Ciekawostki

40 ciekawostek oraz informacji o Donaldzie Trumpie

Donald Trump

1. Donald Trump uznawany jest za światowej sławy biznesmena i prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mimo tego, jak wiele osób, nie znosi odgłosu samolotów i nie lubi przebywać na lotniskach, co może być uciążliwe z racji wykonywanych przez niego obowiązków.

2. W wieku 13 lat został skreślony z listy uczniów ze szkoły prywatnej, czego wynikiem było umieszczenie go w szkole wojskowej.

3. Swojej byłej żonie Ivanie Trump pozostawił majątek w wysokości aż 20 milionów dolarów.

4. Donald Trump podobno zawsze nosi przy sobie gotówkę, gdyż nie do końca ufa bankomatom.

5. Podobno Donald Trump słynie z tego, że zawsze sam układa swoją fryzurę.

6. Ciekawostką, choć nigdy niepotwierdzoną, jest określenie, że obecny prezydent nie lubi podawać nikomu ręki na powitanie, wynika to ze strachu przed zarazkami.

7. Obecny prezydent wymyślił serię własnych produktów firmowanych jego nazwiskiem. Powstały m.in kolekcje ubrań, alkohole, woda mineralna, czasopisma, linie lotnicze, internetowa szkoła biznesu oraz instytucja finansowa.

8. Ma udziały w trzech największych konkursach piękności w świecie do których należą: Miss Universe, Miss USA i Miss Teen USA.

9. Jest autorem serii bestsellerów ze sfery biznesu-„The Art of The Deal”, „The Art of Survival”, „How to get Rich”.

10. W 1989 roku wystąpił w klipie Bobby’ego Browna do piosenki ”On Our Own”.

11. 20.01.2017 został zaprzysiężony na 45 prezydenta USA.

12. Rozważał kandydowanie w wyborach prezydenckich w 1988, 2004 i 2012, jednak ostatecznie nie podjął decyzji o udziale w wyborach.

13. Podobno Trump potrafi obficie obdarowywać swoich ogrodników banknotami 100-dolarowymi, kiedy ma dobry nastrój. Jeden z nich opisuje tą sytuację tymi słowami „Jesteś Latynosem, przycinasz drzewa, aż tu przychodzi Trump i wręcza ci setki dolarów. Wielu wielbicieli pewnie kocha, go między innymi za taką postawę.

14. Nie od dziś wiadomo, że lubi wyolbrzymiać. Jego wielkie przemówienia to znak rozpoznawczy, jednakże uwielbia przemawiać także w mniej oficjalnych sytuacjach i czasem przesadza w swoich opowieściach.

15. Czapki charakteryzują jego nastrój. Osoby z bliższego otoczenia Trumpa, zanim do niego podchodziły, często najpierw dostrzegali koloru jego czapeczki. Jeżeli była biała, to oznaczało, że Donald miał dobry nastrój. Czerwona z kolei sugerowała, że lepiej podejść do niego innym razem.

16. Wystąpił gościnnie w jednej ze scen w filmie „Kevin sam w Nowym Jorku”.

17. Posiada swoje perfumy – na rynku istnieje zapach o nazwie „Success by Trump”.

18. Wódka „Trump” nieszczególnie sprzedawała się w USA i została w 2011 wycofana po 6 latach produkcji. Obecnie jest sprzedawana w Izraelu ortodoksyjnym Żydom, szczególnie w czasie święta Paschy.

19. Donald Trump urodził się 14 czerwca 1946 w miejscowości Queens, w okręgu Nowego Jorku.

20. Gdy miał zaledwie 27 lat posiadał już ponad 1, 000 apartamentów wynajmowanych komercyjnie.

21. Ciekawostką jest fakt, że mimo ogromnego majątku Trump nie słynie ze swojej dobroczynności. W porównaniu do takich potęg jak Bill Gates, Warren Buffett czy Michael Bloomberg, jego ofiary na cele społeczne są nadzwyczaj małe. Szacuje się, że przez dwadzieścia lat wydał na nie około 3, 7 miliona dolarów.

22. Donald Trump od wielu lat nie spożywa żadnego alkoholu.

23. Nie lubi pływać. Jeden z pisarzy, który interesował się życiem miliardera, podaje, że Trump bardzo rzadko korzystał z dobrodziejstw wody, gdyż po prostu nie tolerował pływania.

24. Sławę i wielkie pieniądze przyniosły mu produkcje reality show dla stacji NBC pod nazwą The Celebrity Apprentice. Zadomowił się tam na 14 sezonów, otrzymując za jeden odcinek bagatela milion dolarów. dodatkowo umieścił swoje nazwisko w złotej gwieździe na hollywoodzkim Walk of Fame.

25. Jego obrzydzenie wzbudzą urządzenia używane przez nieznane osoby jak poręcze czy nawet przyciski w windzie. Ponoć kategorycznie unika kontaktu z nauczycielami, którzy mają kontakt z dziećmi.

26.W marcu 1982 roku Trump uzyskał licencję na prowadzenie gier hazardowych, a wkrótce potem zaczęła się budowa jego pierwszego kasyna. Jak mówi, sam nigdy nie wpadł w hazard. Jedynym nałogiem było obcowanie płciowe.

27. Ma problem aby odróżnić Szkocję od Anglii. A przynajmniej możemy to stwierdzić po jego aktywności na Twitterze. Po wynikach Brexitu, przebywając w Szkocji, napisał na słynnym portalu społecznościowym, że „ludzie tutaj odzyskali swój kraj, tak samo jak my odzyskamy Amerykę” (Brexit zbiegał się w czasie z jego kampanią prezydencką).

28. Wyzwał Baracka Obamę do Ice Bucket Challenge.W 2014 roku internet oszalał w związku z tym pomysłem, który polegał na oblewaniu się zimną wodą i przelewaniu pieniędzy na konta instytucji charytatywnych, walczących ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Po wykonaniu „challangu” Trump wyzwał ówczesnego prezydenta USA, Baracka Obamę, by ten zrobił to samo.

29. Przeżył wiele porażek biznesowych

30. Dziadkowie Donalda Trumpa pochodzili ze Starego Kontynentu, a on sam ma podobno korzenie szwedzkie, niemieckie oraz szkockie.

31. Jest częstym bywalcem sądów

32. Trump posiada swoją własną gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd

33. Był członkiem Partii Demokratycznej, mimo, że startował w wyborach z ramienia Partii Republikańskiej. Od 2001 do 2008 roku Trump był Demokratą.

34. Trump mógł mieć na nazwisko Drumpf. Po tym, jak dziadek Trumpa Friedrich Drumpf emigrował z Niemiec do Stanów Zjednoczonych, zmienił nazwisko na Trump.

35. Wysłał tajnych agentów, aby sprawdzili, gdzie tak naprawdę urodził się Barack Obama. Trump długo miał paranoję na tym punkcie. Odpuścił dopiero we kilka lat później, a z jego ust padły słowa: Barack Obama urodził się w Stanach Zjednoczonych.

37. Donald Trump jest pierwszym prezydentem USA, który uprzednio nie trudnił się żadnym ze stanowisk wojskowych, ani administracyjnych.

38. W zarządzie Organizacji utworzonej w 1971 roku przez Trumpa, zasiadają jego dzieci z pierwszego małżeństwa: Eric, Donald Jr. i Ivanka.

39. Trump kocha gę w golfa. Dla wielu z nas jest to zrozumiałe, ponieważ golf i biznesmeni idą ze sobą w parze. Sam Trump posiada 16 pól golfowych rozsianych po całym świecie i gra regularnie. Ciekawostką jest fakt, że zaproponował odchodzącemu już prezydentowi Obamie dożywotnio darmowego golfa.

40. Za słynną fryzurą Donalda kryje się więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Aby stworzyć ta charakterystyczną już fryzurę, najpierw suszy się włosy w kierunku czoła, by uzyskać dużo objętości, a następnie zaczesuje się je z powrotem do tyłu, aby stworzyć nietypową linię. Trump o mały włos nie stracił swojego uczesania w 2007 roku, kiedy założył się z dyrektorem generalnym WWE, że zgoli wszystkie włosy, jeżeli jego reprezentant przegra walkę. Na szczęście tak się nie stało, więc nie musiał tego robić.