Podróże

Do tych krajów możesz polecieć z Polski na zimowy wypoczynek 2021

wypoczynek

Zastanawiasz się nad urlopem zimą? Jeśli wolisz słońce i palmy od mrozu i śniegu, egzotyczne kierunki to propozycja dla Ciebie. Choć tegoroczny urlop będzie nieco się różnił od tych poprzednich z uwagi na pandemię, możesz naprawdę bezpiecznie i komfortowo wypocząć na zagranicznych wczasach. Dokąd można polecieć? (15.01.2021)

Bezpieczne, a przy tym tanie kierunki to teraz m.in. Egipt, czy Zanzibar

Dotychczasowe rozporządzenie o zakazie lotów do wybranych krajów przestało obowiązywać 13.01.2021r., a kolejne ograniczenia nie zostały wprowadzone. Możemy zatem wybrać się w podróż, której zaletą jest to, że wybierając się na zagraniczne wczasy w dobie pandemii unikniemy tłumów i możemy skorzystać z niższych cen.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie z pewnością indywidualny wylot, zamiast korzystanie ze zorganizowanej formy wypoczynku. Warto również unikać transportu zorganizowanego, przynajmniej w zakresie, jaki pozostaje nam do dyspozycji. Stąd też podróż na lotnisko najlepiej odbyć własnym samochodem, pozostawiając następnie pojazd na parkingu, korzystając z bezpiecznych rozwiązań proponowanych np. na https://modlinparking.pl/. Z parkingu już tylko krok do portu lotniczego, z którego obecnie możemy polecieć m.in. do Egiptu. Na turystów czekają tutaj hotele posiadające certyfikat bezpieczeństwa higienicznego. Jedynym warunkiem pobytowym jest wykonanie testu PCR przed wylotem lub na miejscu (koszt to 30 dolarów).

Inne bezpieczne kierunki na zimowy urlop to Wyspy Kanaryjskie, Malta, Madera i Azory, Kuba, Kenia, Wyspy Zielonego Przylądka, Malediwy, czy Turcja. Tutaj jednak wymagany jest negatywny wynik testu PCR. Z kolei do Portugalii kontynentalnej, czy na Dominikanę polecimy bez konieczności wykonywania testu.

Samochód możesz pozostawić na Modlin Parking tuż przy lotnisku

W tym roku udany urlop to przede wszystkim ten bezpieczny. Przedstawiciele hoteli i resortów robią wszystko, aby zapewnić swoim gościom spokojny i komfortowy wypoczynek, między innymi szczególnie dbając o czystość w swoich obiektach. Dobrym rozwiązaniem jest unikanie tłumów, w tym zorganizowanego transportu. Stąd też dojazd do lotniska prywatnym samochodem i pozostawienie auta na pobliskim parkingu wydaje się najrozsądniejszą opcją. I jak się okazuje, wcale nie musimy rezygnować z egzotycznych wczasów!