10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Europie

Disneyland w Paryżu

Europa jest najbardziej atrakcyjnym kontynentem na świecie pod względem różnorodności zabaw dla rodzin wraz z dziećmi. Bogata oferta parków rozrywek, muzeów, zabytków oraz basenów wodnych sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie niezależnie od zajmowanej szerokości geograficznej.

1. Aquaboulevard w Paryżu

Aquaboulevard to przywodzący na myśl tropikalną wyspę park wodny usytuowany w Paryżu. Podzielony na atrakcje wewnątrz i na zewnątrz obiektu wyróżnia się wieloma zjeżdżalniami do samodzielnego pływania oraz przy pomocy poduszek czy pontonów. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się sztuczna plaża, jacuzzi, sztuczne fale oraz lina, z której można poćwiczyć skoki do wody. Dzieci z pewnością będą chciały chętnie wrócić w to bogate w rozrywki miejsce.

2. Oceanarium w Lizbonie

Największe oceanarium w Europie o pojemności pięciu milionów litrów znajduje się w Lizbonie i podzielone jest na cztery obszary wodne: Ocean Atlantycki, Spokojny, Indyjski oraz Arktyczny. W obiekcie znajduje się ponad dwadzieścia pięć tysięcy morskich stworzeń, wśród których można wyróżnić ryby, ptaki, meduzy, ośmiornice czy rozgwiazdy. Turyści mogą ujrzeć największy zbiór stworzeń i roślin zgromadzonych w jednym miejscu.

3. Miniatur Wunderland w Hamburgu

Najpopularniejszą atrakcją Hamburga jest kraina miniatur przedstawiająca pomniejszone części świata w formie makiet. Miniatur Wunderland stanowi świetną rozrywkę dla dzieci i dorosłych, którzy mogą ujrzeć najpopularniejsze zabytki na świecie skumulowane na jednym obszarze. Co więcej, ujrzeć można również ludzi, zwierzęta, samochody i inne pojazdy oraz fantastyczne stworzenia wykonane z makiet. Inną atrakcją tego miejsca jest najdłuższa na świecie kolejka.

4. Movie Park w Bottrop-Kirchhellen

Chętnie odwiedzanym przez rodziny miejscem w Niemczech jest Movie Park Germany, czyli obiekt podzielony na siedem tematycznych krain pełnych urządzeń, pokazów i atrakcji. Wśród nich wyróżnia się: Plan Zdjęciowy w Hollywood, Ulice Nowego Jorku, Nickland, Dziki Zachód, Molo w Santa Monica, Lagunę tajemnic oraz Federation Plaza.

5. Disneyland Resort w Paryżu

W Paryżu znajduje się jeden z najchętniej odwiedzanych kompleksów na całym świecie, czyli Disneyland. W jego skład wchodzą dwa parki rozrywki – Disneyland Park oraz Walt Disney Studios Park. Pierwszy z nich podzielony jest na krainy tematyczne takie jak: Main Street U. S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland oraz Discoveryland. Drugi podzielić można na: Front Lot, Production Courtyard, Toon Studio oraz Backlot. Oba parki mieszczą ponad pięćdziesiąt atrakcji. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się Disney Village, czyli kompleks usługowo-handlowy i siedem hoteli.

6. Legoland W Gunzburgu

Kolejnym atrakcyjnym obiektem jest Legoland Deutschland Resort wyróżniony mianem najbardziej przyjaznego dzieciom parku rozrywki. Z ponad 55 milionów klocków Lego stworzono repliki popularnych miast i krajobrazów w skali 1:20. Wyróżnia się strefy tematyczne: Kraina Przygód, Lego X-treme, Imagination. Lego City, czy Kraina Piratów. Istnieje możliwość zaprogramowania robota w Mindstorms Center oraz zabawę w architekta w Centrum budowy i testowania Lego. Edukacyjny podwodny świat Lego stanowi kolejną z przeznaczonych dla dzieci zabaw, zabierając je w świat mitycznej Atlantydy. Ponadto, najmłodsi w Legolandzie mogą skorzystać z parku linowego, różnego rodzaju pokazów, warsztatów oraz kina.

7. Energylandia w Zatorze

Kolejnym punktem na mapie atrakcji dla dzieci w Europie jest Energylandia, czyli największy park rozrywki w Polsce. Na terenie można znaleźć siedemdziesiąt atrakcji, dwadzieścia gier oraz zabaw interakcyjnych, a także dwa teatry i dwa amfiteatry. Atrakcje podzielone są tematycznie na cztery strefy: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną oraz Water Park.

8. Zoo w Ostrawie

Założone ponad sześćdziesiąt lat temu zoo przyciąga turystów różnorodnością gatunków zwierząt. Na powierzchni zoo żyje niemal cztery tysiące stworzeń, w tym 435 różnych gatunków. W wakacje można odwiedzić raj lemurów, czyli zamieszkałą przez te zwierzęta wysepkę. Ponadto, uwagę przyciąga także safari pełne zwierząt z Afryki, Indii i Persji oraz plac zabaw dla dzieci.

9. Lot turystyczny nad Rzymem

Kolejną atrakcję może stanowić turystyczny lot nad stolicą Włoch, skąd z wysokości 450 metrów można podziwiać przepiękne zabytki, ulice oraz parki i ogrody. Cena oscyluje w okolicach siedemdziesięciu euro.

10. Muzeum Morskie w Hamburgu

Międzynarodowe Muzeum Morskie gromadzi ogromne zbiory morskiej historii w formie wystaw i eksponatów. Znaleźć tam można modele okrętów i łodzi, modele z kruszców, statki w butelce, czy mundury z marynarek, medale oraz dokumenty.

Europa jest najatrakcyjniejszym kontynentem pod względem oferty atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ogromna ilość parków rozrywek, liniowych i wodnych, zabytków oraz obiektów naukowych sprawia, że niemal w każdym kraju Europy można znaleźć interesujące rozrywki, przez co podróże z dziećmi nie muszą należeć do trudnych, a każde z nich, niezależnie od zainteresować znajdzie dogodną dla siebie ofertę.

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje Europy

4.7/5 - (liczba ocen: 6)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.