Porady

Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe przed podróżą?

Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe
Young woman using mobile phone while looking at broken down car on street

Wybierasz się na długo wyczekiwane wakacje i próbujesz wszystko dokładnie zaplanować? Postawiłeś na wygodę i zdecydowałeś się na podróż samochodem? Zadbaj o to, by żadne komplikacje nie przeszkodziły w zasłużonym wypoczynku. Dowiedz się, jak to zrobić.

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed podróżą to podstawa – należy skontrolować przede wszystkim układ hamulcowy, poziom i jakość płynów eksploatacyjnych, stan oświetlenia i opon. Niestety – mimo wszystko na drodze mogą przydarzyć się niespodziewane awarie. Dlatego warto zaoszczędzić sobie stresu i… przed podróżą wykupić ubezpieczenie drogowe. Zalety takiego rozwiązania przedstawiają specjaliści z firmy Europ Assistance.

1.     Dostęp do pomocy na miejscu zdarzenia

Przebita opona, przegrzany silnik czy uszkodzona szyba – tego typu usterki na trasie mogą uniemożliwić dalszą podróż. Z reguły są trudne (lub niemożliwe) do samodzielnego usunięcia. Awaria na środku drogi, z daleka od miejsca zamieszkania może skutkować koniecznością wezwania lawety – a to koszt nawet kilkuset złotych. Jednak dzięki wykupieniu assistance drogowego pomoc otrzymasz bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Fachowcy dojadą do punktu, w którym pojazd został unieruchomiony – samochód zostanie więc naprawiony od razu lub odholowany do warsztatu, a jedynym dodatkowym kosztem będzie ewentualny zakup części zamiennych.

2.     Recepta na każdy problem

Pusty bak i żadnej stacji benzynowej na horyzoncie? Ubezpieczenie drogowe będzie przydatne także w takiej sytuacji. Europ Assistance zorganizuje i pokryje koszty dostarczenia paliwa do miejsca zatrzymania samochodu (koszt paliwa pokrywa kierowca). Dzięki temu będziesz mógł dojechać do najbliższej stacji i zatankować do pełna – tak, by na trasie nie zdarzyło się więcej tego typu niespodzianek.

3.     Kontynuujesz podróż bez względu na wszystko

Jeśli naprawa samochodu nie będzie możliwa natychmiast, nie musisz wcale przerywać zaplanowanej podróży. W końcu miejsce w hotelu czeka, a ty naprawdę bardzo potrzebujesz odpoczynku od codziennych obowiązków. Na życzenie ubezpieczyciel zorganizuje wynajem samochodu zastępczego, którym dotrzesz do celu.

4.     Profesjonalne wykonanie usługi

W czasie pobytu w nieznanym mieście nie masz dostępu do usług zaufanego mechanika. Nie jesteś więc pewien, czy najbliższy warsztat wykona naprawdę w pełni profesjonalnie i zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Tymczasem korzystając z pomocy Europ Assistance, otrzymujesz gwarancję, że pojazdem zajmą się sprawdzeni fachowcy, dysponującymi specjalistycznymi narzędziami. Twój samochód trafi w dobre ręce.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat assistance drogowego? Sprawdź ofertę na stronie Europ Assistance.