Porady

Odlotowa randka – skoki spadochronowe w tandemie

Na czym to polega?

Skoki ze spadochronem w tandemie stają się coraz popularniejsze, gdyż dają możliwość w bezpiecznych warunkach poczuć na własnej skórze, czym jest sport ekstremalny. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, ani przechodzić długotrwałych i kosztownych szkoleń.

Aby skorzystać z tej niesamowitej przygody wystarczy ogólnie dobry stan zdrowia. Każdy z pasażerów skacze ze swoim instruktorem – jest to doświadczony skoczek, który na swoim koncie często ma tysiące skoków. Dba on o wszystkie szczegóły techniczne i kwestie bezpieczeństwa. Przed skokiem ze spadochronem przeprowadza krótkie szkolenie naziemne i pomaga dopasować potrzebny sprzęt – kombinezon oraz uprząż, którą zakłada na pasażera, a na odpowiedniej wysokości w samolocie przypina ją do siebie. To tandem pilot ma na sobie spadochron, specjalnie przystosowany dla dwóch osób. Składa się on z czaszy głównej oraz zapasowej, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Czy będziemy lecieć razem?

Jeśli obydwoje zdecydujecie się na skok ze spadochronem każde z Was będzie leciało z innym tandem pilotem. Razem będziecie przygotowywać się do tego wydarzenia. Wygodny, dwusilnikowy samolot zabiera na swój pokład aż 16 osób. Wspólnie z innymi pasażerami i swoimi instruktorami, w ciągu około 15-minutowego lotu, wzbijecie się na odpowiednią wysokość. Już podczas tego etapu podniebnej przygody przeżyjecie niesamowite emocje, a atmosfera panująca na pokładzie z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego z Was. Po sprawdzeniu zabezpieczeń i przypięciu uprzęży do tandem pilota następuje chwila wyskoku. Ze względów bezpieczeństwa opuścicie samolot w kilkusekundowym odstępie czasu od siebie i zobaczycie się dopiero na ziemi. Tandemy muszą zachować odpowiednią odległość więc ani w trakcie swobodnego spadania, ani lotu na czaszy nie będziecie się widzieć. Wylądujecie za to blisko siebie i już na ziemi będziecie mogli podzielić się niesamowitymi wrażeniami.

Chcemy mieć pamiątkę!

Skok spadochronowy to ogromna dawka emocji i niezapomniana przygoda. Aby jeszcze łatwiej było Wam się podzielić swoim szczęściem ze sobą nawzajem, a także znajomymi możecie zdecydować się na videofilmowanie. Każde z Was będzie nagrywane przez swojego kamerzystę. Ze wspomnianych wcześniej względów bezpieczeństwa jeden skoczek nie jest w stanie sfilmować swobodnego spadania dwóch osób. Materiał filmowy wraz ze zdjęciami (wszystko w jakości HD) otrzymacie już chwilę po skoku. Dzięki takiej pamiątce w dowolnej chwili będziecie mogli wrócić do towarzyszących Wam w trakcie podniebnej przygody emocji.

Jak kupić skok?

Aby zamówić skok w tandemie wystarczy wejść na stronę skydive.pl i wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Ceny za skok dla jednej osoby wahają się między 550, a 950 zł. Zależą one od wysokości, z jakiej ma odbywać się skok (3000m. lub 4000m.), a także czy jest to wersja z filmowaniem. Sezon spadochronowy trwa od kwietnia do października, a skakać w tandemie można wtedy w każdy weekend, jeśli pozwala na to pogoda.

Skoki spadochronowe to doskonały prezent dla siebie nawzajem lub znajomych. Sprawdzi się na zaręczyny, rocznice, upominek ślubny dla Młodej Pary, czy jakąkolwiek inną okazję. Chcesz zrobić oryginalny prezent wyjątkowej parze? A może chcesz przeżyć coś niesamowitego ze swoją drugą połówką? Skok w tandemie to doskonały wybór! Takiej randki jeszcze nie przeżyliście.