Ciekawostki

15 Wybranych Dziwnych Ciekawostek

dziwne ciekawostki

Może ci się wydawać, że te ciekawostki brzmią całkowicie fałszywie, ale zaufaj nam, są one całkowicie prawdziwe. Przydają się przy stole, kiedy chcesz zaimponować dziadkom, lub na tej niezręcznej randce, ale przede wszystkim w pubie, kiedy chcesz zaimponować swoim znajomych.

1) Żyrafa ma czarny język

Warto zwrócić na to uwagę podczas pobytu w zoo. Co ciekawe, taki język jest także bardzo gruby – w końcu musi znieść kolce np. akacji.

2) Krew nie zawsze jest czerwona

To znaczy – u ludzi tak. Jednak nie każde stworzenie ma czerwoną krew. Przykładowo polarne ryby z Arktyki mają krew białą, a ślimaki czy pająki – błękitną.

3) W Singapurze nie wolno żuć gumy

Teoretycznie zakaz ten powstał w wyniku tego, że przylepiana wszędzie guma niszczyła wiele urządzeń.

4) Leonardo da Vinci pisał pismem lustrzanym

Jak to wyglądało? Trudno powiedzieć, w jaki sposób mu się to udawało, jednak pismo lustrzane to po prostu odbicie zwykłego pisma w lustrze. Warto w tym momencie także podkreślić, że zasadniczo Leonardo da Vinci także zasłynął tym, że potrafił jedną ręką pisać, a drugą malować. Co ciekawe, krążą także legendy o tym, że aby nie marnować czasu, wymyślił on sposób na to, aby spać 20 min co jakiś czas.

5) Czterolatek dziennie może zadać nawet 400 pytań

Brzmi strasznie, prawda?

6) W Zjednoczonych Emiratach Arabskich przypada aż 219 mężczyzn na 100 kobiet

7) Serce wieloryba bije tylko 9 razy na minutę

Brzmi dziwnie prawda? W końcu jest to ogromny ssak!

8) Krowy produkują więcej mleka, kiedy słuchają spokojnej muzyki

Dzisiaj, w XXI wieku, często zapominamy o tym, że tak naprawdę zwierzęta mają uczucia. Jednak różne badania to udowadniają,. Okazuje się właśnie, ze można naprawdę dużo bardziej humanitarnie dbać o produkcję mleka np. poprzez koncerty czy puszczenie krowom spokojnej muzyki klasycznej.

9) Cesarz Japonii jako jedyny używa tego tytułu

Dokładnie tak właśnie jest. Tylko w Japonii jest jeszcze cesarz.

10) Pierwsza łza różnicuje powód płaczu

Otóż wykazano, ze jeśli płaczemy z bólu czy smutku, to pierwsza łza pójdzie z lewego oka, jeśli zaś z radości, to z prawego.

11) Śpiew poprawia nastrój

Jeśli, kiedy jesteś smutny, coś sobie śpiewasz, to doskonały pomysł. Śpiew bowiem naprawdę pomaga rozładować stres, uporać się z przykrymi myślami czy z depresją.

12) Słonie są bardzo stadne i rodzinne

Do tego stopnia, że jeśli jakiś słoń ze stada jest smutny, to pozostałe będą go pocieszać poprzez głaskanie trąbami.

13) Każdego dnia jest czyjeś albo czegoś święto

Czasem są to naprawdę całkiem ciekawe dni, jak np. dzień komara. Często jest też tak, że jeden dzień ma już kilka swoich znaczeń.

14) Dotyk jest bardzo istotny

Jedną z najgorszych tortur jest pozbawienie człowieka możliwości czerpania informacji ze zmysłu dotyku. Samotność także jest ciężka właśnie nie tylko z uwagi na to, że nie mamy się do kogo odezwać, lecz przede wszystkim bardzo istotne jest to, że nie mamy się do kogo przytulić. Przytulenie znacząco redukuje poziom stresu oraz wzmacnia układ odpornościowy.

15) Przyjaźnie między 16 a 28 rokiem życia są najbardziej trwałe.

Warto do tego jeszcze dodać fakt, że w zasadzie to jeśli przyjaźń trwa dłużej niż siedem lat, to już w zasadzie będzie trwała zawsze. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że naukowcy mówią, że najwięcej osób, które możemy traktować jako naprawdę nam bliskie to 5, ewentualnie 7. Inni to będą tylko znajomi.