CiekawostkiEuropa

Düsseldorf – Ciekawostki i informacje o mieście

Düsseldorf

W Dusseldorfie mieszka około 600 tys. osób. Populacja miasta w ciągu dnia zwiększa się w dni robocze o ponad 200 tys. osób dojeżdżających do pracy.

14 sierpnia 1288 to dzień, w którym wieś nad brzegiem rzeki Düssel otrzymała prawa miejskie.

Düsseldorf może być centrum biznesowym i finansowym Niemiec, ale z populacją poniżej miliona mieszkańców jest to dopiero siódme co do wielkości miasto w kraju. Z

Każdego lipca ponad 4,5 miliona osób odwiedza w Düsseldorfie Grösste Kirmes am Rhein funfair – część Karnawału na Renie, którego początki sięgają XIX wieku.

Aglomeracja Wielkiego Dusseldorfu liczy dwa i pół miliona mieszkańców.

Ponad 15% mieszkańców Dusseldorfu to obcokrajowcy.

Wykształcenie obywateli jest stosunkowo wysokie. Ponad co dziesiąta osoba posiada wykształcenie wyższe, a w mieście znajduje się sześć instytucji szkolnictwa wyższego.

A nawiasem mówiąc, na podstawie komentarzy miejscowych mieszkańców, również w lecie pogoda nie jest najlepsza. Zawsze można zobaczyć deszcze w Düsseldorfie. Ale w słoneczne dni spacer po tym mieście zamienia się w czystą przyjemność.

Dusseldorf jest słusznie uważany za stolicę mody w Niemczech. Ciągle odbywają się różne tygodnie mody lub inne wydarzenia związane z branżą.

Altstadt w Düsseldorfie (Stare Miasto) jest często nazywane „najdłuższym barem na świecie” ze względu na koncentrację ponad 300 barów i klubów na stosunkowo małej powierzchni.

W mieście zarejestrowanych jest prawie 300 tys. samochodów, przy czym zarówno miejscowi, jak i osoby dojeżdżające do pracy przyczyniają się do codziennych korków na głównych drogach dojazdowych.

Düsseldorf znajduje się w pobliżu wielu interesujących miast, takich jak Kolonia, Bonn, Frankfurt, Amsterdam, Haga, Rotterdam, Liege i inne.

Corneliusstrasse w dzielnicy Bilk jest jedną z najbardziej ruchliwych ulic miasta w Niemczech.

W mieście jest dwadzieścia szpitali.

Faktem jest, że w niedziele wszystkie sklepy są zamknięte, zarówno spożywcze, jak i przemysłowe. Oprócz sklepów zamkniętych jest wiele kawiarni i restauracji.

Düsseldorf to bardzo czyste miasto. Często można zobaczyć, jak sprzątaczki myją balustrady, ściany i sufit w metrze.

Miasto jest głównym ośrodkiem telekomunikacji, bankowości, doradztwa i reklamy oraz ważnym ośrodkiem międzynarodowej księgowości.

W Düsseldorfie znajduje się 400 agencji reklamowych, w tym trzy największe w Niemczech. Dzięki międzynarodowym agencjom, które mają tam swoje siedziby, miasto staje się gorącą kuźnią kreatywności.

Promenada jest chodnikiem na wschodnim brzegu Renu. W słoneczne dni można zobaczyć piękną mieszankę ludzi spacerujących, siedzących na ławkach, jeżdżących na rowerach lub po prostu relaksujących się i rozkoszujących widokiem.

Düsseldorf z pewnością posiada wiele uroczych zakątków, które przypominają mieszkańcom o jego historii rolnictwa. Barokowy design istnieje obok budownictwa z końca XIX i początku XX wieku, jak również nowoczesnych budynków.