim. Został otwarty w 2014 roku i jest jednym z największych parków rozrywki w Europie. Park oferuje odwiedzającym ponad 100 atrakcji, w tym 18 rollercoasterów. Jest u również szereg restauracji, sklepów, kina i inne udogodnienia. Energylandia jest czynna przez cały rok. Atrakcje podzielone są tematycznie na cztery strefy: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną oraz Water Park.

3. Europa-Park: Niemcy

Do parku jest ponad 750 kilometrów od polskiej granicy. Warto pomyśleć o podróży samolotem do położonej blisko szwajcarskiej Bazylei. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się parków rozrywki który zajmuje aż 95 hektarów powierzchni. Co roku przybywa tutaj 4 milionów turystów. Jest tutaj ponad 100 atrakcji, przedstawień i pokazów. Są tu rollercostery, kolejki wodne, karuzele, zjeżdżalnie, samochodziki, przejażdżki statkiem.

4. Efteling: Holandia

To największy park rozrywki w Holandii. Cały wystrój parku utrzymany jest w baśniowym klimacie. Wszędzie spotkać można elfy, magiczne grzyby i wróżki. Większość atrakcji tego parku nawiązuje do bajek i baśni. Tutajsza przestrzeń podzielona jest na 4 części: park rozrywki, ośrodek wypoczynkowy, pole golfowe oraz hotele.

5. Miniatur Wunderland: Niemcy

Najpopularniejszą atrakcją Hamburga jest kraina miniatur przedstawiająca pomniejszone części świata w formie makiet. Miniatur Wunderland stanowi świetną rozrywkę dla dzieci i dorosłych, którzy mogą ujrzeć najpopularniejsze zabytki na świecie skumulowane na jednym obszarze. Co więcej, ujrzeć można również ludzi, zwierzęta, samochody i inne pojazdy oraz fantastyczne stworzenia wykonane z makiet. Inną atrakcją tego miejsca jest najdłuższa na świecie kolejka.

6. Puy du fou: Francja

To oryginalny francuski park tematyczny, którego motywem przewodnim są najważniejsze wydarzenia historyczne. Przedstawienia na żywo robią duże wrażenie. Cinéscénie to wielkie widowisko podczas którego jest nawet 1200 aktorów. Park położony jest bowiem w ruinach XVI-wiecznego zamku. Jeden dzień to za mało żeby wszystko zobaczyć. Piękne spektakle, wspaniałe dekoracje, magiczne efekty specjalne.

7. Zoo Wrocław: Polska

Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Jego historia sięga 1865 roku. W środku czeka na nas ogrom gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów, w tym wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ponieważ liczba zwierząt jest naprawdę imponująca i możemy poczuć się jakbyśmy oglądali dokumentalny film przyrodniczy.

8. Park Narodowy Jezior Plitwickich

Piękne krajobrazy, zjawiskowe widoki. Są tutaj jeziora mieniące się turkusowo lazurowymi kolorami. Czystość wód godna pozazdroszczenia. Największym z jezior jest Kozjak który ma powierzchnię 80 hektarów i jest głębokie na 49,5 m. To malownicze miejsce uformowane przez naturę zostało wpisane na listę UNESCO w 1979 roku.

9. Oceanarium: Portugalia

Największe oceanarium w Europie o pojemności pięciu milionów litrów znajduje się w Lizbonie i podzielone jest na cztery obszary wodne: Ocean Atlantycki, Spokojny, Indyjski oraz Arktyczny. W obiekcie znajduje się ponad dwadzieścia pięć tysięcy morskich stworzeń, wśród których można wyróżnić ryby, ptaki, meduzy, ośmiornice czy rozgwiazdy. Turyści mogą ujrzeć największy zbiór stworzeń i roślin zgromadzonych w jednym miejscu.

10. Ogrody Tivoli: Dania

Zlokalizowany w samym centrum stolicy Danii park rozrywki, przypomina baśniowy ogród. Możemy tutaj przejechać się na 86 metrowym rollercoasterze jadącym nawet 80km/h. Ciekawą atrakcją jest karuzela Himmelskibet o wysokości 80 metrów. Dzięki niej można zobaczyć całą Kopenhagę z góry. Dużo zieleni, restauracji, a dodatkowo przedstawienia oraz koncerty.

11. Tiergarten Schönbrunn: Austria

To najstarszy ogród zoologiczny na świecie. Wiedeńskie zoo jest domem ponad 8 500 zwierząt z 700 gatunków. Zobaczymy tutaj flamingi, krokodyle, strusie, renifery czy mrówkojady. Jest tutaj też fokarium, dom małp, terrarium i dom z lasem deszczowym. Wszystko przemyślane pod dzieci tj. małe atrakcje jak zjeżdżalnie czy place zabaw. Piękne pawilony, przestronne wybiegi dla zwierząt.

12. Wiener Prater: Austria

Jedno z wielu wesołych miasteczek w Europie które należy odwiedzić. park rozrywki ma ponad 100 lat i jest w nim zabytkowy diabelski młyn z pięknymi widokami i są różnego rodzaju kolejki. Miejsce bardzo klimatyczne. Jeden z symboli Wiednia, który trzeba zobaczyć.

13. ZooParc de Beauval: Francja

Fantastyczne miejsce na spędzenie czasu. Wybiegi dla zwierząt zbliżone do warunków naturalnych. Pokaż słoni morskich robi wrażenie. Zwierzęta bardzo blisko, widoczne z bliska. Najlepsze Zoo we Francji.

14. Akwarium w Genui: Włochy

Ilość zwierząt i wystaw robią niesamowite wrażenie. Wiele ciekawych gatunków zwierząt morskich (15 tysięcy). Kolekcja zorganizowana tematycznie według miejsc na kuli ziemskiej. Miejsce do miłego spędzenia czasu z dziećmi.

15. L’Oceanogràfic: Hiszpania

Miejsce stworzone z rozmachem. Można zobaczyć wiele gatunków zwierząt morskich jak i lądowych. Warto sprawdzić harmonogram dnia na stronie internetowej oceanarium, żeby wiedzieć o której godzinie jest pokaz z delfinami. Wspaniałe miejsce dla osób w każdym wieku.

16. Berliński ogród zoologiczny: Niemcy

Ogród Zoologiczny w Berlinie to jedno z największych tego typu miejsc na świecie. Znajdziemy tutaj kilkanaście tysięcy zwierząt z całego świata. Szczególną gratką dla miłośników zwierząt są wybiegi dla goryli i niedźwiedzi polarnych – gatunków, które rzadko znajdują się w ogrodach zoologicznych. Na terenie ZOO znajdziemy także akwaria i terraria, mini zoo dla najmłodszych oraz ścieżki tematyczne i edukacyjne. W sezonie letnim (od 1 kwietnia do końca września) ZOO otwarte jest w godzinach 9:00-18:30.

17. Legoland: Niemcy 4.4 43

Kolejnym atrakcyjnym obiektem jest Legoland Deutschland Resort wyróżniony mianem najbardziej przyjaznego dzieciom parku rozrywki. Z ponad 55 milionów klocków Lego stworzono repliki popularnych miast i krajobrazów w skali 1:20. Wyróżnia się strefy tematyczne: Kraina Przygód, Lego X-treme, Imagination. Lego City, czy Kraina Piratów. Istnieje możliwość zaprogramowania robota w Mindstorms Center oraz zabawę w architekta w Centrum budowy i testowania Lego. Edukacyjny podwodny świat Lego stanowi kolejną z przeznaczonych dla dzieci zabaw, zabierając je w świat mitycznej Atlantydy. Ponadto, najmłodsi w Legolandzie mogą skorzystać z parku linowego, różnego rodzaju pokazów, warsztatów oraz kina.

18. Ogród zoologiczny w Pradze

Ogród zoologiczny w Pradze usytuowany w starym kamieniołomie. Można tutaj spędzić cały dzień. Świetne miejsce dla dorosłych i dla dzieci. Bardzo dużo miejsca. Bardzo dużo zwierząt. Od hipopotamów po malutkie robaczki.

19. Alton Towers: Anglia

Bardzo ciekawe pokazy świateł, świecące figury, podświetlane wodospady. Przeżycie godne polecenia każdemu. Super miejsce na spędzenie wolnego dnia. Pełne atrakcji zarówno dla maluchów jak i dorosłych. Cały dzień wrażeń z maksymalną dawką adrenaliny.

20. Loro Park: Hiszpania

Cały dzień atrakcji, pokaż orek, delfinów i lwów morskich. Większość zwierząt miała spore, nowoczesne wybiegi z licznymi urozmaiceniami. Ciekawie zaprezentowane papugi fruwające pod sufitem w sali. Na miejscu kawiarnie, punkty piknikowe, restauracja.

21. Pairi Daiza: Belgia

Wielki ogród zoologiczny, którego nie sposób zwiedzić w jeden dzień. Wspaniałe miejsce na odpoczynek. Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zoo jest podzielone na kontynenty – fajna sprawa. Można poznać wiele kultur ze świata, a zwłaszcza architekturę.

22. Phantasialand: Niemcy

Klimat tam panujący pozwala przenieść się naprawdę w baśniowy świat. Mimo ogromu odwiedzających nie ma strasznych kolejek. Świetny park rozrywki, bardzo fajne atrakcje. Nawet w zimie przepiękne dekoracje i pokaz fajerwerków są warte wizyty.

23. Zoo Leipzig: Niemcy

Będąc w Dreźnie warto podjechać do Lipska specjalnie dla tego Zoo. Wielki parking piętrowy rozciąga się przed skrzyżowaniem do głównej bramy Zoo. Bardzo zadbane zwierzęta. Piękne spotkanie z naturą w cywilizowanych warunkach.

24. Gardaland: Włochy

Najlepiej przyjechać na otwarcie. Dla dzieci frajda , a i dorośli nudzić się nie będą. Trudno zaliczyć wszystkie atrakcje w ciągu jednego dnia. W sezonie letnim duże kolejki.

25. Parc Astérix: Francja

Nocna wizyta w Asterix Park (w Halloween) jest niesamowita. Świetne rollercostery. Bardzo dużo punktów gastronomicznych. Obiekt ładny, zadbany jak na francuskie standardy. Jeden dzień to za mało na wszystkie atrakcje. Rewelacyjny pokaz z delfinami i fokami.

26. PortAventura World: Hiszpania

Europa jest najatrakcyjniejszym kontynentem pod względem oferty atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ogromna ilość parków rozrywek, liniowych i wodnych, zabytków oraz obiektów naukowych sprawia, że niemal w każdym kraju Europy można znaleźć interesujące rozrywki, przez co podróże z dziećmi nie muszą należeć do trudnych, a każde z nich, niezależnie od zainteresować znajdzie dogodną dla siebie ofertę.

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje Europy