Polska

Domek do góry nogami, kaszubska korona i łaźnie piwne

Szymbark to wieś typowo turystyczna położona na Pojezierzu Kaszubskim. Tutaj znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu, którego częścią jest sam Hotel Szymbark. W okolicy jest dużo terenów rekreacyjnych.

Kaszuby z dużą ilością jezior to miejsce wprost wymarzone dla rodzin które chcą spędzić tutaj trochę wolnego czasu. Mogą Państwo wybrać Hotel Szymbark ponieważ jest tutaj w okolicy cała masa atrakcji dla dzieci. Mieści się on we wsi Szymbark która jest w północnej Polsce.

Jest tutaj dom zbudowany do góry nogami. Jest on wielką atrakcją turystyczną dla dzieci.

Zbudowany w 2007 r. domek, stworzony został przez Daniela Czapiewskiego. Na początku powstał on jako dzieło sztuki, które pokazywało jak wyglądał koniec PRL-u. Obecnie przyciąga on co roku tysiące turystów.

Hotel Szymbark posiada 115 miejsc noclegowych. Spora część pokoi posiada widok na atrakcje które znajdują się w Centrum Edukacji i Promocji. Co ciekawe, w hotelu można wypożyczyć książeczki i zabawki. Znajdziemy tutaj również gry planszowe czy przybory do rysowania.

Domek do góry nogami Szymbark

Na terenie kompleksu znajdziemy również Browar Kaszubska Korona który warzy regionalne piwa. Co ciekawe, piwo może mieć też bardzo dobry wpływ na nasz organizm, a zwłaszcza na skórę. To dlatego powstało tutaj Piwne SPA.

Ciekawe są również łaźnie piwne w hotelu Szymbark. Warta uwagi jest kąpiel piwna w przystosowanych łaźniach z nieograniczonym dostępem do piwa z browaru. Podczas pobytu można poznać historię Browaru Kaszubska Korona degustując różne rodzaje kaszubskiego piwa.

Dom do góry nogami jest ciekawą atrakcją turystyczną w Szymbarku, ale pozostała część rozległego parku jest historyczna, edukacyjna i rozrywkowa, skupiona wokół życia, kultury i mieszkańców Kaszub. Ten pozornie mało znany park jest rozległy i warty odwiedzenia. Poza domem do góry nogami, można tu zobaczyć kilka historycznych budynków, odtworzony bunkier używany przez ruch oporu w czasie okupacji, pełnowymiarowy pociąg z trzema wagonami z prawdziwym radzieckim parowozem, czy budynek mieszczący najdłuższą deskę na świecie.

Podsumowując – to miejsce zdecydowanie warto odwiedzić, aby samemu przekonać się o uporze, jaki drzemie w Kaszubach. Wycięto deskę o długości 46,53 metra. Ta deska pobiła rekord Guinnessa, w kategorii najdłuższa deska świata. Deska jest tak długa, że kończy się w restauracji która znajduje się obok.