10 Zaskakujących Ciekawostek o Energylandii

dzieci na kolejce górskiej
źródło: Pixabay

Energylandia to największy w Polsce park rozrywki i miejsce, w którym można totalnie się zatracić bez względu na to, czy należymy do grona dorosłych czy dzieci.

To miejsce, które w każdym wyzwala wewnętrzne dziecko i miejsce, do którego pragnie się wracać.

1. Strefy tematyczne

Park podzielony jest na sześć tematycznych stref, w których znajduje się ponad sto atrakcji dedykowanych wszystkim bez względu na wiek.

2. Magic Nights

W sezonie letnim na terenie obiektu odbywają się tak zwane Magic Nights, czyli możliwość korzystania z atrakcji po zmroku. Trzeba przyznać, że gra świateł robi wówczas największe wrażenie.

3. 2 dni w Energylandii

Warto dobrze się przygotować na wyjazd do Energylandii i przede wszystkim zaplanować atrakcje, na których najbardziej nam zależy. Jeżeli zamierzamy spędzić tylko jeden dzień w parku i to przypadający na weekend, to z pewnością trzeba liczyć się z długim staniem w kolejkach.

4. Western Camp

Na terenie obiektu znajduje się Western Camp. Tematyczne miejsce noclegowe i trzeba przyznać miejsce o niezwykłym klimacie Dzikiego Zachodu. Warto je uwzględnić w planach, jeżeli zakładamy spędzić w parku więcej niż jeden dzień.

5. Kolejki

Co ciekawe, goście stacjonujący w Western Campie nie muszą obawiać się kolejek do najważniejszych atrakcji na terenie obiektu. To jedna z licznych zalet takiego rozwiązania.

6. Parking

Osoby wyruszające do Energylandii samochodem mają do dyspozycji obszerny parking znajdujący się nieopodal. Koszt wynosi zaledwie 5zł za cały dzień. Osoby niezmotoryzowane mogą zainteresować się autokarami dojeżdżającymi z różnych stron Polski.

7. Specjalne tablice

Energylandia to miejsce, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem w sezonie letnim. Warto obserwować specjalne tablice na terenie obiektu, które informują do jakich atrakcji dostaniemy się szybciej w danym momencie.

8. Agata oraz Marek Goczał

Park funkcjonuje od 2014 roku i powstał z inicjatywy Agaty oraz Marka Goczałów.

9. Bilet urodzinowy

Ciekawostką jest, że bilet urodzinowy dla dziecka do trzech lat kosztuje tylko złotówkę. Ulgowy bilet kosztuje nieco ponad sto złotych, natomiast normalny bilet to koszt niespełna 160 złotych.

10. Państwo w państwie

Energylandia to miejsce, które bezustannie się rozwija. Choć już teraz przypomina coś na wzór państwa w państwie, to właściciele przewidują wprowadzenie kolejnych nowych atrakcji w najbliższym czasie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.