Doberman – 10 Ciekawostek, Informacji i Faktów

Doberman

Doberman to pies – atleta. Posiada on bardzo krótką i lśniącą sierść oraz jest bardzo energiczny i aktywny. Przez wiele osób jest on uważany nawet jako pies agresywny i wiele ludzi się go bardzo boi. Poniżej 10 ciekawostek o tej rasie psów:

1. Doberman to pies prawidłowo postrzegany jako rasa agresywna. Jest raczej łagodny w stosunku do swoich właścicieli, ale nieufny i agresywny w stosunku od obcych. Nie zaleca się również wychowywać tego psa z małymi dziećmi, gdyż doberman może szybko stracić swoją cierpliwość.

2. Doberman to pies z duszą sportowca. Należy mu więc dziennie dostarczyć dużo aktywności fizycznej aby mógł on wylądować swoją energię.

3. Pies jest bardzo związany ze swoim właścicielem. Nie należy go więc izolować od rodziny, ponieważ może w wzbudzić w nim niepotrzebną agresję.

4. Ten pies świetnie nadaje się do pilnowania posesji. Jest świetnym stróżem, który szczeka tylko wtedy kiedy jest poważna sytuacja. Potencjalnego intruza doberman jest w stanie szybko unieszkodliwić.

5. Doberman jest wykorzystywany w wielu pracach przez człowieka pracując razem z nim. Wiele służb mundurowych korzysta z jego usług takich jak policja oraz służby graniczne. Używany jest on też do szukania ludzi po kataklizmach.

6. Pies świetnie się uczy ale szkolenie obronne z elementami agresywności należy zostawić dla profesjonalisty, który ma odpowiednie doświadczenie.

7. Pielęgnacja tego psa jest bardzo prosta i szybka. Posiada on krótką sierść, którą bardzo dobrze się czesze.

8. Nazwa tej rasy psów pochodzi od Fryderyka Ludwika Dobermana. Mieszkał on i pracował jako hycel w Turyngii. Potrzebował on jako stróża dużego i silnego psa, którego postanowił sam wyhodować. Tak właśnie powstała rasa dobermana.

9. Cena za psa nie należy do najmniejszych. Za dobermana z rodowodem należy zapłacić nawet 3 tysiące złotych.

10. Wysokość dobermana może dochodzić nawet do 70 cm, a jego waga w przypadku psa do 45 kg, a w przypadku suki 35 kg

4.3/5 - (liczba ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *