Ciekawostki

10 Najciekawszych Atrakcji dla Dzieci na Całym Świecie

dziecko w wodzie

Współczesny świat oferuje niezliczone możliwości, jeśli chodzi o zapewnienie dzieciom niezapomnianych chwil radości, nauki i zabawy. Niezależnie od kontynentu czy kultury, atrakcje dla dzieci rozwijają się w coraz bardziej innowacyjne i ekscytujące formy, spełniając oczekiwania zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców czy opiekunów. Od interaktywnych muzeów przez parki rozrywki do edukacyjnych centrów nauki – świat pełen jest miejsc, które przyciągają dzieci swoją wyjątkową atmosferą oraz bogatą ofertą rozrywki. W niniejszym artykule przyjrzymy się niektórym z najbardziej fascynujących atrakcji dla dzieci na różnych zakątkach globu, ukazując różnorodność doświadczeń, które są w stanie dostarczyć najmłodszym podróżnikom. Odkryjmy razem, jakie cuda kryją się wśród najlepszych atrakcji dla dzieci na świecie.

1. Legoland

Centra te są jak fajne muzeum dla dzieci, zlokalizowane w 11 stanach USA i Toronto w Kanadzie, przyciągają małych fanów Lego konkursami budowlanymi, krótkimi filmami 4-D, miękkimi placami zabaw i warsztatami budowlanymi. Niektóre lokalizacje obejmują również obszar Lego Friends, sekcję Duplo dla małych dzieci oraz wystawę Star Wars.

„Mój 9-latek nie ma dość jazdy laserowej, podczas której może zabijać złoczyńców w smoczym samochodzie”.

To miejsce dla dzieci raczej poniżej 10 roku życia chociaż zdarza się tam spotkać nastolatków.

2. Muzeum dla Dzieci w Indianapolis

Największe muzeum dziecięce w kraju – z pięcioma historiami zabawy – świetnie sobie radzi, angażując małe dzieci i nastolatki w tę samą wystawę.

„Na przykład w Dinosferze rodzic mógłby pomóc 3-latce przymierzyć kostium dinozaura, jednocześnie mając oko na 8-latkę, która rozmawia z paleontologiem o prawdziwej skamielinie dinozaura” – mówi Kim Harms, dyrektor ds. Public relations i mediów. Ale im wcześniej dokonasz podróży, tym lepiej.

Centralnym punktem muzeum jest Playscape, masywna wystawa na trzecim poziomie tylko dla dzieci w wieku 5 lat i młodszych oraz ich rodzeństwa. Dzieci mogą wystrzelić piłki z zestawu reakcyjnego, zobaczyć przedmioty przelatujące przez Wieżę Wirową oraz złapać sieć i zbadać siedlisko stawu. Przemyślane udogodnienia, takie jak ręczne stacje żelowe, rodzinne łazienki, toalety dla dzieci i pokoje opieki, znajdujące się w kosmosie, sprawiają, że wycieczka jest mniej stresująca. Adres: 3000 N Meridian St, Indianapolis, Stany Zjednoczone

3. Walt Disney World and Disneyland

Twoje dzieci mogą nigdy nie wyrosnąć z chęci spędzania czasu w parkach Disneya. Ich reakcja na spotkanie z ulubionymi postaciami jest tak radosna i ujmująca, że ​​sprawi, że będzie to warte całego czasu i pieniędzy, które wydasz, aby się tam dostać. Ekonomia jest teraz po twojej stronie: jeśli pójdziesz, gdy dzieci mają 10 lub więcej lat, będziesz musiał zapłacić ceny za bilety i posiłki dla dorosłych.

W Disney World skorzystaj z bezpłatnej aplikacji My Disney Experience, aby znaleźć zaktualizowane lokalizacje postaci. Lokalizacja: Orlando, Floryda i Anaheim, Kalifornia

4. Akwarium Monterey Bay

Podczas gdy to słynne akwarium około dwóch godzin na południe od San Francisco jest atrakcyjne dla wszystkich grup wiekowych, jego niesamowita sekcja Strefy Splash – z pełzającymi tunelami, teksturowanymi ścianami i niskimi oknami wystawowymi – jest przeznaczona dla małych dzieci. Wśród 45 interaktywnych eksponatów dzieci znajdą wyciągane pluszowe węgorze do zabawy obok żywych murenów; mogą dotykać basenów z jeżowcami, abalonami i innymi stworzeniami; Przebieralnia, w której mogą nałożyć kostium konika morskiego obok akwarium z prawdziwymi koniami morskimi, a także gry, gałki, guziki i dźwignie związane z życiem morskim. Na wystawie znajduje się także Coral Reef Kingdom, wyściełana sekcja dla dzieci poniżej 34 cali. (Połącz z wycieczką do Ogrodów Gilroy i zrób z tego długą podróż). Adres: 886 Cannery Row, Monterey, Stany Zjednoczone

5. Crayola Experience

Większość z 25 atrakcji tego podstępnego dziecięcego raju około 80 mil od Filadelfii jest zaskakująco zaawansowana technologicznie dzięki odświeżeniu. Dzieci mogą tworzyć cyfrowe dzieła sztuki i wyświetlać je na większym ekranie, używać komputerów do drukowania etykiet kredek (z wybraną przez siebie nazwą) i generowania obrazu siebie jako strony do kolorowania za pomocą Photobooth. Historia tworzenia kredek jest teraz częściowo animowana, więc jest bardziej wciągająca niż kiedykolwiek. Ale pomimo cyfrowej przeróbki dwucyfrowe dzieci szybko stracą zainteresowanie, chyba że są super

6. Keystone, Kolorado

W tym górskim odosobnieniu, około 90 mil na zachód od lotniska w Denver, dzieci mają swój naturalny zamek śnieżny do odkrycia, gdy zeskakują z gondoli w górach Dercum. „Szczęka mojego 9-latka opadła, gdy ją zobaczył” – mówi Amy Whitley, założycielka PitStopsForKids. com. „To skomplikowane, z tunelami, wieżą widokową, zjeżdżalniami lodowymi i tronem z rzeźby lodowej. Zrób zdjęcie na tronie.”

Zamek jest częścią programu Kidtopia Keystone, który obejmuje także sobotnie popołudniowe parady z maskotką i słodyczami w dłoni.

7. Muzeum Nauki

Dlaczego tam? Aby oświecić dociekliwe młode umysły na temat świata fizycznego i ludzi, którzy pogłębili nasze rozumienie. Zasłużona jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia ze swoimi dziećmi!

Atrakcje? Może to być inżynieria lądowa, robotyka lub technologia próżniowa: jeśli istnieje pewna sfera, do której wkracza młody, początkujący naukowiec, cóż, w przepastnym Muzeum Nauki będą poświęcone całe galerie. Filmy w kinie IMAX tylko zwiększą poczucie cudu.

8. Warner Bros. Studio Tour

Można tam oczarować dziecko mnóstwem przedmiotów i miejsc z serii o Harrym Potterze.

Dla młodego fana Harry’ego Pottera może być coś bardziej ekscytującego niż wejście do Wielkiej Sali lub wejście na pokład Hogwart Express? Możesz zajrzeć za kulisy, by znaleźć sekrety dotyczące efektów specjalnych i animatroniki, a także przejrzeć dekady kostiumów, zestawów i kultowych rekwizytów.

9. Narodowe Muzeum Kolejnictwa

Istnieje tam ogromna hala silników, która zaspokoi potrzeby naprawy pociągów parowych przez najmłodszych, a potem wiele innych ciekawskich spojrzeń.

Wielka Sala będzie dla dzieci rodzajem jaskini skarbów, wypełnionej stalowymi krokwiami lokomotywami parowymi złotej ery i Shinkansen z Japonii, aby wskoczyć na pokład. Możesz nawet zobaczyć przekrój silnika, aby zrozumieć, jak on działa. I wszystko jest całkowicie darmowe. Adres: York, North Yorkshire

10. Camera Obscura, Edynburg

To sześć pięter zagadek, efektów specjalnych, gier i innych interaktywnych szaleństw w jednej z najstarszych atrakcji Wielkiej Brytanii.

Wszystko zaczęło się w 1835 roku od Camera Obscura, projekcji na żywo z lotu ptaka z Edynburga ze szczytu wieży. Podobnie jak mini bogowie, dzieci mogą udawać, że podnoszą ludzi lub grzebią ich w ziemi, to ich sprawa. Pięć pięter poniżej to bajeczna różnorodność złudzeń optycznych, światła, magii, dymu i luster.