Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Dziwnowie dla Dzieci

rzeźby

Dziwnów jest miastem położonym w północnej Polsce, a konkretniej nad morzem bałtyckim. Jest to miejscowość wypoczynkowa, która posiada letnie kąpielisko morskie oraz port morski.

Historia tego miejsca jest bardzo ciekawa i sięga czasów średniowiecza, kiedy to na miejscu Dziwnowa, stała stara osada rybacka. Pierwszy raz w dokumentach został wymieniony w roku 1243. Ogrom atrakcji, jakie oferuje Dziwnów i jego okolice sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na wycieczki z dziećmi.

1. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Dzieci są bardzo specyficznymi turystami. Jeśli jakaś atrakcja ich nie interesuje, to po prostu się nią nie kłopoczą. W parku miniatur i kolejek uwagę dziecka gwarantuje niesamowita kolekcja miniatur polskich latarni morskich, repliki parowozów, lokomotyw oraz wagonów kolejowych. Możliwa jest także przejażdżka prawdziwą repliką parowozu. Park posiada również kawiarnię, w której można jeszcze osłodzić sobie pobyt w tym magicznym miejscu.

2. Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Wiele z dzieci bardzo intensywnie interesuje się sportem. U wielu jest to zainteresowanie nie tylko samą dziedziną sportu, ale także wszystkim co dany sport otacza. Dlatego świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem, będzie zabranie go do Alei Gwiazd Sportu w Dziwnowie, gdzie upamiętnione zostały wszystkie osoby, które w znaczny sposób przyczyniły się do chwały naszego kraju w sportowym świecie.

3. Most Zwodzony w Dziwnowie

Atrakcja ta, jest niezwykle interesująca nie tylko dzieci ale także ich rodziców. Most zwodzony jest czymś, co od razu przywodzi na myśl sceny z filmów akcji w których bohaterowie w ostatniej chwili przeskakują między przęsłami. Warto zobaczyć wraz z dziećmi jak bardzo skomplikowaną konstrukcją jest most zwodzony i jak efektowne jest jego podnoszenie.

4. Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie

Każde dziecko ma taki okres w swoim życiu, w którym bardzo intensywnie zaczyna interesować się wielkimi gadami, które wymarły około 60 milionów lat temu. Dla wszystkich małych archeologów, Bałtycki Park Dinozaurów będzie jak przeniesienie się do Jurajskiego Parku. Dokładnie odwzorowane posągi dinozaurów sprawiają wrażenie, jakby stało się oko w oko z prawdziwym wielkim gadem. Dodatkową atrakcją jest znajdujące się tuż obok Zoo Safari, w którym podziwiać można wiele zwierząt, jak kozy, konie, pawie, kangury i lamy. W tym samy miejscu umiejscowiony jest także Park Rozrywki oferujący wiele aktywności na świeżym powietrzu.

5. Nautica Park w Dziwnowie

Nautica Park, jest to wyjątkowe miejsce w którym kultywowana jest pamięć o rybakach, rybołówstwie i historii Dziwnowa. Ten nowoczesny i innowacyjny obiekt, jest idealnym miejscem do wycieczek z dziećmi, ponieważ atrakcje, jakie czekają tutaj na najmłodszych są niezwykle interesujące. Z wystawy muzealnej dzieci mogą dowiedzieć się nieco o historii rybołówstwa i zobaczyć wiele interesujących eksponatów. Dzieciaki mogą także nauczyć siętutaj wiązać węzy żeglarskie oraz sprawdzić jak długo wytrzymałby w roli rozbitka na tratwie ratunkowej. Miejsce to bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnie, kreatywność i głód wiedzy. Zdecydowanie obowiązkowy punkt na mapie miejsc do odwiedzenia.

6. Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim

To nietypowe muzeum z pewnością zwróci uwagę dzieci ciekawskich. Otóż w owym muzeum najmłodsi mogą obejrzeć niezwykle interesującą wystawę kamieni i minerałów, skamieniałości, a nawet eksponatów pochodzących z przestrzeni kosmicznej. Największa atrakcja muzeum? Skamieniałe jajo dinozaura kaczodziobego. Co ciekawe, znajduje się tutaj także kompletny szkielet dinozaura zwanego Deinonychem, który był istnym postrachem w okresie, kiedy żył na ziemi. Z tego muzeum dzieci wyjdą z zapytaniem,,a możemy jeszcze raz?’’, dlatego warto przygotować się na powtórne odwiedziny tego niezwykłego muzeum.

7. Plaża centralna Dziwnów

Pobyt nad morzem nie może obejść się bez odwiedzin plaży. Często czysty piasek, morska bryza i szum fal, to wszystko czego w danym momencie nam potrzeba. Plaża jest bardzo czysta i szeroka, dlatego dzieci także z pewnością docenią jej walory. W końcu to one przecież najlepiej potrafią się bawić na piasku i w wodzie, dlatego każdy będzie miał coś dla siebie. Rodzice, błogi relaks przy szumie fal, a dzieci, odpowiednią dawkę szaleństwa na świeżym powietrzu.

8. Latarnia Morska Kikut w Wisełkach

Latarnie morskie to jedne z najbardziej charakterystycznych budowli na Pomorzu. Blask wskazujący drogę zbłąkanym statkom, to coś do czego te niesamowite budowle zostały wzniesione. Latarnia Morska Kikut, znajdująca się w Wisełkach, jest budowlą tak majestatyczną, że dzieci z pewnością będą ją wspominać jeszcze długi czas po zakończeniu wycieczki.

9. Martwa Dziwna

Piękne, malownicze i spokojne jezioro, które warto pokazać maluchom. Cisza i spokój, które panują w tym miejscu pomogą wyciszyć się małym podróżnikom, przed kolejnymi turystycznymi podbojami. Spokój tego miejsca z pewnością docenią także rodzice.

10. Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin

To właśnie w tym miejscy, co roku odbywa się słynny festiwal słowian i wikingów. W tym niebywale interesującym skansenie jest tak duża ilość atrakcji, że nie sposób ich opisać. Wioska Jomsborg jest wiernym odwzorowaniem grodu obronnego z okresu wczesnego średniowiecza. Każdy młody miłośnik i miłośniczka historii i rycerstwa musi odwiedzić to niezwykłe miejsce.